See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029
Beschreibung: I. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia jest: „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” II. ZAKRES ZAMÓWIENIA 1. Zamówienie zostało podzielone na 15 CZĘŚCI: Części nr 1, 2, 3 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Inowrocław Część nr 4 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Toruń Części nr 5, 6, 7 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Tuchola Części nr 8, 9, 10, 11 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Wąbrzeźno Części nr 12, 13 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Włocławek Części nr 14, 15 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Żołędowo 2. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość wykonania usług oraz za ich zgodność z OPZ. Polecenia rozpoczęcia i wykonania usług , rodzaj koniecznego do użycia sprzętu i materiałów, kontrole i stwierdzenie wykonania usług, dokonuje Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich lub osoba przez niego upoważniona – Dyżurny RDW. 3. Wykonawca jest zobligowany do zapewnienia miejsca (placu) umożliwiającego magazynowanie co najmniej 200 ton soli. 4. Odśnieżanie – usuwanie śniegu z nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, zatok postojowych, parkingów w administracji ZDW, miejsc do ważenia pojazdów, chodników, ścieżek pieszo – rowerowych i itp. Ciągniki lekkie przeznaczone do odśnieżania ścieżek i chodników muszą posiadać parametry (ciężar, wymiary) nie powodujące ich niszczenia. 5. Zapobieganie i usuwanie śliskości zimowej na jezdni poprzez stosowanie środków nie chemicznych (solanka, uszorstniających: mieszanka 30% sól + 70% piasek, czysta sól). Materiał uszorstaniający w celu zapobiegania zwiewaniu z jezdni musi być dodatkowo zraszany solanką w trakcie posypywania drogi. 6. Przy intensywnych opadach śniegu usuwanie wraz z wywozem pokrywy śniegu. Zamawiający nie jest w posiadaniu miejsca, na którym istniałaby możliwość składowania śniegu. Zapewnienie takiego miejsca, przestrzegając przy tym przepisów min. Prawa wodnego, Prawa ochrony środowiska, Ustawy o odpadach oraz w uzgodnieniu z właścicielem/zarządcą terenu leżeć będzie po stronie Wykonawcy. Wywóz śniegu w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego dyspozycji wywozu. 7. Utrzymanie w gotowości technicznej sprzętu przewidzianego do realizacji zadań wraz z kadrą obsługującą, 8. Wykonawca jest zobligowany, stosownie do części, przygotować wymagane jednostki sprzętowe w ciągu 3 dni od powołania przez Zamawiającego sezonu zimowego. 9. Prace porządkowe po sezonie zimowym - wykonanie pozimowego zamiatania ulic, nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek pieszo – rowerowych (w ciągu trzech tygodni - licząc od daty otrzymania zlecenia). 10. Koordynator zimowego utrzymania dróg nie może jednocześnie pełnić funkcji operatora sprzętu. 11. System monitoringu, urządzenia GPS na sprzęcie ZUD System monitoringu GPS wraz z urządzeniami GPS powinny stanowić funkcjonalną całość umożliwiającą odczyt i analizę danych telemetrycznych jednostek sprzętowych Wykonawcy przez urządzenia GPS/GPRS. a) zakupu, montażu i serwisu urządzeń GPS na własny koszt na nośnikach sprzętu podstawowego wskazanego w poszczególnych częściach zamówień; b) zapewnienia systemu monitoringu GPS na potrzeby własne oraz Zamawiającego, którego zadaniem będzie usługa dostarczania danych o lokalizacji i monitoring pojazdów, w trakcie zimowego utrzymania dróg na terenie RDW, z wykorzystaniem internetu, widocznego na mapach poprzez wykorzystanie satelitarnego systemu