See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udzielenie Gminie Szerzyny kredytu długoterminowego w 2025 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości do kwoty 1.321.602,00 zł (słownie: jeden milion trzysta dwadzieścia jeden tysięcy sześćset dwa złote) na pokrycie planowanego deficytu budżetowego. Wykorzystanie kredytu nastąpi po zawarciu umowy kredytowej, najpóźniej do 31 grudnia 2025 r. Kredyt postawiony będzie do dyspozycji w kilku transzach w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego. Maksymalna kwota udzielonego kredytu to 1.321.602,00 zł. Przekazanie kredytu do dyspozycji Zamawiającego nastąpi w formie przelewu środków na wskazany rachunek bankowy na podstawie pisemnej dyspozycji. Zamawiający zastrzega sobie możliwość niewykorzystania kredytu w całości, w takim wypadku koszt kredytu (marża, odsetki) liczony będzie od faktycznego zadłużenia, a nie od wnioskowanej maksymalnej kwoty kredytu. Zabezpieczeniem kredytu będzie weksel in blanco wystawiony przez Zamawiającego z kontrasygnatą Skarbnika. Spłata kredytu nastąpi w latach 2026 - 2039 w miesięcznych ratach. Zamawiający zastrzega sobie możliwość przedterminowej spłaty całości lub części kredytu. W takim przypadku zmiana harmonogramu spłat kredytu nastąpi w porozumieniu z bankiem. Odsetki naliczane będą od rzeczywistego zadłużenia, w okresach miesięcznych, w wysokości aktualnie obowiązujących stóp procentowych (Wibor 1M) i płatne na koniec miesiąca kalendarzowego (najpóźniej w ostatnim dniu roboczym danego miesiąca). W przypadku wcześniejszej spłaty całego zadłużenia odsetki naliczone zostaną do dnia faktycznej spłaty. Gmina nie posiada zaległości wobec ZUS, urzędu skarbowego, nie ciążą zajęcia egzekucyjne i nie toczą się postępowania, nie posiada innych zobowiązań jak te wymienione w sprawozdaniu Rb-Z, nie posiada zaległych zobowiązań wobec banków, nie było programu naprawczego. Gmina nie planuje i nie udzielała poręczeń i gwarancji. Dla wyliczenia kosztów kredytu proszę przyjąć następujące dane: 1) Oprocentowanie kredytu: stawka Wibor 1M na dzień 21 października 2025 r. + marża banku, 2) Kwota udzielonego kredytu: 1.321.602,00 zł (jeden milion trzysta dwadzieścia jeden tysięcy sześćset dwa złote). 3) Postawienie kredytu do dyspozycji: 1.321.602,00 zł w jednej transzy w dniu 15 grudnia 2025 r. 4) Odsetki liczone na koniec miesiąca począwszy od grudnia 2025 r. 5) Spłata rat kredytu wg. załączonego harmonogramu.
Vorherige Bekanntmachung: 699816-2025
Interne Kennung: FER.271.17.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001