2. Verfahren
Verfahren
Titel: Informatyzacja SPZOZ w Węgrowie w ramach projektu „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest informatyzacja SPZOZ w Węgrowie polegająca na rozbudowie systemu HIS z usługami wdrożeniowymi, szkoleniami pracowników wraz z utrzymaniem systemu w okresie gwarancji oraz zakup sprzętu i oprogramowania infrastruktury informatycznej zapewniającej właściwe działanie zmodernizowanego systemu HIS oraz podnoszącego poziom cyberbezpieczeństwa. 1.1. rozbudowa systemu HIS Zadanie w ramach opisanych powyżej działań obejmuje: rozbudowę systemu HIS w zakresie generowania dokumentów EDM i tworzenia indeksów dokumentacji do P1; rozbudowę mechanizmów integracyjnych systemu HIS z systemem LIS i teleradiologii w zakresie generowania dokumentów HL7 CDA; integrację systemu HIS z systemem P1 w zakresie przesyłania indeksów dokumentacji EDM; rozbudowę hurtowni danych do przetwarzania danych z systemu HIS; oprogramowanie bazodanowe do rozbudowy systemu HIS; modyfikację systemu HIS w zakresie digitalizacji kart informacyjnych od roku 2023 poprzez wygenerowanie dokumentów w formacie HL7 CDA oraz zaindeksowanie w P1; integrację i wymianę danych z systemów HIS/RIS/PACS z opracowaną przez Centrum e-Zdrowia platformą usług inteligentnych (PUI) w zakresie AI, wspomagających proces podejmowania decyzji diagnostyczno – leczniczych przez lekarza; utrzymanie systemu informatycznego zmodernizowanego w zakresie projektu na okres 3 lat 1.2. dostawa sprzętu IT 1.3. wdrożenie Centrum Operacyjnego Bezpieczeństwa 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Zestawieniu parametrów technicznych stanowiącym Załącznik nr 2a, 2b oraz 2c do niniejszej Specyfikacji.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zadanie finansowane jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Wartość przedmiotowego zamówienia przekracza tzw. „próg unijny” tj. kwotę określoną w przepisach wydanych na podstawie art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 roku. Prawo zamówień publicznych. Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie ww. zadania jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego, a więc w trybie spośród przewidzianych w ustawie. Zgodnie z art. 138 ust. 1. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W ocenie Zamawiającego, będącej wnikliwej analizy całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywaniu zamówienia, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenie tego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest całkowicie uzasadnione. SPZOZ w Węgrowie uzyskując środki z Krajowego Planu Odbudowy i podpisując umowę na zabezpieczenie tych środków przystąpił do konicznej analizy i opisu przedmiotu zamówienia dotyczącego rozbudowy i integracji systemu HIS, zwiększającego poziom bezpieczeństwa cyfrowego, sprzętu niezbędnego do digitalizacji dokumentacji medycznej. Głównym zamierzeniem dokonania zakupów jest podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa naszej jednostki. W związku z bardzo złożonym technicznym aspektem zamówienia oraz koniecznością opisania przedmiotu jako całokształtu przy jednoczesnym narzuconym terminie realizacji zamówienia do 31 maja 2026 roku do którego niezbędne jest wdrożenie zakupionych systemów oraz konfiguracja zakupionego sprzętu Zamawiający stwierdził, że przeprowadzenie procedury bez skrócenia terminu narazi na utratę środków finansowych. Rosnące wymagania w zakresie cyberbezpieczeństwa są ważnym i kluczowym obowiązkiem dla Zamawiającego, a przyznane środki wpłyną na podniesienie efektywności i jakości opieki zdrowotnej, usprawni dostęp do dokumentacji medycznej przy jednoczesnym unowocześnieniu infrastruktury. Nie wypełnienie zadań w terminie określonym w umowie z MZ stanowi realne zagrożenie realizacji projektu i utratę środków finansowych. Mając na uwadze powyższe okoliczności należy zakwalifikować je jako ważny interes Zamawiającego, który mieści si w zakresie pojęcia „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia” zawartego w art. 138 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp. Okoliczności te przy tym mają walor czynników o charakterze obiektywnym, co oznacza, że nie zależą w żaden sposób od Zamawiającego, a stwierdzenie ich istnienia i ich weryfikacja są możliwe. Jednocześnie, skrócenie terminu składania ofert w przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego nie pozbawia Wykonawców możliwości udziału w tym postępowaniu. Każdy z Wykonawców bowiem, jako profesjonalny podmiot w obrocie prawno-gospodarczym, obiektywnie rzecz biorąc, jest w stanie przygotować i złożyć ofertę na realizację przedmiotowego zadania w sytuacji, gdy termin składania ofert będzie nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Ze względu na charakter przedmiotu zamówienia, przygotowanie przez wykonawców oferty nie powinno być problemem, wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania. W związku z powyższym zastosowanie procedury przyspieszonej jest uzasadnione obiektywnymi czynnikami czasowymi oraz koniecznością zapewnienia działań do zapewnienia realizacji projektu
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48814000 Medizinische Informationssysteme, 48820000 Server, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48771000 Softwarepaket mit allgemeinen Dienstprogrammen, 30213200 Tablettcomputer, 30213300 Tischcomputer
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Rozbudowa systemu HIS
Beschreibung: Zadanie obejmuje: a) rozbudowę systemu HIS w zakresie generowania dokumentów EDM i tworzenia indeksów dokumentacji do P1; b) rozbudowę mechanizmów integracyjnych systemu HIS z systemem LIS i teleradiologii w zakresie generowania dokumentów HL7 CDA; c) integrację systemu HIS z systemem P1 w zakresie przesyłania indeksów dokumentacji EDM; d) rozbudowę hurtowni danych do przetwarzania danych z systemu HIS; e) oprogramowanie bazodanowe do rozbudowy systemu HIS; f) modyfikację systemu HIS w zakresie digitalizacji kart informacyjnych od roku 2023 poprzez wygenerowanie dokumentów w formacie HL7 CDA oraz zaindeksowanie w P1; g) integrację i wymianę danych z systemów HIS/RIS/PACS z opracowaną przez Centrum e-Zdrowia platformą usług inteligentnych (PUI) w zakresie AI, wspomagających proces podejmowania decyzji diagnostyczno – leczniczych przez lekarza; h) utrzymanie systemu informatycznego zmodernizowanego w zakresie projektu na okres 3 lat
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji
Los: LOT-0002
Titel: Dostawa sprzętu IT
Beschreibung: 1. Zadanie obejmuje dostawę sprzętu IT 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Zestawieniu parametrów technicznych stanowiącym Załącznik 2b do Specyfikacji.
Haupteinstufung (cpv): 30236000 Diverse Computerausrüstungen
Los: LOT-0003
Titel: Wdrożenie Centrum Operacyjnego Bezpieczeństwa
Beschreibung: 1. Zadanie obejmuje Centrum Operacyjnego Bezpieczeństwa 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Zestawieniu parametrów technicznych stanowiącym Załącznik nr 2c do Specyfikacji.