GPS; c) zapewnienie wsparcia technicznego 24 h ze strony wybranych przez Wykonawcę dostawcy systemu monitoringu GPS oraz dostawcy urządzeń GPS; d) zapewnienia jednego szkolenia w zakresie obsługi systemu pracowników wskazanych przez Zamawiającego, na terenie danego RDW, w zakresie obsługi systemu monitoringu GPS; e) Zakres przesyłania danych musi obejmować informacje m.in o rzeczywistym położeniu pojazdu z okresowym odczytem nie dłuższym niż co 30 sek. (co 250 m przy 30km/h) na podstawie systemu GPS i na podstawie nadajnika BTS operatorów komórkowych. f) Zamawiający wymaga od Wykonawcy: - zakupu i montażu na sprzęcie podstawowym widorejestratorów lub kamer zapisujących obraz (w przód) podczas wykonywania czynnej pracy ZUD - udostępniania obrazu z kamer Zamawiającemu w trybie on‑line, tak aby możliwy był bieżący podgląd sytuacji na drogach. - przekazania nagrań na zewnętrznym nośniku danych, na koniec danego okresu rozliczeniowego. 12. Zimowe utrzymanie dróg należy prowadzić wg standardów zimowego utrzymania, w oparciu o zmodyfikowane Zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25.10.1994 r.,
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90620000 Schneeräumung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90630000 Glatteisbeseitigung, 90612000 Straßenkehrdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 Część 1 RDW Inowrocław
Beschreibung: I. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” II. ZAKRES ZAMÓWIENIA 1. Zamówienie zostało podzielone na 15 CZĘŚCI, Część nr 1 dotyczy dróg będących w administracji RDW Inowrocław 2. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość wykonania usług oraz za ich zgodność z OPZ. Polecenia rozpoczęcia i wykonania usług , rodzaj koniecznego do użycia sprzętu i materiałów, kontrole i stwierdzenie wykonania usług, dokonuje Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich lub osoba przez niego upoważniona – Dyżurny RDW. 3. Wykonawca jest zobligowany do zapewnienia miejsca (placu) umożliwiającego magazynowanie co najmniej 200 ton soli. 4. Odśnieżanie – usuwanie śniegu z nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, zatok postojowych, parkingów w administracji ZDW, miejsc do ważenia pojazdów, chodników, ścieżek pieszo – rowerowych i itp. Ciągniki lekkie przeznaczone do odśnieżania ścieżek i chodników muszą posiadać parametry (ciężar, wymiary) nie powodujące ich niszczenia. 5. Zapobieganie i usuwanie śliskości zimowej na jezdni poprzez stosowanie środków nie chemicznych (solanka, uszorstniających: mieszanka 30% sól + 70% piasek, czysta sól). Materiał uszorstaniający w celu zapobiegania zwiewaniu z jezdni musi być dodatkowo zraszany solanką w trakcie posypywania drogi. 6. Przy intensywnych opadach śniegu usuwanie wraz z wywozem pokrywy śniegu. Zamawiający nie jest w posiadaniu miejsca, na którym istniałaby możliwość składowania śniegu. Zapewnienie takiego miejsca, przestrzegając przy tym przepisów min. Prawa wodnego, Prawa ochrony środowiska, Ustawy o odpadach oraz w uzgodnieniu z właścicielem/zarządcą terenu leżeć będzie po stronie Wykonawcy. Wywóz śniegu w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego dyspozycji wywozu. 7. Utrzymanie w gotowości technicznej sprzętu przewidzianego do realizacji zadań wraz z kadrą obsługującą, 8. Wykonawca jest zobligowany, stosownie do części, przygotować wymagane jednostki sprzętowe w ciągu 3 dni od powołania przez Zamawiającego sezonu zimowego. 9. Prace porządkowe po sezonie zimowym - wykonanie pozimowego zamiatania ulic, nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek pieszo – rowerowych (w ciągu trzech tygodni - licząc od daty otrzymania zlecenia). 