281388-2025 - Wettbewerb
Polen – Gelegenheitsflugverkehr – Świadczenie usług nieregularnych przewozów lotniczych przy stałym utrzymywaniu stanu gotowości do wykonywania przewozów lotniczych wraz z udostępnieniem przestrzeni magazynowej na terenie lotniska w ramach projektu grantowego „Development and maintenance of rescEU transport and logistics capacities in Poland” (postępowanie powtórzone)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelŚwiadczenie usług nieregularnych przewozów lotniczych przy stałym utrzymywaniu stanu gotowości do wykonywania przewozów lotniczych wraz z udostępnieniem przestrzeni magazynowej na terenie lotniska w ramach projektu grantowego „Development and maintenance of rescEU transport and logistics capacities in Poland” (postępowanie powtórzone)
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego usług: A. stałego (24/7/365) utrzymywania stanu gotowości do wykonywania przewozów lotniczych obejmującego: a. utrzymywanie stałej dostępności dla Zamawiającego: ▪ dwóch wielozadaniowych (pasażerskich) statków powietrznych służących do przewozów osób (pasażerów) i towarów (ładunków), których minimalne parametry techniczne i funkcjonalne zostały szczegółowo opisane w Załączniku nr 1 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia. Statki powietrzne” ▪ jednego statku powietrznego przystosowanego do realizacji operacji medycznych (MEDEVAC), którego minimalne parametry techniczne i funkcjonalne zostały szczegółowo opisane w Załączniku nr 1 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia. Statki powietrzne”, b. utrzymywanie stałej gotowości Wykonawcy do wykonywania przewozów lotniczych, na każde żądanie Zamawiającego, B. nieregularnych, przewozów lotniczych z wykorzystaniem statków powietrznych, o których mowa w lit. a. powyżej, na każde żądanie Zamawiającego, C. najmu magazynu, zlokalizowanego na terenie lotniska Chopina w Warszawie (kod IATA:WAW), którego minimalne parametry techniczne i funkcjonalne zostały szczegółowo opisane w Załączniku nr 1 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia. Magazyn”, w celu jego wykorzystania przez Zamawiającego do przechowywania profesjonalnego sprzętu medycznego, akcesoriów medycznych wielokrotnego użycia i jednorazowych akcesoriów medycznych, stanowiących niezbędne zaopatrzenie operacji medycznych.
Interne KennungBZzp.271.14.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego. 2. Postępowanie prowadzone jest wyłącznie w języku polskim. 3. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: platformy zakupowej Zamawiającego dostępnej pod adresem: (dalej platforma zakupowa), z wykorzystaniem zakładki https://rars.ezamawiajacy.pl „Korespondencja”. 4. W przypadku awarii platformy zakupowej dopuszcza się komunikację przy użyciu poczty elektronicznej: a. Zamawiającego: dw@rars.gov.pl b. Wykonawcy: wiadomość e-mail pozwalająca na identyfikację Wykonawcy (oznaczenie adresu mailowego, oznaczenie Wykonawcy w treści wiadomości mailowej). 5. Zamawiający podaje minimalne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające korzystanie z platformy zakupowej: a. posiadanie stałego dostępu do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s, b. dysponowanie komputerem klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min 2GB Ram, procesor Intel IV 2GHZ, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7 , Mac Os x 10.4, Linux, lub ich nowsze wersje, c. dysponowanie dowolną zainstalowaną przeglądarką internetową obsługującą TLS 1.2 (najlepiej w najnowszej wersji, w przypadku Internet Explorer minimalnie wersja 10.0, d. dysponowanie zainstalowanym programem Acrobat Reader lub innym obsługującym pliki w formacie „.pdf”. 