282129-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Dienstleistungen im Bereich Kieferorthopädie – Udbud af Ortodonti / Tandregulering
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af Ortodonti / Tandregulering
BeschreibungOrdregiver ønsker at indgå aftale med en privatpraktiserende specialtandlæge, som skal varetage kommunens forpligtigelse til ortodontisk visitation og behandling jf. gældende lovgivning.Tilbudsgiver skal løse den samlede opgave som beskrevet i kravsspecifikationen.
Interne Kennung255764425
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. udbudslovens § 56, Lov nr. 1564 af 15. december 2015, og med senere ændringer.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85131100 Dienstleistungen im Bereich Kieferorthopädie
5. Los
LosLOT-0000