2. Verfahren
Verfahren
Titel: Produkcja i dostawa 10 słupów ogłoszeniowo-reklamowych wyposażonych w zestawy fotowoltaiczne z opcją zamówienia dodatkowych 5 słupów ogłoszeniowo-reklamowych wyposażonych w zestawy fotowoltaiczne
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest produkcja i dostawa 10 słupów ogłoszeniowo-reklamowych wyposażonych w zestawy fotowoltaiczne. Szczegółowy opis zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ- Opis przedmiotu zamówienia oraz załącznik nr 9 do SWZ – projekt umowy
Interne Kennung: ZP-4/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Spółka Warexpo decyzją Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, wydaną na podstawie art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 5 grudnia 2024 r. o ochronie ludności i obronie cywilnej (Dz. U. poz. 1907) została wyznaczona na podmiot ochrony ludności. W związku z tym w sytuacjach kryzysowych Spółka będzie realizować zadania związane z ochroną ludności. Wówczas sieć nośników reklamowych zamontowanych w lokalizacjach uzgodnionych z władzami miasta będzie pełnia ważną funkcję w szybkim przekazywaniu warszawiakom komunikatów. Słupy ze względu na swoje lokalizacje, tj.: węzły przesiadkowe, główne skrzyżowania, ciągi komunikacyjne, są ważnym kanałem komunikacji. Słupy reklamowe będą zamontowane na podstawie decyzji administracyjnych z wyznaczonym terminem końcowym ich zamontowanie, na który skrócenie może mieć dodatkowo wpływ niesprzyjające zimowe warunki atmosferyczne. Słupy w znaczący sposób podnoszą jakość przestrzeni wspólnej. Nowoczesne słupy pełnią również ważną funkcję miastotwórczą. Pozwalają dotrzeć z informacją społeczną i miejską zarówno do osób korzystających z warszawskiego transportu miejskiego, indywidualnego, rowerzystów oraz pieszych. Ze względu na swoja budowę, na jednym słupie istnieje możliwość zamieszczenia kilku informacji, np. o akcjach społecznych, wydarzeniach kulturalnych i uroczystościach o charakterze historycznym, warszawski samorząd informuje o swoich działaniach szerokie grono odbiorców. Mając na uwadze terminy decyzji administracyjnych na zlokalizowanie słupów reklamowych w miejscach do tego przeznaczonych oraz konieczność zamontowania ich przed nastaniem warunków zimowych oraz, aby przygotować się na ewentualną sytuację kryzysową i zapewnienie powierzchni na słupach reklamowych na potrzeby m.st Warszawy w związku ze wskazanie Spółki jako podmiotu do realizacji zadań związanych z ochroną ludności sieć nośników, zachodzi konieczność skrócenia terminu składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34928410 Leitpfosten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45223800 Montage und Errichtung von Fertigkonstruktionen
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwości skorzystania w trakcie realizacji umowy z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp w razie zaistnienia takiej konieczności pod warunkiem zapewnienia odpowiednich środków w budżecie Zamawiającego, zgodnie z którym Zamawiający może zlecić Wykonawcy za dodatkowym wynagrodzeniem realizację zamówienia polegającego na: produkcji i dostawie 5 słupów ogłoszeniowo-reklamowych wyposażonych w zestawy fotowoltaiczne po cenach jednostkowych z zamówienia podstawowego. Szczegółowy opis opcji zawiera załącznik nr 1 do SWZ- Opis przedmiotu zamówienia oraz załącznik nr 9 do SWZ – projekt umowy.