280809-2026 - Ergebnis
Polen – Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen – Utrzymanie czystości działek i nieużytków gminnych, koszenie traw oraz oczyszczanie przyległych chodników w latach 2026-2028.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtrzymanie czystości działek i nieużytków gminnych, koszenie traw oraz oczyszczanie przyległych chodników w latach 2026-2028.
Beschreibung1. Przedmiot zamówienia obejmuje prace związane z utrzymaniem czystości na 244 niezagospodarowanych działkach gminnych, zlokalizowanych na różnych osiedlach miasta Kędzierzyna-Koźla o łącznej powierzchni 5138,50 arów, utrzymaniem zimowym oraz utrzymaniem czystości na chodnikach przylegających do działek o powierzchni 17,8632 arów, a także utrzymywaniem 333 mb żywopłotów na terenie Kędzierzyna-Koźla. UWAGA! Ilość i powierzchnia działek oraz żywopłotów może ulec zmianie w trakcie realizacji zamówienia. Wykaz działek gminnych określa załącznik nr 1 do umowy, który podlegać będzie comiesięcznej aktualizacji. 2. Zakres zamówienia obejmuje: 1) wykonywanie prac porządkowych, w terminach i na działkach wskazanych pisemnie przez Zamawiającego, polegające na zbieraniu śmieci, liści, wiatrołomów do 12 cm średnicy wraz z ich zagospodarowaniem zgodnie z obowiązującymi przepisami, zleconych przez Zamawiającego minimum 2 razy w miesiącu; 2) koszenie traw, w terminach i na działkach wskazanych pisemnie przez Zamawiającego – w okresie od 15 kwietnia do 30 października w zależności od warunków atmosferycznych oraz potrzeb, ilość koszeń oraz termin wykoszenia w danym miesiącu ustalany będzie z Zamawiającym, przy czym Zamawiający zleci koszenie całej wskazanej powyżej powierzchni minimum 2 razy w roku; 3) przycinanie żywopłotów (wykaz żywopłotów określa załącznik nr 2 do umowy) w miesiącach: maj-czerwiec, wrzesień, w terminach i na działkach wskazanych pisemnie przez Zamawiającego oraz zagospodarowanie ściętych gałęzi zgodnie z obowiązującymi przepisami, zlecone przez Zamawiającego dwa razy w roku; 4) zamiatanie i oczyszczanie chodników przyległych do utrzymywanych działek (załącznik nr 3), w terminach i na działkach wskazanych pisemnie przez Zamawiającego, zlecone przez Zamawiającego minimum 1 raz w miesiącu (przez cały rok), 5) utrzymanie zimowe polegające na odśnieżaniu i zwalczaniu śliskości w okresie zimowym (od 01.11. do 31.03.) – w terminach i na działkach wskazanych pisemnie przez Zamawiającego, zlecone 4 razy w miesiącu lub wg potrzeb; 6) zasady zimowego utrzymania chodników przyległych do działek (wykaz chodników określa załącznik nr 3 do umowy) są następujące: a) w terminie do jednej godziny od ustąpienia opadów śniegu Wykonawca zobowiązany jest przystąpić do odśnieżania oraz zwalczania śliskości chodników przyległych do utrzymywanych działek, b) w przypadku intensywnych, ciągłych opadów śniegu Wykonawca zobowiązany jest przystąpić do odśnieżania chodników przyległych do utrzymywanych działek do 3 godzin od rozpoczęcia opadów, c) po ustaniu warunków powodujących śliskość, nie rzadziej jednak niż 1 raz w miesiącu, Wykonawca zobowiązany jest do usunięcia piasku z utrzymywanych chodników, d) wymagania określone w pkt. a),b) i c) nie obowiązują w godz. od 22:00 do 4:00 rano. 3. Wykonawca ponadto zobowiązany jest do: 1) zapewnienia na własny koszt wszystkich narzędzi i materiałów; 2) zapewnienia na własny koszt transportu sprzętu oraz odpadów; 3)usuwania i zagospodarowania odpadów powstałych w trakcie prowadzonych prac zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa; 4) organizacji ruchu i oznakowania miejsca wykonywania prac w czasie ich trwania; 5) uczestniczenia w kontroli stanu skwerów wraz z Zamawiającym; 6) użycia jedynie takiego sprzętu, który nie spowoduje niekorzystnego wpływu na jakość wykonywanych prac. Sprzęt, którym dysponuje Wykonawca, powinien być utrzymany w dobrym stanie technicznym i gotowości do pracy, musi być zgodny z normami ochrony środowiska i przepisami dotyczącymi jego użytkowania. Na chodnikach, ścieżkach rowerowych i pieszo-rowerowych dopuszcza się tylko urządzenia mechaniczne lekkie, to znaczy fabrycznie wyprodukowane z przeznaczeniem do użytkowania na chodnikach i ciągach pieszych, niepowodujące załamywania nawierzchni. 7) przedłożenia Zamawiającemu, najpóźniej w dniu podpisania umowy, kopię dokumentu ubezpieczenia OC od prowadzonej działalności gospodarczej na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 200 000,00 zł wraz z wszelkimi dowodami opłacenia wymaganych składek, ubezpieczenie winno zachować ważność do dnia dokonania odbioru końcowego; 8) przedłożenia Zamawiającemu, najpóźniej w dniu rozpoczęcia realizacji umowy, aktualnego wpisu do rejestru Bazy Danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO), potwierdzający wpis w dziale XII – Wytwórca odpadów zobowiązany do prowadzenia ewidencji odpadów niepodlegających obowiązkowi uzyskania pozwolenia na wytwarzanie odpadów albo pozwolenia zintegrowanego, w zakresie wytwarzania odpadów o kodach 20 02 01, 20 02 02, 20 02 03, 20 03 01, oraz zobowiązuje się do utrzymania jego ważności przez cały okres obowiązywania umowy. Brak przedłożenia wpisu BDO lub utrata jego ważności w trakcie realizacji umowy stanowić będzie podstawę do wezwania Wykonawcy do niezwłocznego usunięcia naruszenia, pod rygorem odstąpienia od umowy z winy Wykonawcy; 4. Wymóg zatrudnienia na umowę o pracę. Na podstawie 95 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, osób wykonujących następujące czynności związane z realizacją zamówienia:pielęgnacja zieleni Sposób weryfikacji zatrudnienia, uprawnienia zamawiającego w zakresie kontroli oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań zostały określone w Projektowanych postanowieniach umowy. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają m.in.: niniejszy opis przedmiotu zamówienia, Projektowane postanowienia umowy oraz następujące załączniki zamieszczone w wersji elektronicznej na platformie on-line działającej pod adresem https://e-ProPublico.pl/ stanowiące integralną część SWZ: 1) Załącznik nr 1 – wykaz niezagospodarowanych działek gminnych, 2) Załącznik nr 2 – wykaz żywopłotów, 3) Załącznik nr 3 – wykaz chodników przyległych do nieużytków, 4) Załącznik nr 4 – „Podstawowe wytyczne dla kształtowania zieleni w Kędzierzynie-Koźlu”.
Vorherige Bekanntmachung80158-2026
Interne KennungZP.271.1.7.2026.AP
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
LosLOT-0001