2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. 3go Maja 10 w Nisku na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku Wyposażenie
Beschreibung: Zamawiający informuje, iż zamówienie będzie realizowane przy dofinansowaniu w ramach Kierunku interwencji 2.1. „Infrastruktura bibliotek 20212025” Priorytet 2 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu Państwa. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art.257 ustawy Pzp jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest: Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. 3go Maja 10 w Nisku na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku – Wyposażenie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1A do SWZ Zamawiający informuje, że oferty składane w postępowaniu będą musiały obejmować całość zamówienia. 3. Jeśli w opisie przedmiotu zamówienia występują nazwy znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególne procesy, który charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę należy to traktować jedynie jako pomoc w opisie przedmiotu zamówienia. W każdym przypadku dopuszczalne są produkty równoważne pod względem konstrukcji, parametrów, przeznaczenia, funkcjonalności itp. 4. Na wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, iż oferowane dostawy (urządzenia i materiały budowlane), usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania Zamawiającego. 5. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakim muszą odpowiadać produkty, aby spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. 6. Przez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów czy produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. 7. W przypadku gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w załącznikach. Pod pojęciem parametry rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo i wytrzymałość. 4. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Zakres i charakter zamówienia wykluczają jego podział na części z przyczyn organizacyjnych, ekonomicznych i celowościowych. Postępowanie stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia jest przedmiotem zainteresowania oraz jest możliwe do zrealizowania przez przedsiębiorców stanowiących małe lub średnie przedsiębiorstwa. Przedmiotowe zamówienie ma charakter wykonawstwa jednobranżowego. Ewentualny podział zamówienia na części spowodowałby nadmierne trudności techniczne oraz ryzyko nienależytego wykonania przedmiotowego zamówienia wskutek konieczności wykonania dodatkowego świadczenia, polegającego na koordynacji działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. Nierozdzielenie zadania przyczyni się do lepszej organizacji prac, sprawniejszej koordynacji nadzoru, a dodatkowo pozwoli otrzymać jedną gwarancję wykonania na całość dostawy. Jednocześnie brak podziału zamówienia na części nie powoduje ograniczenia konkurencji oraz zapewnia równy dostęp podmiotów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. 5. Wyposażenie stanowiące przedmiot zamówienia muszą być fabrycznie nowe, należytej jakości, sprawne, wolne od jakichkolwiek wad fizycznych, jak również od jakichkolwiek wad prawnych i roszczeń osób trzecich, nie używane, nie powystawowe. Pod pojęciem fabrycznie nowy Zamawiający rozumie produkty wykonane z nowych elementów, bez śladu uszkodzenia, w oryginalnych opakowaniach producenta, np. z widocznym logo, symbolem produktu. Zamawiający nie zezwala na ingerencję w podzespoły i modyfikację sprzętu / wyposażenia skonfigurowanego przez producenta przed dostawą. Wymagane podzespoły i wyposażenie muszą być fabrycznie wbudowane przez producenta oraz nie wycofane z produkcji. 8. Dostawa do wskazanego miejsca obejmuje wniesienie, montaż, instalację (podłączenie) oraz wszystkie inne koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami stawianymi przez Zamawiającego. 9. Ustala się, że minimalny termin gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi: 2 lata, (1 rok = 12 miesięcy) licząc termin od daty odbioru przedmiotu zamówienia. 10. Wykonawca zapewnia wykonywanie bezpłatnego serwisu gwarancyjnego w okresie gwarancji i rękojmi za wady i zobowiązuje się do naprawy lub wymiany przedmiotu zamówienia po zgłoszeniu usterki / wady, przez Zamawiającego, nie później jednak niż w terminie 7 dni od powiadomienia go telefonicznie, pisemnie lub emailem, z informacją o usterce / wadzie. Przyjmowanie zgłoszeń u Wykonawcy odbywać się będzie w dni robocze w godzinach 8.0016.00 telefonicznie. 11. Wykonawca w Formularzu ofertowym pomocniczym Załącznik nr 1A do SWZ wskaże: adresy dane kontaktowe NIP, REGON, nr telefonów, nr faksu, adres skrzynki email, Serwisu, na który Zamawiający będzie dokonywał zgłoszenia usterki / wady w przedmiocie zamówienia
