See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Sukcesywna dostawa ubrań BHP leśnika"
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa ubrań BHP leśnika. Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik numer 7 do SWZ. Zestawienie szacunkowych ilości zawiera formularz cen jednostkowych (Załącznik nr 8 do SWZ). Podane w załączniku nr 8 do SWZ ilości przedmiotu zamówienia mają charakter orientacyjny i służą do porównania i oceny ofert, z zastrzeżeniem pkt. 3.4. – 3.6. i 3.9 SWZ. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w rozumieniu art. 7 pkt 15 PZP. Przedmiot zamówienia został podzielony na 4 zadania (części), zwane dalej „Zadaniami”: Zadanie 1: Ubranie letnie a) Kurtka z kamizelką; b) Spodnie do ubrania letniego/ wielosezonowego typ I ; c) Spodnie do ubrania letniego/ wielosezonowego typ II ; d) Czapka letnia; Zadanie 2: Ubranie ocieplane a) Kurtka ocieplana z membraną oddychającą z podpinką; b) Spodnie ocieplane z membraną oddychającą; c) Czapka ocieplana; Zadanie 3: Ubranie przeciwdeszczowe a) Kurtka przeciwdeszczowa ; b) Spodnie przeciwdeszczowe ; c) Czapka z tkaniny z membraną ; Zadanie 4: Ubranie wielosezonowe a) Bluza typu Softshell; b) Kamizelka; Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub większą ilość Zadań. Oferta złożona na dane Zadanie musi jednakże obejmować cały zakres asortymentu przewidzianego w SWZ dla tego Zadania. Przedmiot zamówienia musi być zgodny ze: a) Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia podanym w załączniku nr 7 do SWZ b) Wzorami asortymentu odzieży stanowiącymi przedmiot zamówienia, znajdującymi się w siedzibie Zamawiającego w Stargardzie, ul. Wojska Polskiego 119. c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG (Dz.U.UE.L.2016.81.51) - (dot. Zadania nr 2 poz. a - Kurtka ocieplana z membraną oddychającą z podpinką, poz. b - Spodnie ocieplane z membraną oddychającą, Zadania 3 poz. a -Kurtka przeciwdeszczowa, poz. b - Spodnie przeciwdeszczowe) Dokumenty wymienione w pkt. 3.3 a) - c) wzajemnie się uzupełniają, stanowiąc całość wymagań określonych przez Zamawiającego.
Vorherige Bekanntmachung: 835967-2025
Interne Kennung: DT.270.2.15.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Szczegółowe zasady regulujące sposób prowadzenia postępowania wynikają z SWZ. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1 oraz 3- 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia w okolicznościach o których mowa w art 108 ust. 1 pkt. 1-6 Pzp, w art. 109 ust. 1 pkt 1, 2, 4, 8 i 10 PZP. , w art.7 ust.1 pkt. 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego art. 5k rozporządzenia Rady (UE) Nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 2. Szczegółowy opis warunków udziału w postępowaniu zamieszczony został w rozdziale 7 SWZ. 3. Szczegółowa informacja o przedmiotowych środkach dowodowych zamieszczona została w rozdziale 8 SWZ. 4. Szczegółowy opis oświadczeń oraz podmiotowych środków dowodowych składanych w celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu zamieszczony został w rozdziale 9. 5. Szczegółowy opis sposobu przygotowania i składania oferty zamieszczony został w rozdziale 13 SWZ. 6. Zamawiający wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy przez Wykonawcę, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą. Szczegółowy opis zasad dotyczących wnoszenia zabezpieczenia należytego wykonania umowy zawarto w rozdziale 20 SWZ. 7.Miejscem wykonania przedmiotu zamówienia jest siedziba Zamawiającego (ul. Wojska Polskiego 119, 73-110 Stargard) oraz (na wyraźne zlecenie Zamawiającego) siedziby Nadleśnictw znajdujących się na terenie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie lub inne miejsce na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wskazane przez Zamawiającego w Zamówieniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18000000 Kleidung, Fußbekleidung, Gepäckartikel und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie 1 Ubrania letnie
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa ubrań BHP leśnika. Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik numer 7 do SWZ. Zestawienie szacunkowych ilości zawiera formularz cen jednostkowych (Załącznik nr 8 do SWZ). Podane w załączniku nr 8 do SWZ ilości przedmiotu zamówienia mają charakter orientacyjny i służą do porównania i oceny ofert, z zastrzeżeniem pkt. 3.4. – 3.6. i 3.9 SWZ. