281701-2026 - Ergebnis
Polen – Softwarepaket und Informationssysteme – Dostawa systemu radiologicznego PACS
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa systemu radiologicznego PACS
BeschreibungDostawa systemu radiologicznego PACS CPV: 48000000-8 Krótki opis przedmiotu zamówienia Przedmiotem zamówienia jest sprzedaż, dostawa i wdrożenie kompletnego systemu archiwizacji obrazów i komunikacji (PACS) wraz ze szkoleniami, nadzorem autorskim i wsparciem serwisowym oraz dostawą sprzętu informatycznego niezbędnego do uruchomienia i prawidłowej pracy wdrożonego systemu. CPV: 48180000-3, 48820000-2, 32420000-3. Zamawiający zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Zamawiający wówczas będzie mógł unieważnić postępowanie na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. Projekt zamówienia finansowany z funduszy UE: Zamówienie stanowi realizację zadania w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO): Komponent D1.1.2 – Cyfryzacja ochrony zdrowia. 1. Strony dopuszczają następujące zmiany umowy: 1) zmiana umowy w zakresie funkcjonalności Systemu, w zakresie warunków licencjonowania, w zakresie parametrów niezbędnego oprogramowania w uzasadnionych przypadkach, w szczególności jeśli nie powoduje ona pogorszenia jakości oferowanego rozwiązania i zwiększenia ceny i jest uzasadniona potrzebami Zamawiającego; 2) zmiana warunków i sposobu odbioru przedmiotu umowy w uzasadnionych przypadkach, w szczególności potrzebami Zamawiającego; nie może powodować zmiany ostatecznego terminu realizacji umowy; 3) zmiany postanowień umowy z uwagi na zmiany w strukturze i organizacji Zamawiającego w trakcie realizacji umowy lub inne przyczyny leżące po tronie Zamawiającego, których nie przewidział w chwili zawarcia umowy, jeżeli zmiany takie istotnie wpływają na zakres i termin prac Wykonawcy, w tym przesunięcie terminów; 4) konieczność zmiany terminu spowodowana jest działaniami lub zaniechaniami właściwych organów państwa, administracji państwowej albo samorządowej, Zamawiającego lub innymi zdarzeniami, które nie są następstwem okoliczności, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność; wydłużenie terminu nastąpi adekwatnie do wpływu działania lub zaniechania i zostanie udokumentowane ze wskazaniem na wpływ na realizacje zamówienia w terminie przewidzianym w umowie / harmonogramie.; 5) zmiany umowy dotyczące poprawienia błędów i oczywistych omyłek słownych, literowych i liczbowych, nie powodujące zmiany celu i istoty umowy; 6) w przypadku wystąpienia siły wyższej możliwa jest zmiana postanowień umowy, stosownie do skutków siły wyższej i podjętych działań łagodzących; 7) w przypadku wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację umowy; 8) zmiany producenta Urządzeń w związku z zaprzestaniem produkcji lub dystrybucji przedmiotu dostawy pod warunkiem zaoferowania wyrobu o parametrach równorzędnych lub wyższych niż parametry przedmiotu oferty; powyższe zmiany nie mogą skutkować zmianą cen jednostkowych podanych w ofercie i nie mogą być niekorzystne dla Zamawiającego, 9) dostawy Urządzenia zamiennego o parametrach nie gorszych od produktu objętego umową w przypadku wystąpienia przejściowego braku produktu z przyczyn leżących po stronie producenta; powyższe zmiany nie mogą skutkować zmianą cen jednostkowych podanych w ofercie i nie mogą być niekorzystne dla Zamawiającego, 10) obniżenia ceny w przypadkach uzasadniających obniżenie ceny, 11) w zakresie zmiany terminu płatności w przypadku nieterminowego przekazania środków przez instytucję przyznającą dofinansowanie na realizację niniejszej umowy. 12) w przypadku wystąpienia okoliczności wskazanych w przepisach prawa, w tym w ustawie prawo zamówień publicznych, w szczególności w art. 455 ustawy prawo zamówień publicznych (dalej także „ustawy pzp”) za zasadach wskazanych w tych przepisach 2. Strony dopuszczają możliwość zmiany wysokości wynagrodzenia należnego Wykonawcy w przypadku zmiany: a) stawki podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego, b) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, c) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, d) zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. CIĄG DALSZY w Sekcji 2.1.2 Miejsce realizacji
Vorherige Bekanntmachung118211-2026