6. Minimalne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające komunikację z wykorzystaniem poczty elektronicznej: a. dysponowanie przez Wykonawcę urządzeniem teleinformatycznym z dostępem do sieci Internet, b. dysponowanie przez Wykonawcę dostępem do nowoczesnej przeglądarki internetowej wspierającej HTML5, CSS3 i JavaScript, c. posiadanie przez Wykonawcę konta poczty elektronicznej. 7. Komunikacja w postępowaniu przy użyciu platformy zakupowej (w tym możliwość złożenia oferty), z zastrzeżeniem możliwości zadawania pytań do treści SWZ (por. Rozdział 5 – „Wyjaśnienia treści SWZ” ust. 1 SWZ), wymaga przystąpienia przez Wykonawcę do postępowania. 8. Procedura przystąpienia przez Wykonawcę do postępowania: a. Wykonawca wybiera opcję „PRZYSTĄP DO POSTĘPOWANIA”, b. po wybraniu opcji „PRZYSTĄP DO POSTĘPOWANIA”, Wykonawca jest przekierowywany na stronę internetową otrzymując https://oneplace.marketplanet.pl, możliwość: -zalogowania się do platformy zakupowej (w przypadku posiadania przez Wykonawcę konta na platformie zakupowej) lub - założenia bezpłatnego konta na platformie zakupowej, c. Wykonawca: - loguje się do platformy zakupowej lub - zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego, tj.: - podaje adres e-mail, - ustanawia hasło, - powtarza hasło, - wpisuje kod z obrazka, - akceptuje Regulamin korzystania z platformy zakupowej Zamawiającego, informację o przetwarzaniu danych osobowych oraz wyraża zgodę na kontakt telefoniczny w celu weryfikacji danych oraz uruchomienia konta, - wybiera polecenie „zarejestruj się”, - potwierdza rejestrację przez kliknięcie aktywnego linku wysłanego na adres mailowy wskazany w formularzu rejestracyjnym lub poprzez wpisanie kodu autoryzacyjnego, - loguje się do platformy zakupowej Zamawiającego i uzupełnia wymagane dane Wykonawcy. Zalogowanie się do platformy zakupowej Zamawiającego i uzupełnienie wymaganych danych Wykonawcy jest niezbędne do zakończenia procesu rejestracyjnego. 9. Datą przekazania korespondencji jest: a. w przypadku platformy zakupowej – data wpływu korespondencji na platformę zakupową, z zastrzeżeniem czytelności korespondencji – platforma zakupowa generuje czas odbioru korespondencji (data, czas: hh:mm:ss) wg czasu lokalnego serwera synchronizowanego odpowiednim źródłem czasu, b. w przypadku poczty elektronicznej – data jej wprowadzenia do środka komunikacji elektronicznej w taki sposób, żeby Zamawiający / Wykonawca mógł się zapoznać z jej treścią. 10. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych jednorazowo za pośrednictwem: a. platformy zakupowej nie może przekraczać 100 MB, b. poczty elektronicznej nie może przekraczać 20 MB. 11. W przypadku wątpliwości związanych z zasadami korzystania z platformy zakupowej, Wykonawca powinien skontaktować się z operatorem platformy zakupowej, dane kontaktowe: tel.: (22) 257 22 23 (infolinia dostępna w dni robocze, w godzinach 9.00- 17.00), e-mail: oneplace@marketplanet.pl 12. Ofertę, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, podmiotowe środki dowodowe, w tym oświadczenie z art. 117 ust. 4 Pzp, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w art. 118 ust. 3 Pzp oraz pełnomocnictwo sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 roku o informatyzacji działalności podmiotów publicznych, tj. w formatach danych określonych w Załączniku nr 2 do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 roku w sprawie krajowych ram interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów informatycznych. 13. Szczegółowe zasady dot. przekazywania przez Wykonawców dokumentów elektronicznych oraz sporządzania i przekazywania cyfrowych odwzorowań dokumentów wystawionych w postaci papierowej reguluje Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60420000 Gelegenheitsflugverkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 70220000 Dienstleistungen der Vermietung oder Verpachtung von eigenen Nichtwohnimmobilien