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w rozumieniu art. 7 pkt 15 PZP. Przedmiot zamówienia został podzielony na 4 zadania (części), zwane dalej „Zadaniami”: Zadanie 1: Ubranie letnie a) Kurtka z kamizelką; b) Spodnie do ubrania letniego/ wielosezonowego typ I ; c) Spodnie do ubrania letniego/ wielosezonowego typ II ; d) Czapka letnia; Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub większą ilość Zadań. Oferta złożona na dane Zadanie musi jednakże obejmować cały zakres asortymentu przewidzianego w SWZ dla tego Zadania. Przedmiot zamówienia musi być zgodny ze: a) Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia podanym w załączniku nr 7 do SWZ b) Wzorami asortymentu odzieży stanowiącymi przedmiot zamówienia, znajdującymi się w siedzibie Zamawiającego w Stargardzie, ul. Wojska Polskiego 119. c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG (Dz.U.UE.L.2016.81.51) - (dot. Zadania nr 2 poz. a - Kurtka ocieplana z membraną oddychającą z podpinką, poz. b - Spodnie ocieplane z membraną oddychającą, Zadania 3 poz. a -Kurtka przeciwdeszczowa, poz. b - Spodnie przeciwdeszczowe) Dokumenty wymienione w pkt. 3.3 a) - c) wzajemnie się uzupełniają, stanowiąc całość wymagań określonych przez Zamawiającego.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1.W stosunku do każdego Zadania Zamawiający uprawniony jest zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy obejmujący dostawy analogiczne, jak opisane w Szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ (dalej: „Opcja”), a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) dostawy, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji dołączonego do Oferty Wykonawcy formularza cen jednostkowych (sporządzonego wg załącznika nr 8 do SWZ. Skorzystanie z Opcji może nastąpić przez cały okres realizacji Przedmiotu Umowy. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia dostaw objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Dostawy będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie przekroczy 20 % wartości brutto przedmiotu umowy z dnia zawarcia umowy, zgodnie z § 3 ust. 1 wzoru umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ. Podstawą określenia wartości dostaw zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych asortymentów zawarte w dołączonym do Oferty Wykonawcy formularzu cen jednostkowych sporządzonym wg załącznika nr 8 do SWZ. 2. Zlecanie dostaw będących przedmiotem Opcji, ich odbiór, ustalenie wartości tych dostaw, uiszczanie zapłaty oraz odpowiedzialność za ich niewykonanie lub nienależyte wykonanie, w tym odpowiedzialność w postaci kar umownych, jak również realizacja uprawnień Zamawiającego wynikających z Umowy, w tym realizacja prawa do odstąpienia od Umowy następować będzie na analogicznych zasadach, jak w przypadku dostaw będących Przedmiotem Umowy. 3. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia skorzystania z Opcji w przypadku: 1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego dostaw, które stanowią przedmiot umowy, w tym w sytuacji zwiększenia zapotrzebowania na asortyment stanowiący Przedmiot Umowy, 2) wykorzystania wartości brutto Przedmiotu Umowy z dnia zawarcia Umowy, określonej w § 3 ust. 1 wzoru Umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ, przed upływem terminu obowiązywania Umowy, o którym mowa w § 2 ust. 1 wzoru Umowy stanowiącego załącznik nr 3 do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie 2 Ubrania ocieplane
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa ubrań BHP leśnika. Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik numer 7 do SWZ. Zestawienie szacunkowych ilości zawiera formularz cen jednostkowych (Załącznik nr 8 do SWZ). Podane w załączniku nr 8 do SWZ ilości przedmiotu zamówienia mają charakter orientacyjny i służą do porównania i oceny ofert, z zastrzeżeniem pkt. 3.4. – 3.6. i 3.9 SWZ. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w rozumieniu art. 7 pkt 15 PZP. Przedmiot zamówienia został podzielony na 4 zadania (części), zwane dalej „Zadaniami”: Zadanie 2: Ubranie ocieplane a) Kurtka ocieplana z membraną oddychającą z podpinką; b) Spodnie ocieplane z membraną oddychającą; c) Czapka ocieplana; Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub większą ilość Zadań. Oferta złożona na dane Zadanie musi jednakże obejmować cały zakres asortymentu przewidzianego w SWZ dla tego Zadania. Przedmiot zamówienia musi być zgodny ze: a) Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia podanym w załączniku nr 7 do SWZ b) Wzorami asortymentu odzieży stanowiącymi przedmiot zamówienia, znajdującymi się w siedzibie Zamawiającego w Stargardzie, ul. Wojska Polskiego 119. c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG (Dz.U.UE.L.2016.81.51) - (dot. Zadania nr 2 poz. a - Kurtka ocieplana z membraną oddychającą z podpinką, poz. b - Spodnie ocieplane z membraną oddychającą, Zadania 3 poz. a -Kurtka przeciwdeszczowa, poz. b - Spodnie przeciwdeszczowe) Dokumenty wymienione w pkt. 3.3 a) - c) wzajemnie się uzupełniają, stanowiąc całość wymagań określonych przez Zamawiającego.
