280638-2026 - Wettbewerb
Polen – Löffelbagger, Bagger und Schaufellader sowie Bergbaumaschinen – Zakup i dostawa nowej koparko-ładowarki dla Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zakroczymiu
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup i dostawa nowej koparko-ładowarki dla Zakładu Gospodarki Komunalnej w Zakroczymiu
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa fabrycznie nowej 1 sztuki koparko-ładowarki spełniającej wymagania techniczne i użytkowe wskazane opisie przedmiotu zamówienia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z określeniem minimalnych wymagań zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia. Stanowi on jednocześnie opis oferowanej koparko-ładowarki, bowiem w kolumnie „Oferowane parametry techniczne” Wykonawca winien odnieść się do każdego z wymagań minimalnych postawionych przez Zamawiającego w kolumnie „Wymagania minimalne”. Wykonawca określa też model/typ i producenta. Zaoferowana przez Wykonawcę maszyna musi spełniać wymagania postawione w tym załączniku w kolumnie „Wymagania minimalne” oraz musi zostać dostarczony na warunkach określonych w SWZ. 3. W celu potwierdzenia zgodności oferowanych dostaw z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia, Zamawiający wymaga od Wykonawcy ubiegającego się o udzielenie niniejszego zamówienia złożenia wraz z ofertą następujących przedmiotowych środków dowodowych: -Opis oferowanej koparko-ładowarki wraz z podaniem producenta, modelu/typu - zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ. -Oświadczenia producenta lub autoryzowanego przedstawiciela producenta potwierdzające, że serwis oferowanej koparko-ładowarki będzie realizowany bezpośrednio przez producenta i/lub we współpracy /lub z autoryzowanym przedstawicielem producenta na terenie Polski w odległości od siedziby Zamawiającego do 100 km. 4. Dokumenty przedmiotowe, o których mowa w ust. 3 należy złożyć w języku polskim. Dokumenty w języku obcym powinny być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia lub uzupełnienia przedmiotowych środków dowodowych. 5. Warunki i termin gwarancji określono w Załączniku nr 2 do SWZ. Okres rękojmi wynosi 2 lata. 6. Jeżeli w SWZ, ogłoszeniach związanych z postępowaniem, w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia określono przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, to ma to na celu jedynie określenie cech technicznych, czy właściwości określonego sprzętu, urządzeń, materiałów i oprogramowania, jakie należy zastosować dla wykonania przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza zastosowanie w takich przypadkach maszyny, sprzętu, urządzeń, materiałów równoważnych, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy. 7. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zamian w umowie na zasadach określonych w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ. 8. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 9. Wykonawcy są zobowiązani do złożenia wraz z ofertą oświadczenie, o którym mowaw art. 125 ust. 1 ustawy Pzp (JEDZ). Informacje zawarte w oświadczeniu stanowią dowód potwierdzający, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu, na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe. 10. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty; Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia; W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 (JEDZ), składa wraz z ofertą każdy z Wykonawców. W odniesieniu do warunków dotyczących doświadczenia, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia nie mogą polegać na zdolnościach tego Wykonawcy, który wykonał dostawy. Zamawiający uzna warunek zdolności technicznej lub zawodowej za spełniony, jeżeli Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie wspólnie zrealizowali dostawę co najmniej jednej fabrycznie nowej koparko-ładowarki. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie z art. 117 ust. 4 Pzp, z którego wynikać powinno, że pełen zakres dostawy wykonają wspólnicy wspólnie w ramach umowy spółki (spółek cywilnych). 11. Udostępnienie zasobów/poleganie na zdolnościach innych podmiotów: Wykonawca, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu w zakresie dostawy nie może polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby. 12. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu wiadome na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców. Zamawiający żąda od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą wykazu podwykonawców i dostawców (o ile są mu wiadome na tym etapie), na których przypada ponad 10% wartości zamówienia.
Interne KennungZGK.DO.260.3.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensArt. 138 ust. 4 Pzp - Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert o 5 dni krótszy, jeżeli składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43260000 Löffelbagger, Bagger und Schaufellader sowie Bergbaumaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 43200000 Erdbewegungs- und Erdaushubmaschinen sowie zugehörige Teile, 43261000 Löffelbagger, 43261100 Schaufellader
5. Los
LosLOT-0001
Menge1 Stück