2. Verfahren
Verfahren
Titel: Raamovereenkomst NDW Levering Data uit Locatiegebonden Systemen
Beschreibung: Noodzakelijk geworden aanvullende werken Bandenspanningsmeter Juridisch kader art. 2.163d - Aanbestedingswet 2012 Aanvullende werken, diensten of leveringen Soms heeft een aanbesteder behoefte aan aanvullende werken, leveringen of diensten. Als de overheidsopdracht niet voorziet in een duidelijke, nauwkeurige en ondubbelzinnige opties (zie hiervoor), kan artikel 2.163d van de Aanbestedingswet een oplossing bieden. Dit artikel bepaalt dat een overheidsopdracht zonder nieuwe aanbestedingsprocedure kan worden gewijzigd, als: • door de oorspronkelijke opdrachtnemer te verrichten aanvullende werken, diensten of leveringen noodzakelijk zijn; en • de aanvullende werken, diensten of leveringen niet in de oorspronkelijke aanbestedingsstukken waren opgenomen; en • een verandering van opdrachtnemer niet mogelijk is om economische of technische redenen en tot aanzienlijk ongemak of aanzienlijke kostenstijgingen zou leiden voor de aanbesteder; en • de verhoging van de prijs niet meer bedraagt dan 50% van de waarde van de oorspronkelijke overheidsopdracht (deze voorwaarde geldt niet voor speciale-sectoropdrachten, zie art. 3.80d Aw) Van een wijziging die de aanschaf van aanvullende werken, diensten of leveringen inhoudt moet door middel van TenderNed een aankondiging worden geplaatst (art. 2.163d lid 5 en lid 6 Aw). Een aanbesteder kan de artikel 2.163d van de Aanbestedingswet opgenomen regeling voor aanvullende werken, diensten of leveringen meerdere keren toepassen, maar opeenvolgende wijzigingen zijn niet toegestaan, als de aanbesteder daarbij het oogmerk heeft zich te onttrekken aan de aanbestedingsplicht (art. 2.163d lid 4 Aw). Art. 2.163d - Aanbestedingswet 2012 Dit artikel (dat een implementatie vormt van art. 72 lid 1 onder b van Richtlijn 2014/24/EU biedt de aanbestedende dienst de mogelijkheid om onder bepaalde voorwaarden een aanbestede partij onderhands extra opdrachten te geven die niet onder de oorspronkelijk aanbestede overheidsopdracht vielen. Commentaar Art. 2.163d ziet verder (uitsluitend) op de situatie waarin de aanbestede dienst zich tijdens de uitvoering van de opdracht realiseert dat aanvulling van de opdracht noodzakelijk is, terwijl art. 2.33 onderdeel b Aanbestedingswet 2012 ziet op de situatie waarin de aanbestedende dienst een contract dat (bijna) is afgelopen, wil verlengen.1 2 Verschillen met art. 2.35 Voorheen was een soortgelijke uitzondering opgenomen in art. 2.35 (oud) Aanbestedingswet 2012, zij het dat dat artikel uitsluitend gold voor diensten en werken en art. 2.163d ook op leveringen van toepassing is. In dat artikel (dat per 1 juli 2016 is komen te vervallen) werd de eis gesteld van ‘onvoorziene omstandigheden’. Deze eis is losgelaten. In plaats daarvan moet volgens art. 2.163d lid 1 onder c getoetst worden of sprake is van ‘aanzienlijk ongemak’ of aanzienlijke kostenstijgingen.2Het gaat hierbij met name om gevallen waarbij de aanbestedende dienst door aanvulling door een andere opdrachtnemer genoodzaakt zou zijn om materieel, werken of diensten met andere technische kenmerken aan te kopen en daarbij incompatibiliteit of buitensporige technische problemen zouden ontstaan bij het functioneren en het onderhoud van het materieel, de werken of diensten die in het kader van de oorspronkelijke overheidsopdracht zijn verworven.3 3 Verplichte bekendmaking op TenderNed (leden 5 en 6) Een aanbestedende dienst dient toepassing van artikel 2.163d bekend te maken door middel van een aankondiging via het elektronische systeem voor aanbestedingen (hiermee wordt TenderNed bedoeld, zie het commentaar bij art. 1.18 Aanbestedingswet 2012). Op het formulier moet onder andere een beschrijving van de wijziging worden gegeven en de waarde van de wijziging worden vermeld. Ook moet worden vermeld of de opdracht al eerder is gewijzigd. 4 Meerdere wijzigingen De verhoging van de prijs mag niet meer bedragen dan 50% van de waarde van de oorspronkelijke opdracht. Op grond van lid 3 geldt dat als opvolgende wijzigingen wor
Interne Kennung: 090420213
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72310000 Datenverarbeitung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72319000 Datenbereitstellung
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: 1 Perceel
Beschreibung: 1 Perceel
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 72313000 Datenerfassung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44113620 Asphalt