See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie kredytu długoterminowego inwestycyjnego w wysokości do 26 000 000 zł na sfinansowanie planowanego deficytu budżetu oraz spłatę zobowiązań w roku 2025
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego do kwoty 26 000 000,00 zł. 2. Kredyt udzielony będzie na okres od dnia zawarcia umowy do dnia całkowitej spłaty kapitału i odsetek tj. do dnia 30 czerwca 2035 r. 3. Ostateczny termin wykorzystania kredytu upływa 31 grudnia 2025 roku. 4. Okres karencji w spłacie kredytu do dnia 30 czerwca 2026 roku.
Vorherige Bekanntmachung: 728550-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa kredytu długoterminowego do kwoty 26 000 000,00 zł. 2. Wykonawca udzieli Zamawiającemu kredytu w walucie polskiej, na warunkach określonych w SWZ. 3. Zamawiający przeznaczy środki z kredytu na finansowanie planowanego deficytu budżetowego do kwoty 19 500 000,00 zł oraz na pokrycie zobowiązań planowanych w rozchodach budżetu do kwoty 6 500 000,00 zł. 4. Kredyt udzielony będzie na okres od dnia zawarcia umowy do dnia całkowitej spłaty kapitału i odsetek tj. do dnia 30 czerwca 2035 r. 5. Wykonawca otworzy rachunek kredytowy najpóźniej w dniu zawarcia umowy kredytowej i prowadzić go będzie nieodpłatnie w okresie jej obowiązywania. 6. Wykonawca postawi do dyspozycji Zamawiającego środki kredytu w dniu podpisania umowy. 7. Wykorzystanie kredytu następować będzie w walucie polskiej. 8. Uruchomienie kredytu następować będzie w transzach, których wysokość uzależniona będzie od potrzeb Zamawiającego, na podstawie dyspozycji składanych przez Zamawiającego do Wykonawcy drogą mailową, pisemnie lub faksem, bez składania odrębnego wniosku kredytowego podlegającego rozpatrzeniu. 9. Środki w ramach poszczególnych transz kredytu muszą być dostępne dla Zamawiającego w ciągu dwóch dni roboczych od dnia, w których taka dyspozycja została Wykonawcy przekazana przez Zamawiającego. 10. Zamawiającemu przysługiwać będzie prawo do złożenia pisemnego oświadczenia o rezygnacji z dalszego wykorzystania kredytu. 11. Ostateczny termin wykorzystania kredytu upływa 31 grudnia 2025 roku. 12. Kwota wykorzystanego kredytu będzie oprocentowana w stosunku rocznym, według zmiennej stopy procentowej (p). 13. Stopa procentowa (p), o której mowa w pkt 12 będzie równa stawce bazowej powiększonej o stałą marżę Wykonawcy (m), ustaloną na podstawie złożonej oferty. Stawkę bazową, o której mowa w zdaniu poprzednim stanowi stawka referencyjna dla okresu 3 miesięcy (3M). W przypadku zastąpienia dotychczas stosowanej stawki referencyjnej przez inny oficjalny wskaźnik referencyjny wyznaczony lub zatwierdzony przez właściwe organy lub instytucje rynku finansowego, oprocentowanie kredytu będzie oparte na tym nowym wskaźniku, z zachowaniem zasad ciągłości i porównywalności ekonomicznej. Wprowadzenie nowego wskaźnika referencyjnego nie wymaga aneksowania umowy i nie może prowadzić do ustalenia oprocentowania mniej korzystnego dla Zamawiającego niż wynikające z dotychczas stosowanego wskaźnika. 14. Marża Wykonawcy (m) będzie stała w całym okresie kredytowania. 15. Zobowiązania Zamawiającego z tytułu odsetek od kredytu regulowane będą w kwartalnych okresach obrachunkowych. 16. W każdym kwartalnym okresie obrachunkowym wchodzącym w skład umownego okresu kredytowania stopa oprocentowania kredytu będzie stała. 17. Odsetki będą naliczane na bazie 365 dni w roku, przy czym w kwartale przyjmuje się faktyczną liczbę dni kalendarzowych przypadających w danym kwartale, a każdy dzień za 1/365 część roku. 18. O wysokości stawki bazowej stanowiącej podstawę obliczenia oprocentowania kredytu w danym kwartale oraz o kwocie naliczonych odsetek za dany kwartał, Zamawiający będzie powiadamiany pisemnie przez Wykonawcę w terminie do 5 dnia następnego kwartału. 19. Odsetki naliczane będą od faktycznie wykorzystanego kredytu w kwartalnych okresach obrachunkowych, zgodnie z faktyczną liczbą dni kwartału kalendarzowego i płatne będą nie później niż 15 dnia kwartału następującego, po kwartale za który zostały naliczone. 20. Kapitalizacja odsetek jest niedopuszczalna. 21. Okres karencji w spłacie kredytu do dnia 30 czerwca 2026 roku. 22. Zamawiającemu przysługuje prawo do przedterminowej spłaty całości lub części kredytu w terminie przez niego wskazanym, pod warunkiem uprzedniego pisemnego powiadomienia Wykonawcy, które zostanie doręczone osobiście lub za pośrednictwem poczty elektronicznej lub faksem nie później niż na 7 dni przed datą wcześniejszej spłaty całości lub części kredytu. 23. W przypadku dokonania przez Zamawiającego przedterminowej spłaty części kredytu, Strony ustalą nowy harmonogram spłaty kredytu w formie aneksu do umowy. 24. Wcześniejsza spłata całości lub części kredytu nie oznacza jego wypowiedzenia. 25. Wykonawca nie będzie żądał żadnych opłat, prowizji lub innych pożytków z tytułu udzielonego kredytu niż opisane w specyfikacji. Jedyny koszt kredytu należny wykonawcy stanowić będą odsetki od wykorzystanego kredytu naliczane zgodnie z zapisami pkt 12-19. 26. Kredyt zostanie spłacony do dnia 30.06.2035 r. 27. Kwota spłaconego kredytu ani kwota przedterminowo spłacona nie podlega ponownemu wykorzystaniu. 28. Spłata kredytu będzie zabezpieczona w następujący sposób: weksel własny in blanco z wystawienia Zamawiającego wraz z deklaracją wekslową. 29. Dokumentację związaną z prawnym zabezpieczeniem stanowi: weksel własny in blanco z wystawienia Zamawiającego wraz z deklaracją wekslową. 28. Dopuszcza się w sytuacji, gdy w bieżącym roku budżetowym Zamawiający będzie znajdował się w dobrej sytuacji finansowej, że Zamawiający wykorzysta środki kredytu w niepełnej wysokości, nie mniejszej jednak niż 1 000 000,00 zł. Z tego tytułu Wykonawca nie przysługują żadne dodatkowe opłaty lub prowizje. 29. Zamawiający informuje, że z uwagi na specyfikę przedmiotu zamówienia, usługi związane z udzieleniem oraz obsługą kredytu nie mogą zostać powierzone podwykonawcom.
Interne Kennung: FR.271.1.26.2025