Vorherige Bekanntmachung: 859025-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39151000 Diverse Möbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39121200 Tische, 39132000 Archivierungssysteme, 39132500 Bürorollwagen, 39112000 Stühle, 39111000 Sitze, 39113000 Verschiedene Sitze und Stühle, 39133000 Auslagensysteme, 39134100 Computertische, 39136000 Kleiderbügel und -haken, 39154100 Messestände, 39155100 Büchereieinrichtungen, 39156000 Möbel für Warte- und Empfangshallen, 39191100 Tapeten, 39710000 Elektrische Haushaltsgeräte, 32321200 Audiovisuelle Geräte, 32323100 Farbbildmonitore, 37532000 Videospiele, 39121100 Schreibtische
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zamawiający informuje, iż zamówienie będzie realizowane przy dofinansowaniu w ramach Kierunku interwencji 2.1. „Infrastruktura bibliotek 20212025” Priorytet 2 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu Państwa. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art.257 ustawy Pzp jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest: Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. 3go Maja 10 w Nisku na potrzeby Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku – Wyposażenie. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1A do SWZ Zamawiający informuje, że oferty składane w postępowaniu będą musiały obejmować całość zamówienia. 3. Jeśli w opisie przedmiotu zamówienia występują nazwy znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególne procesy, który charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę należy to traktować jedynie jako pomoc w opisie przedmiotu zamówienia. W każdym przypadku dopuszczalne są produkty równoważne pod względem konstrukcji, parametrów, przeznaczenia, funkcjonalności itp. 4. Na wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, iż oferowane dostawy (urządzenia i materiały budowlane), usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania Zamawiającego. 5. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakim muszą odpowiadać produkty, aby spełniać wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. 6. Przez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów czy produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. 7. W przypadku gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w załącznikach. Pod pojęciem parametry rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo i wytrzymałość. 4. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Zakres i charakter zamówienia wykluczają jego podział na części z przyczyn organizacyjnych, ekonomicznych i celowościowych. Postępowanie stanowiące przedmiot niniejszego zamówienia jest przedmiotem zainteresowania oraz jest możliwe do zrealizowania przez przedsiębiorców stanowiących małe lub średnie przedsiębiorstwa. Przedmiotowe zamówienie ma charakter wykonawstwa jednobranżowego. Ewentualny podział zamówienia na części spowodowałby nadmierne trudności techniczne oraz ryzyko nienależytego wykonania przedmiotowego zamówienia wskutek konieczności wykonania dodatkowego świadczenia, polegającego na koordynacji działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia. Nierozdzielenie zadania przyczyni się do lepszej organizacji prac, sprawniejszej koordynacji nadzoru, a dodatkowo pozwoli otrzymać jedną gwarancję wykonania na całość dostawy. Jednocześnie brak podziału zamówienia na części nie powoduje ograniczenia konkurencji oraz zapewnia równy dostęp podmiotów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. 5. Wyposażenie stanowiące przedmiot zamówienia muszą być fabrycznie nowe, należytej jakości, sprawne, wolne od jakichkolwiek wad fizycznych, jak również od jakichkolwiek wad prawnych i roszczeń osób trzecich, nie używane, nie powystawowe. Pod pojęciem fabrycznie nowy Zamawiający rozumie produkty wykonane z nowych elementów, bez śladu uszkodzenia, w oryginalnych opakowaniach producenta, np. z widocznym logo, symbolem produktu. Zamawiający nie zezwala na ingerencję w podzespoły i modyfikację sprzętu / wyposażenia skonfigurowanego przez producenta przed dostawą. Wymagane podzespoły i wyposażenie muszą być fabrycznie wbudowane przez producenta oraz nie wycofane z produkcji. 8. Dostawa do wskazanego miejsca obejmuje wniesienie, montaż, instalację (podłączenie) oraz wszystkie inne koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia zgodnie z wymogami stawianymi przez Zamawiającego. 9. Ustala się, że minimalny termin gwarancji na przedmiot zamówienia wynosi: 2 lata, (1 rok = 12 miesięcy) licząc termin od daty odbioru przedmiotu zamówienia. 10. Wykonawca zapewnia wykonywanie bezpłatnego serwisu gwarancyjnego w okresie gwarancji i rękojmi za wady i zobowiązuje się do naprawy lub wymiany przedmiotu zamówienia po zgłoszeniu usterki / wady, przez Zamawiającego, nie później jednak niż w terminie 7 dni od powiadomienia go telefonicznie, pisemnie lub emailem, z informacją o usterce / wadzie. Przyjmowanie zgłoszeń u Wykonawcy odbywać się będzie w dni robocze w godzinach 8.0016.00 telefonicznie. 11. Wykonawca w Formularzu ofertowym pomocniczym Załącznik nr 1A do SWZ wskaże: adresy dane kontaktowe NIP, REGON, nr telefonów, nr faksu, adres skrzynki email, Serwisu, na który Zamawiający będzie dokonywał zgłoszenia usterki / wady w przedmiocie zamówienia.