280129-2026 - Wettbewerb
Polen – Geografische Informationssysteme (GIS oder gleichwertiges System) – Dostawa i wdrożenie systemu teleinformatycznego do obsługi Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego wraz z niezbędną infrastrukturą teleinformatyczną dla Partnera projektu Gminy Miasta Koszalin
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa i wdrożenie systemu teleinformatycznego do obsługi Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego wraz z niezbędną infrastrukturą teleinformatyczną dla Partnera projektu Gminy Miasta Koszalin
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie systemu teleinformatycznego do obsługi Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego wraz z niezbędną infrastrukturą teleinformatyczną dla Partnera projektu Gminy Miasta Koszalin z podziałem na dwie części obejmując: 1) dostawę i kompleksowe wdrożenie w Urzędzie Miejskim w Koszalinie, systemu do prowadzenia spraw z zakresu obsługi państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, udostępniania w sieci Internet danych przestrzennych i opisowych za pośrednictwem Portalu PZGiK, zwanego dalej “Systemem PZGIK” w tym wykonanie migracji danych z obecnie eksploatowanych przez Zamawiającego baz danych oraz 2) dostawę, instalację i konfiguracje infrastruktury informatycznej do Urzędu Miejskiego w Koszalinie na potrzeby wdrożenia systemu do prowadzenia spraw z zakresu obsługi państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz zapewnienia odpowiedniego stopnia cyberbezpieczeństwa Urzędu.
Interne KennungWOiRZL.II.272.4.2026.PR
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zgodnie z art. 257 ustawy PZP Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 3. Złożenie oferty odbywa się poprzez wypełnienie zdefiniowanego przez Zamawiającego w systemie - elektronicznego formularza ofertowego (systemowy Formularz Oferty). 4. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć: 1) Przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w Rozdziale IX ust. 1 SWZ, stosownie do części, na którą lub które Wykonawca składa ofertę; 2) Oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale X ust. 4 SWZ – Załącznik nr 3 do SWZ (także podmiotu udostępniającego zasoby, jeżeli dotyczy; w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. dokument składa każdy z Wykonawców); 3) Wykazu osób dla Części nr 1, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, wraz z informacjami na temat ich uprawnień i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wzór Wykazu osób stanowi Załącznik nr 6a do SWZ (dokument wymagany na podstawie art. 126 ust. 2 ustawy PZP); 4) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia (jeżeli dotyczy), stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ; 5) Dowód wniesienia wadium; 6) Odpis lub informacja, o której mowa w Rozdziale XIV ust. 4 SWZ; 7) Stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument, o którym mowa w Rozdziale XIV ust. 5 SWZ (jeżeli dotyczy). 5. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu powyżej, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskaże dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 6. Jeżeli w imieniu Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w ust. 4, Wykonawca jest zobowiązany dołączyć do oferty stosowne pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania odpowiednio Wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby. 7. Oferta oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy zamieszczonych w załącznikach do SWZ, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami, co najmniej co do treści oraz opisu kolumn i wierszy. 8. Ofertę, w tym Jednolity Europejski Dokument Zamówienia (JEDZ/ESPD), składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym). 9. Podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie, o którym mowa w Rozdziale XIV ust. 3 pkt 2 SW oraz zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby oraz pełnomocnictwo oraz inne dokumenty wymagane w SWZ przekazuje się w formie elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym zgodnie z rozporządzeniem w sprawie podmiotowych środków dowodowych. 10. Sposób sporządzenie dokumentów wymienionych w Rozdziale XIV ust. 8 SWZ oraz innych dokumentów lub oświadczeń musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu w sprawie środków komunikacji elektronicznej. 11. