280963-2025 - Wettbewerb
Polen – Busse für den öffentlichen Verkehr – Zrównoważony rozwój transportu publicznego na obszarze obsługiwanym przez Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZrównoważony rozwój transportu publicznego na obszarze obsługiwanym przez Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa 15 miejskich autobusów niskopodłogowych typu MAXI na potrzeby związane ze świadczeniem usług z zakresu publicznego transportu zbiorowego na obszarze Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego. Wszystkie autobusy muszą być identyczne pod względem parametrów technicznych i kompletacji, posiadać tę samą kolorystykę i wyposażenie. Powinny być wyprodukowane przez tego samego producenta, z takich samych podzespołów danego rodzaju, które we wszystkich pojazdach będą identyczne. Silnik pojazdu zasilany CNG – spełniający wymagania normy emisji EURO 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający wymagania, parametry techniczne oraz wyposażenie, jakie muszą spełniać i posiadać oferowane autobusy określają: Załącznik nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz Załącznik nr 4 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. Przedmiot zamówienia jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach naboru nr FESL.03.01-IZ.01-105/24 dla działania FESL.03.01 Zakup taboru autobusowego/trolejbusowego –ZIT (Subregion Południowy). Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320). Zamawiający przewidział zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy – tzw. procedury „odwróconej”. 2. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym) wyłącznie poprzez Platformę zakupową. Wykonawca zamierzający złożyć ofertę (wyłącznie poprzez Platformę zakupową) – zobowiązany jest zapoznać się z instrukcjami użytkowników Platformy zakupowej - dostępnymi pod adresem: https://pks-bielsko.logintrade.net/rejestracja/instrukcje.html oraz zaakceptować regulamin korzystania z Platformy zakupowej. Złożenie oferty poprzez Platformę zakupową oznacza akceptację regulaminu. Wraz z ofertą należy złożyć: a) Oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - zgodnie z Załącznikiem nr 5 do SWZ. Oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia Wykonawcy oraz spełniania przez niego warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert, tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w SWZ; b) Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, w brzmieniu nadanym przez rozporządzenie Rady (UE) 2022/576 – sporządzone zgodnie z Załącznikiem nr 10 do SWZ. W przypadku gdy Wykonawca powołuje się na zasoby co najmniej jednego innego podmiotu na zasadach określonych w art. 118 ustawy, musi złożyć swoje własne oświadczenie wraz z odrębnym oświadczeniem/oświadczeniami każdego z podmiotów na którego zdolnościach Wykonawca polega. Wymóg ten dotyczy również pozostałych podwykonawców jeżeli przypada na nich ponad 10% wartości zamówienia. Oświadczenie przekazuje się w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym. W przypadku, gdy oświadczenie zostało wystawione w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie oświadczenia, opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej; c) przedmiotowe środki dowodowe których mowa w rozdziale XVII SWZ. Oferta musi być podpisana przez osobę/y upoważnioną/e do reprezentowania Wykonawcy. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. Procedura przygotowania, składania, badania, oceny i wyboru najkorzystniejszej oferty jest uregulowana przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, w szczególności w Dziale V Zamówienia sektorowe. Z uwagi na ograniczoną ilość znaków w formularzu ogłoszenia, wszystkie dodatkowe informacje znajdują się w dokumentach zamówienia (SWZ).