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji polegającego na: [dodatkowe godziny blokowe] a. w przypadku wielozadaniowych statków powietrznych – zwiększeniu ilości godzin blokowych „przypisanych” do wykorzystania w danym roku realizacji zamówienia publicznego (od momentu zgłoszenia stanu gotowości do realizacji przewozów lotniczych z wykorzystaniem wielozadaniowych statków powietrznych) o dalsze 100 godzin blokowych / wielozadaniowy statek powietrzny / dany rok realizacji zamówienia publicznego, b. w przypadku medycznego statku powietrznego – zwiększeniu ilości godzin blokowych „przypisanych” do wykorzystania w całym okresie realizacji zamówienia publicznego (od momentu zgłoszenia stanu gotowości do realizacji operacji MEDEVAC z wykorzystaniem medycznego statku powietrznego) – o dalsze 100 godzin blokowych, [dodatkowe symulacje] c. przeprowadzeniu dodatkowych symulacji operacji MEDEVAC, na zasadach analogicznych do symulacji operacji MEDEVAC objętych zamówieniem podstawowym, zgodnie z § 6 Załącznika nr 2 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowne”, nie więcej jednak niż 2 (dwie) symulacje operacji MEDEVAC w każdym kolejnym roku kalendarzowym, w którym realizowany jest przedmiot zamówienia (od momentu zgłoszenia stanu gotowości do realizacji operacji MEDEVAC z wykorzystaniem medycznego statku powietrznego). 2. Zamawiający będzie uprawniony do skorzystania z prawa opcji: a. w zakresie dot. ust. 1 pkt. a. powyżej – w każdym przypadku stwierdzenia zapotrzebowania na dodatkowe godziny blokowe w celu realizacji przewozu lotniczego stanowiącego działania pomocowe (transport pasażerów i/lub ładunków) lub działania ratunkowe (operacja MEDEVAC) w ramach Unijnego Mechanizmu Ochrony Ludności, po wyczerpaniu godzin blokowych „przypisanych” do wykorzystania w danym roku realizacji zamówienia publicznego danemu statku powietrznemu lub gdy liczba godzin blokowych pozostała dla danego statku powietrznego nie jest wystarczająca dla realizacji przewozu lotniczego / operacji MEDEVAC, w stosunku do którego / której Zamawiający zamierza zgłosić lub zgłosił aktualizację stanu gotowości – odpowiednio – wielozadaniowego statku powietrznego / medycznego statku powietrznego, b. w zakresie dot. ust. 1 pkt. b. powyżej – w każdym przypadku stwierdzenia zapotrzebowania wśród personelu Zamawiającego, w tym personelu medycznego, na przeprowadzenie symulacji operacji MEDEVAC, w szczególności w przypadku zmian osobowych Zespołów Koordynacyjnych, o których mowa w § 3 Załącznika nr 2 do SWZ – „Projektowane postanowienia umowne”, zmiany osób odpowiedzialnych za realizację i/lub koordynację Projektu grantowego, stwierdzenia nieodpowiedniego przygotowania personelu Zamawiającego do sprawnej realizacji przygotowania operacji MEDEVAC, i im podobnych przypadków. 3. Zamawiający może skorzystać z prawa opcji przez cały okres realizacji przedmiotu zamówienia. 4. Skorzystanie z prawa opcji nastąpi poprzez złożenie Wykonawcy oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji, sporządzonego w formie pisemnej lub w formie elektronicznej, pod rygorem nieważności. Dopuszcza się składanie oświadczeń obejmujących: a. wykorzystanie określonej przez Zamawiającego puli godzin blokowych, do wyczerpania całkowitej ilości godzin blokowych „przypisanych” do wykorzystania, w ramach prawa opcji, w danym roku realizacji przedmiotu zamówienia danemu statkowi powietrznemu (wielozadaniowemu / medycznemu), b. przeprowadzenie pojedynczych symulacji operacji MEDEVAC, do wyczerpania całkowitej ilości symulacji operacji MEDEVAC dostępnych, w ramach prawa opcji, w danym roku realizacji przedmiotu zamówienia.