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował kryteriami oceny ofert opisanymi w Rozdziale XIX SWZ. 12. Termin realizacji zamówienia: 1) dla Części nr 1: do 16 miesięcy od dnia zawarcia umowy; 2) dla Części nr 2: do 80 dni od dnia zawarcia umowy. Szczegółowe terminy zostały określone w SOPZ, stanowiąc Załącznik nr 1a oraz 1b do SWZ. 13. W odniesieniu do przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w Rozdziale IX ust. 1 pkt 2 lit. b SWZ, a także danych, do których będą odsyłać ewentualne linki podane w tabeli, Zamawiający dopuszcza dokumenty w języku angielskim/ posługiwania się językiem angielskim, bez konieczności przedstawiania tłumaczenia na język polski. 14. Wykonawca może wykazywać się tymi samymi dostawami na wykazanie spełniania warunku udziału w postępowaniu w Części nr 1 i nr 2 zamówienia, jeżeli dane świadczenie będzie spełniać wszystkie wymagania określone w danym warunku dla danej Części zamówienia. Z przedstawionych przez Wykonawcę dokumentów, dotyczących danej dostawy musi jednoznacznie wynikać, że obejmuje ona co najmniej zakres wskazany w treści warunku dla danej części zamówienia (m.in. okres wykonania, zakres/przedmiot zamówienia, wartość). Postępowanie jest przeprowadzane przez Województwo Zachodniopomorskie – Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40, 70-421 Szczecin w imieniu i na rzecz Zamawiającego Gminę Miasto Koszalin – Urząd Miejski w Koszalinie, ul. Rynek Staromiejski 6-7, 75-007 Koszalin. Zamawiającym upoważnionym do przeprowadzenia przedmiotowego postępowania, jest: Województwo Zachodniopomorskie – Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40 70-421 Szczecin NIP: 851-28-71-498 REGON: 811683876 Zamawiającym udzielającym upoważnienia jest: Gmina Miasto Koszalin – Urząd Miejski w Koszalinie ul. Rynek Staromiejski 6-7 75-007 Koszalin NIP: 669-23-85-366 REGON: 330920802
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 38221000 Geografische Informationssysteme (GIS oder gleichwertiges System)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48610000 Datenbanksysteme, 72263000 Software-Implementierung, 80510000 Spezialausbildung, 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 51610000 Installation von Computern und Datenverarbeitungsanlagen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1 - Dostawa i wdrożenie systemu teleinformatycznego do obsługi Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego wraz z niezbędną infrastrukturą teleinformatyczną dla Partnera projektu Gminy Miasta Koszalin
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie systemu teleinformatycznego do obsługi Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego wraz z niezbędną infrastrukturą teleinformatyczną dla Partnera projektu Gminy Miasta Koszalin” z podziałem na dwie części obejmując: 1) dostawę i kompleksowe wdrożenie w Urzędzie Miejskim w Koszalinie, systemu do prowadzenia spraw z zakresu obsługi państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, udostępniania w sieci Internet danych przestrzennych i opisowych za pośrednictwem Portalu PZGiK, zwanego dalej “Systemem PZGIK” w tym wykonanie migracji danych z obecnie eksploatowanych przez Zamawiającego baz danych.
Interne KennungCzęść nr 1 - WOiRZL.II.272.4.2026.PR
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48610000 Datenbanksysteme, 72263000 Software-Implementierung, 80510000 Spezialausbildung
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający nie przewiduje skorzystania z Prawa Opcji.
LosLOT-0002
TitelCzęść nr 2 - Dostawa i wdrożenie systemu teleinformatycznego do obsługi Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego wraz z niezbędną infrastrukturą teleinformatyczną dla Partnera projektu Gminy Miasta Koszalin
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa i wdrożenie systemu teleinformatycznego do obsługi Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego wraz z niezbędną infrastrukturą teleinformatyczną dla Partnera projektu Gminy Miasta Koszalin” z podziałem na dwie części obejmując dostawę, instalację i konfiguracje infrastruktury informatycznej do Urzędu Miejskiego w Koszalinie na potrzeby wdrożenia systemu do prowadzenia spraw z zakresu obsługi państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego oraz zapewnienia odpowiedniego stopnia cyberbezpieczeństwa Urzędu.
Interne KennungCzęść nr 2 - WOiRZL.II.272.4.2026.PR
Haupteinstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 51610000 Installation von Computern und Datenverarbeitungsanlagen