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34121400 Niederflurbusse
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa 15 sztuk autobusów klasy MAXI zasilanych CNG
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa 15 miejskich autobusów niskopodłogowych typu MAXI na potrzeby związane ze świadczeniem usług z zakresu publicznego transportu zbiorowego na obszarze Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego. Wszystkie autobusy muszą być identyczne pod względem parametrów technicznych i kompletacji, posiadać tę samą kolorystykę i wyposażenie. Powinny być wyprodukowane przez tego samego producenta, z takich samych podzespołów danego rodzaju, które we wszystkich pojazdach będą identyczne. Silnik pojazdu zasilany CNG – spełniający wymagania normy emisji EURO 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zawierający wymagania, parametry techniczne oraz wyposażenie, jakie muszą spełniać i posiadać oferowane autobusy określają: Załącznik nr 1 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz Załącznik nr 4 do SWZ – Projektowane postanowienia umowy. 1. Zamawiający wymaga, aby oferowane autobusy: a) nie były pojazdami prototypowymi, tzn. aby były produkowane seryjnie; b) nie były pojazdami powystawowymi lub/i poleasingowymi; c) były wyprodukowane nie wcześniej niż w 2025 roku; d) były identyczne w danej marce i typie pod względem konstrukcyjnym, kompletacji i wyposażenia z unifikacją układu napędowego; e) były przystosowane do warunków środowiska, w jakich będą eksploatowane, muszą wytrzymywać oddziaływanie warunków klimatycznych, zanieczyszczeń powietrza i zapylenia; f) były odporne na działanie środków używanych do zimowego utrzymania dróg, a także na działanie środków czyszcząco-myjących, muszą posiadać powłokę lakierniczą umożliwiającą codzienne mechaniczne mycie; g) spełniały wszystkie wymagania określone w Dziale III ustawy z dnia 20 czerwca 1997r. - Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz.U. z 2024 r. poz. 1251) oraz odpowiadały warunkom technicznym określonym w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 502) ; h) posiadały aktualne „Świadectwo Homologacji Typu Pojazdu” wraz z załącznikami, potwierdzające bezwarunkowe udzielenie homologacji, wydane zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, a w szczególności na podstawie ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. – Prawo o ruchu drogowym (tj. Dz.U. z 2024 r., poz. 1251) oraz Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 2 sierpnia 2023 r. w sprawie homologacji typu pojazdów (tj. Dz.U. z 2023 r., poz. 1651); i) spełniały wymagania Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/2144 z dnia 27 listopada 2019 r. w sprawie wymogów dotyczących homologacji typu pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz układów, komponentów i oddzielnych zespołów technicznych przeznaczonych do tych pojazdów, w odniesieniu do ich ogólnego bezpieczeństwa oraz ochrony osób znajdujących się w pojeździe i niechronionych uczestników ruchu drogowego; j) były dostarczone do Zamawiającego wraz z aktualnymi dokumentami (wyciągiem ze świadectwa homologacji, certyfikatem zgodności wydanym przez Wykonawcę, potwierdzającym spełnienie normy czystości spalin EURO 6 lub równoważną); k) były zgodne z Standardami dostępności dla polityki spójności 2021-2027, które stanowią Załącznik nr 2 do Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na lata 2021- 2027 ; l) uwzględniały kwestie bezpieczeństwa, w szczególności na rzecz niezmotoryzowanych uczestników ruchu, poprzez zastosowanie rozwiązań wspomagających kierowcę w ochronie pieszych i rowerzystów.2. Zamawiający wymaga, aby udział produktów będących przedmiotem niniejszego postępowania, pochodzących z państw członkowskich Unii Europejskiej, państw, z którymi Unia Europejska zawarła umowy o równym traktowaniu przedsiębiorców, lub państw, wobec których na mocy decyzji Rady stosuje się przepisy dyrektywy 2014/25/UE, był większy niż 50% (w ujęciu wartościowym). 3. Wykonawca udzieli Zamawiającemu autoryzacji na wykonywanie prac obsługowo-naprawczych. W tym celu zostanie podpisana umowa autoryzacji wewnętrznej, określająca warunki współpracy. 4. Ilekroć opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych, systemów referencji technicznych oraz znaków towarowych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne pod warunkiem, że Wykonawca udowodni w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 -107 Pzp, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający uznaje rozwiązanie za równoważne, które umożliwia uzyskanie założonego w opisie przedmiotu zamówienia efektu za pomocą innych rozwiązań technicznych lub parametrów nie gorszych od wymaganych i opisanych w SWZ. 5. Wymagane przez Zamawiającego minimalne okresy gwarancji : a) gwarancja na całość autobusu (całopojazdowa) – 36 miesięcy od dnia odbioru; b) gwarancja na zewnętrzne powłoki lakiernicze – 60 miesięcy od dnia odbioru; c) gwarancja na szkielet kratownicy podwozia (ramę) – 144 miesiące od dnia odbioru; d) gwarancja na perforację korozyjną blach poszycia zewnętrznego – 120 miesięcy od dnia odbioru; e) gwarancja na wyposażenie dodatkowe (tablicę, monitory) – 24 miesiące od dnia odbioru. 6. Wykonawca zobowiązuje się do dostarczenia Zamawiającemu autobusów w dwóch sukcesywnych dostawach: dostawa I - w terminie do 10 miesięcy od dnia podpisania umowy – 7 szt. autobusów oraz dostawa II – w terminie do 14 miesięcy od dnia podpisania umowy – 8 szt. autobusów. Za termin realizacji całości zamówienia uznaje się podpisanie protokołu zdawczo-odbiorczego autobusów (dla każdej części z osobna).
Interne KennungKB/2/2025