2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rámcová dohoda pro lesnické činnosti na rok 2026 na území Městských lesů Chomutov
Beschreibung: Provádění lesnických činností, zejména pěstebních a těžebních činností, v roce 2026 na základě uzavřené písemné rámcové smlouvy
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0011
Titel: OCHRANA KULTUR PROTI BUŘENI CHEMICKÁ CELOPLOŠNĚ
Beschreibung: Aplikace se provádí před vyrašením listnatých sazenic přípravkem Roundap v koncentraci odpovídající bylinnému složení porostu. Před aplikací je plocha rozdělena do pracovních polí, aby nedocházelo k vynechání částí plochy. Nesmí docházet k bočnímu úletu postřikové kapaliny do okolních porostů. Aplikace vyžaduje pečlivost a odpovědnost pracovníků. Zhotovitel je povinen vést záznamy o použití přípravku na ochranu rostlin podle § 11 vyhlášky č. 132/2018 Sb. v platném znění (vyjma písm. d), odst. 8 – účinnost), údaje zaznamenat vždy nejpozději následující pracovní den po aplikaci a kompletní čitelné záznamy (stačí kopie) předat zadavateli nejpozději při předání prací jako přílohu výrobního lístku.
Interne Kennung: 011
Los: LOT-0021
Titel: TĚŽBA DŘEVA JMP, MANIPULACE NA P
Beschreibung: Těžba dřeva je prováděna v souladu s nařízením vlády č. 339/2017 Sb., v platném znění. Dále je nutno zejména: - do mechanizačních prostředků používat pouze odbouratelné oleje, mazadla - zpracovávat veškerou dřevní hmotu s průměrem nad 7 cm na slabém konci (hroubí) - provádět těžbu šetrným způsobem tak, aby nedocházelo k poškození okolních stromů, náletu a dalších zařízení – oplocenek, lapačů apod. Asanaci případně poškozených lokalit těžební činností je nutno provést neprodleně, řídí se ČSN 736108. - zamezit přístupu nepovolaných osob do prostoru, kde se provádí těžba Měření dřeva – ruční těžba: měření metodou středové tloušťky a délky, naměřené údaje uvádět na oddenkové části vytěženého kmene (číselník L10). V případě výroby sortimentů bude každý sortiment – výřez měřen samostatně, oddenková část bude v číselníku L10 vyznačena. Pro stanovení pracnosti budou použity výkonové normy a údaje z prvotního dokladu – číselníku L10. Manipulace: Surové kmeny se manipulují na potřebnou délku podle požadavků odběratelů a kvality sortimentů, zpravidla kulatina 4-5 m, palivo 2 m (vyhnilé oddenky) a vrcholové části kmenu (špičky) na výřezy dle potřeby, vyráběné sortimenty: kulatina, vláknina, palivové dříví
Interne Kennung: 021
Los: LOT-0012
Titel: PROŘEZÁVKY
Beschreibung: Provedení prací pomocí JMP s biologicky odbouratelnými mazadly (oleji). Z plochy se odstraňují řezem vyznačení jedinci nebo se práce provádí na základě vyznačených zkusných ploch. Po provedené prořezávce je hmota stažena k zemi a rozřezána. Dodržování předpisů pro pěstební a těžební činnost.
Interne Kennung: 013