281114-2025 - Vorankündigung – Direktvergabe
Polen – Wartung von Straßenbeleuchtungen – Świadczenie usługi oświetleniowej na terenie Gminy Chrzanów.
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usługi oświetleniowej na terenie Gminy Chrzanów.
Beschreibung: Postępowanie prowadzone w trybie z wolnej ręki, na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320).
Interne Kennung: ZP.271.19.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50232100 Wartung von Straßenbeleuchtungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi pn. „Świadczenie usługi oświetleniowej na terenie Gminy Chrzanów”. 2. Usługa będzie polegać na: 1) Prowadzeniu obsługi urządzeń oświetleniowych z należytą starannością w sposób zapewniający sprawność techniczną zgodnie z aktualnym poziomem wiedzy technicznej i obowiązującymi przepisami prawa oraz w zakresie wynikającym z załącznika nr 1 do umowy (projektowane postanowienia umowy - zakres tych czynności wskazano poniżej). Wykaz punktów świetlnych zawiera załącznik nr 2 do umowy. 2) Świadczeniu usługi oświetlenia ulicznego umożliwiającej zmniejszenie zużycia energii elektrycznej o nie mniej niż 50% w skali roku w stosunku do zużycia energii z roku 2024. W przypadku wystąpienia opłat za energię bierną, wykonawca na własny koszt wykona stosowne prace w celu zlikwidowania występujących opłat w terminie do 2 miesięcy od stwierdzenia faktu wystąpienia opłat za energię bierną. 3) Dostarczeniu do dnia 31 stycznia każdego roku obowiązywania umowy zestawienia – raportu zużycia energii elektrycznej (w kWh) za poprzedni rok kalendarzowy celem spełnienia obowiązku wynikającego z pkt. 2. Weryfikacja zmniejszenia zużycia energii elektrycznej następować będzie corocznie, w I kwartale roku, począwszy od 2027 r. 4) Całodobowej ciągłej obsłudze za pośrednictwem właściwych komórek organizacyjnych umożliwiającej zgłaszanie reklamacji i informacji o nieprawidłowym działaniu infrastruktury oświetleniowej przez 7 dni tygodnia i 24 godziny na dobę. 5) Bezzwłocznym podejmowaniu działań interwencyjnych (zabezpieczających) w sytuacjach wyjątkowych, takich jak: a) kolizja drogowa, w wyniku której uszkodzeniu uległa infrastruktura oświetleniowa, b) stan infrastruktury oświetleniowej stwarzający zagrożenie dla otoczenia, c) niesprawność fragmentów infrastruktury oświetleniowej stanowiących obszar zasilania stacji transformatorowej SN/nN. 6) Usuwaniu zgłoszonych usterek i niesprawności pojedynczych punktów świetlnych w czasie od stwierdzenia przez Wykonawcę lub skutecznego zgłoszenia przez Zamawiającego, liczonym w następujący sposób: a) 72 godziny w dni powszednie tj. od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt, b) 96 godzin liczonych od początku pierwszego dnia powszedniego po dniu ustawowo wolnym od pracy w przypadkach, gdy zgłoszenie nastąpiło w dniu poprzedzającym dzień wolny lub w dniu wolnym. 7) Usuwaniu na własny koszt, usterek infrastruktury oświetleniowej powstałych wskutek kolizji drogowych oraz działań żywiołów. 8) Zawiadomienia zamawiającego o awariach infrastruktury oświetleniowej, których usunięcie w terminach określonych powyżej jest niemożliwe z przyczyn niezależnych od wykonawcy. 9) Wykonawca zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania drogą mailową zamawiającego o usunięciu zgłoszonych usterek i niesprawności. Zakres czynności, będących przedmiotem Umowy, na terenie Zamawiającego bez napraw, uszkodzeń i szkód spowodowanych przez osoby trzecie, w szczególności obejmuje: 1. Dokonywanie systematycznych oględzin sieci oświetlenia drogowego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 2. Wykonywanie wymaganych pomiarów w sieci oświetlenia drogowego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. 3. Naprawę lub wymianę niesprawnych opraw oświetleniowych. 4. Lokalizację, naprawę i wymianę uszkodzonych odcinków linii kablowej i napowietrznej po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzeniu. 5. Zaprogramowanie w uzgodnieniu z Zamawiającym harmonogramu czasu załączania i wyłączania oświetlenia oraz różnej mocy opraw oświetleniowych (poziomu świecenia lamp) w określonych w harmonogramie godzinach w celu optymalizacji zużycia energii elektrycznej. Określenie w harmonogramie różnej mocy opraw oświetleniowych (poziomu świecenia lamp) może dotyczyć całości oświetlenia albo określonych grup opraw oświetleniowych (np. konkretnych ulic lub placów). 6. Zmianę mocy opraw oświetleniowych (poziomu świecenia lamp) w stosunku do harmonogramu, o którym mowa w punkcie 5, na wniosek Zamawiającego w ciągu 48 godzin od dokonanego zgłoszenia. Zgłoszenie może dotyczyć całości oświetlenia albo określonych grup opraw oświetleniowych. Zamawiający może zgłosić do 10 zmian w ciągu roku kalendarzowego. 7. Kontrolę prawidłowości czasów załączania i wyłączania oświetlenia. 8. Utrzymywanie tabliczek zaciskowo – bezpiecznikowych słupów oświetleniowych w sprawności technicznej z uniemożliwieniem dostępu do wnęk słupowych osobom postronnym oraz wymiana uszkodzonych zamknięć wnęk słupowych. 9. Utrzymywanie pełnej sprawności technicznej opraw oświetleniowych. 10. Wymianę uszkodzonych przewodów zasilających w słupach i wysięgnikach. 11. Wymianę uszkodzonych elementów zabezpieczających oprawy oświetleniowe oraz dostosowanie zabezpieczeń do poboru mocy. 12. Kontrolę i utrzymywanie rozdzielnic oświetleniowych w dobrej sprawności technicznej poprzez ich konserwację i wymianę uszkodzonych elementów sterowniczych i zabezpieczających, w terminach wynikających z obowiązujących przepisów prawa lub po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzeniu. 13. Odnawianie i uzupełnianie brakujących napisów informacyjnych na słupach, latarniach i szafkach sterowniczo – zabezpieczeniowych. 14. Prowadzenie dokumentacji techniczno – ruchowej z aktualizowaniem oznakowania informacyjnego, o którym mowa w pkt.13. 15. Utrzymanie opraw w należytej czystości. 16. Dostęp do platformy informacyjnej zawierającej położenie punktów oświetleniowych oraz ich status w czasie rzeczywistym. 17. Dostęp do platformy informacyjnej umożliwiający monitorowanie czasów włączenia, wyłączenia oświetlenia oraz bieżące zużycie energii. 18. Bieżące raportowanie nieświecących punktów oświetleniowych oraz informacja o typie usterki. 19. Raportowanie zużycia energii dla każdej wskazanej grupy geograficznej. 20. Zabezpieczenie dostarczania napięcia do punktu świetlnego 24/7.