Interne KennungNZP/95/P/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensNIE DOTYCZY "GŁÓWNE ASPEKTY PROCEDURY" O udzielenie zamówienia mogą się ubiegać Wykonawcy, którzy: 1) nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie: - art. 108 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. - art. 7 ust. 1, ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego(Dz. U. z 2022 poz. 835 z późn. zm). - art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1), dalej: rozporządzenie 833/2014, w brzmieniu nadanym rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, str. 1), dalej: rozporządzenie 2025/2033. 2) spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące: a) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie, b) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie, c) zdolności technicznej lub zawodowej – Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca należycie wykonał w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jedno(1) zamówienie polegające przynajmniej na dostawie wraz z wdrożeniem systemu informatycznego służącego do elektronicznej archiwizacji, przechowywania, dystrybucji obrazów medycznych o wartości nie mniejszej niż 1 200 000,00 PLN (słownie: jeden milion dwieście tysięcy złotych brutto). Uwaga: Zamawiający dopuszcza aby w ramach jednego zamówienia były wykonane także inne dostawy lub usługi lub też roboty budowlane z zastrzeżeniem, że w ramach tego zamówienia dostawa wraz z wdrożeniem systemu informatycznego służącego do elektronicznej archiwizacji, przechowywania, dystrybucji obrazów medycznych wyniesie na kwotę nie mniejszą niż 1 200 000,00 PLN brutto. Zamawiający nie uzna za spełnienie postawionego warunku jeżeli wykonawca w ramach kwoty 1 200 000,00 PLN brutto wykaże także usługę dotyczącą wsparcia technicznego dla wdrożonego systemu informatycznego, której to czas usługi przypada po okresie wdrożenia i uruchomienia systemu i oddania do użytkowania. Wykonawca winien udowodnić, że w ramach kwoty 1 200 000,00 PLN brutto wykonał dostawę i wdrożenie systemu informatycznego, o którym mowa w niniejszym warunku. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia warunek opisany pod lit. c zostanie spełniony, jeżeli przynajmniej jeden z wykonawców spełni warunek samodzielnie. Uwaga: Wartości podane w dokumentach w walutach obcych będą przeliczane według tabeli A kursów średnich walut obcych ogłoszonych przez Narodowy Bank Polski w dniu, w którym nastąpiła publikacja ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ( dotyczy kwot określonych w dokumentach potwierdzających spełnienie warunków udziału w postępowaniu ). Informacja o w/w kursach dostępna min. na stronie internetowej: www.nbp.pl. W przypadku gdy Narodowy Bank Polski nie będzie ogłaszał wyżej wymienionych kursów średnich w dniu, w którym nastąpiła publikacja ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, Zamawiający w takiej sytuacji, będzie dokonywał przeliczeń według tabeli A kursów średnich walut obcych opublikowanych ostatniego dnia publikacji, przed terminem opublikowania ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Wartości przeliczenie będą z dokładnością do czterech miejsc po przecinku. d) sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie stawia warunku w tym zakresie Środki dowodowe - Wykaz oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia oraz inne wymagane dokumenty: 1. Dokumenty i/lub oświadczenia, które wykonawca musi załączyć do oferty i złożyć poprzez platformę zakupową: 1.1. Zobowiązanie innych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia ale tylko w sytuacji jeżeli wykonawca będzie korzystał z zasobów innych podmiotów – zgodnie z wzorem określonym w załączniku nr 12 do SWZ. 1.2. Pełnomocnictwo – w przypadku, gdy oferta będzie podpisywana przez osobę upoważnioną w sytuacji gdy reprezentacja nie wynika z właściwego rejestru lub innego urzędowego rejestru. Pełnomocnictwo winno być złożone w formie oryginału podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 1.3. Wypełniony i podpisany załącznik nr 1B, załącznik nr 2 oraz załącznik nr 2A do SWZ oraz podpisany załącznik nr 1A do SWZ. 1.4. Oświadczenia w zakresie braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie w zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniem Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz w zakresie braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego – zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48180000 Medizinsoftwarepaket, 48820000 Server, 32420000 Netzausrüstung
5. Los
LosLOT-0002
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest sprzedaż i wdrożenie systemu archiwizacji obrazów PACS wraz z dostawą sprzętu informatycznego niezbędnego do uruchomienia i funkcjonowania wdrożonego systemu.
Menge1 Stück