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie 3 Ubrania przeciwdeszczowe
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa ubrań BHP leśnika. Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik numer 7 do SWZ. Zestawienie szacunkowych ilości zawiera formularz cen jednostkowych (Załącznik nr 8 do SWZ). Podane w załączniku nr 8 do SWZ ilości przedmiotu zamówienia mają charakter orientacyjny i służą do porównania i oceny ofert, z zastrzeżeniem pkt. 3.4. – 3.6. i 3.9 SWZ. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w rozumieniu art. 7 pkt 15 PZP. Przedmiot zamówienia został podzielony na 4 zadania (części), zwane dalej „Zadaniami”: Zadanie 3: Ubranie przeciwdeszczowe a) Kurtka przeciwdeszczowa ; b) Spodnie przeciwdeszczowe ; c) Czapka z tkaniny z membraną ; Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub większą ilość Zadań. Oferta złożona na dane Zadanie musi jednakże obejmować cały zakres asortymentu przewidzianego w SWZ dla tego Zadania. Przedmiot zamówienia musi być zgodny ze: a) Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia podanym w załączniku nr 7 do SWZ b) Wzorami asortymentu odzieży stanowiącymi przedmiot zamówienia, znajdującymi się w siedzibie Zamawiającego w Stargardzie, ul. Wojska Polskiego 119. c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG (Dz.U.UE.L.2016.81.51) - (dot. Zadania nr 2 poz. a - Kurtka ocieplana z membraną oddychającą z podpinką, poz. b - Spodnie ocieplane z membraną oddychającą, Zadania 3 poz. a -Kurtka przeciwdeszczowa, poz. b - Spodnie przeciwdeszczowe) Dokumenty wymienione w pkt. 3.3 a) - c) wzajemnie się uzupełniają, stanowiąc całość wymagań określonych przez Zamawiającego.
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie 4 Ubranie wielosezonowe
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa ubrań BHP leśnika. Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik numer 7 do SWZ. Zestawienie szacunkowych ilości zawiera formularz cen jednostkowych (Załącznik nr 8 do SWZ). Podane w załączniku nr 8 do SWZ ilości przedmiotu zamówienia mają charakter orientacyjny i służą do porównania i oceny ofert, z zastrzeżeniem pkt. 3.4. – 3.6. i 3.9 SWZ. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych w rozumieniu art. 7 pkt 15 PZP. Przedmiot zamówienia został podzielony na 4 zadania (części), zwane dalej „Zadaniami”: Zadanie 4: Ubranie wielosezonowe a) Bluza typu Softshell; b) Kamizelka; Wykonawca może złożyć ofertę na jedno lub większą ilość Zadań. Oferta złożona na dane Zadanie musi jednakże obejmować cały zakres asortymentu przewidzianego w SWZ dla tego Zadania. Przedmiot zamówienia musi być zgodny ze: a) Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia podanym w załączniku nr 7 do SWZ b) Wzorami asortymentu odzieży stanowiącymi przedmiot zamówienia, znajdującymi się w siedzibie Zamawiającego w Stargardzie, ul. Wojska Polskiego 119. c) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/425 z dnia 9 marca 2016 r. w sprawie środków ochrony indywidualnej oraz uchylenia dyrektywy Rady 89/686/EWG (Dz.U.UE.L.2016.81.51) - (dot. Zadania nr 2 poz. a - Kurtka ocieplana z membraną oddychającą z podpinką, poz. b - Spodnie ocieplane z membraną oddychającą, Zadania 3 poz. a -Kurtka przeciwdeszczowa, poz. b - Spodnie przeciwdeszczowe) Dokumenty wymienione w pkt. 3.3 a) - c) wzajemnie się uzupełniają, stanowiąc całość wymagań określonych przez Zamawiającego.