2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej na potrzeby budynku biurowego i Centrum Przetwarzania Danych UKNF zlokalizowanych przy ul. Niedźwiedziej 6E w Warszawie
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest zakup energii elektrycznej w rozumieniu i na podstawie przepisów ustawy Prawo Energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r. z późniejszymi zmianami do nieruchomości UKNF położonej przy ul. Niedźwiedzia 6E w Warszawie. 2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, procedura i wymagania dotyczące jego realizacji zostały określone odpowiednio w Projekcie Umowy (stanowi Załącznik nr 2 do SWZ) i Opisie Przedmiotu Zamówienia (stanowi Załącznik nr 1 do Projektu U]mowy), dalej jako „OPZ”.
Interne Kennung: DZA-DZAZZP.2610 57.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Działając zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy pzp skrócić termin na składanie ofert do 15 dni. Zgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszych niż termin określony w ust.1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej; 2) jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W świetle powyższych przepisów Zamawiający uprawniony jest zastosować art. 138 ust. 2 ustawy Pzp w przeprowadzeniu postępowania przetargowego i skrócić termin składania ofert do 15 dni. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert wynika z obecnie zawartej umowy sprzedaży energii elektrycznej. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego niezwłocznie musi dokonać wyboru nowego wykonawcy w trybie przetargu nieograniczonego, aby zagwarantować ciągłość sprzedaży energii elektrycznej od dnia 01.04.2026 r. i nie dopuścić do przejścia na rezerwową sprzedaż energii elektrycznej, charakteryzującą się dużo wyższą stawką za MWh. Wobec powyższego mając na względzie zasadę gospodarnego i racjonalnego wydatkowania środków finansowych, zachodzi konieczność skrócenia terminu składania ofert, aby dotrzymać ustawowych terminów zmiany sprzedawcy energii elektrycznej i zachowania ciągłości sprzedaży po dniu 31.03.2026 r.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001