2. Verfahren
Verfahren
Titel: Nordjyllands Beredskab - Genudbud af redningsenheder
Beschreibung: Udbuddet, der gennemføres som et offentligt udbud efter reglerne herom i udbudslovens §§ 56 og 57, vedrører aftale om levering af redningsenheder. Aftalen er ikke opdelt i mindre delaftaler, da en samlet aftale sikrer ens redningsenheder og dermed ensartet funktionalitet i anvendelsen samt ensartet krav til reservedele og vedligeholdelse. Aftalen indgås på baggrund af det aftaleudkast, der indgår som en del af udbudsmaterialet. For nærmere beskrivelse af ydelsen omfattet af aftalen henvises til det samlede udbudsmateriale. Udbuddet er et genudbud. Aftalen er oprindeligt udbudt ved udbudsbekendtgørelse nr. 565221-2025 offentliggjort den 29. august 2025. Der er foretaget justeringer til kontraktslige krav vedrørende leveringen af redningsenhederne.
Vorherige Bekanntmachung: 197786-2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34144000 Kraftfahrzeuge für besondere Zwecke
5. Los
Los: LOT-0001