10. Koordynator zimowego utrzymania dróg nie może jednocześnie pełnić funkcji operatora sprzętu. 11. System monitoringu, urządzenia GPS na sprzęcie ZUD System monitoringu GPS wraz z urządzeniami GPS powinny stanowić funkcjonalną całość umożliwiającą odczyt i analizę danych telemetrycznych jednostek sprzętowych Wykonawcy przez urządzenia GPS/GPRS. a) zakupu, montażu i serwisu urządzeń GPS na własny koszt na nośnikach sprzętu podstawowego wskazanego w poszczególnych częściach zamówień; b) zapewnienia systemu monitoringu GPS na potrzeby własne oraz Zamawiającego, którego zadaniem będzie usługa dostarczania danych o lokalizacji i monitoring pojazdów, w trakcie zimowego utrzymania dróg na terenie RDW, z wykorzystaniem internetu, widocznego na mapach poprzez wykorzystanie satelitarnego systemu GPS; c) zapewnienie wsparcia technicznego 24 h ze strony wybranych przez Wykonawcę dostawcy systemu monitoringu GPS oraz dostawcy urządzeń GPS; d) zapewnienia jednego szkolenia w zakresie obsługi systemu pracowników wskazanych przez Zamawiającego, na terenie danego RDW, w zakresie obsługi systemu monitoringu GPS; e) Zakres przesyłania danych musi obejmować informacje m.in o rzeczywistym położeniu pojazdu z okresowym odczytem nie dłuższym niż co 30 sek. (co 250 m przy 30km/h) na podstawie systemu GPS i na podstawie nadajnika BTS operatorów komórkowych. f) Zamawiający wymaga od Wykonawcy: - zakupu i montażu na sprzęcie podstawowym widorejestratorów lub kamer zapisujących obraz (w przód) podczas wykonywania czynnej pracy ZUD - udostępniania obrazu z kamer Zamawiającemu w trybie on‑line, tak aby możliwy był bieżący podgląd sytuacji na drogach. - przekazania nagrań na zewnętrznym nośniku danych, na koniec danego okresu rozliczeniowego. 12. Zimowe utrzymanie dróg należy prowadzić wg standardów zimowego utrzymania, w oparciu o zmodyfikowane Zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25.10.1994 r., 13. Część 1 dotyczy dróg będących w administracji RDW Inowrocław obejmuje swym zakresem ok 19,157 km dróg, ok. 9 km (mechaniczne) chodników i peronów do interwencyjnego odśnieżania i zwalczania śliskości oraz ok. 3 755 m2 miejsc do pozimowego zamiatania ulic (podane ilości są ilościami szacunkowymi).
Los: LOT-0002
Titel: „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” część 2 RDW Inowrocław
Beschreibung: I. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” II. ZAKRES ZAMÓWIENIA 1. Zamówienie zostało podzielone na 15 CZĘŚCI: Części nr 2 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Inowrocław 2. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość wykonania usług oraz za ich zgodność z OPZ. Polecenia rozpoczęcia i wykonania usług , rodzaj koniecznego do użycia sprzętu i materiałów, kontrole i stwierdzenie wykonania usług, dokonuje Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich lub osoba przez niego upoważniona – Dyżurny RDW. 3. Wykonawca jest zobligowany do zapewnienia miejsca (placu) umożliwiającego magazynowanie co najmniej 200 ton soli. 4. Odśnieżanie – usuwanie śniegu z nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, zatok postojowych, parkingów w administracji ZDW, miejsc do ważenia pojazdów, chodników, ścieżek pieszo – rowerowych i itp. Ciągniki lekkie przeznaczone do odśnieżania ścieżek i chodników muszą posiadać parametry (ciężar, wymiary) nie powodujące ich niszczenia. 5. Zapobieganie i usuwanie śliskości zimowej na jezdni poprzez stosowanie środków nie chemicznych (solanka, uszorstniających: mieszanka 30% sól + 70% piasek, czysta sól). Materiał uszorstaniający w celu zapobiegania zwiewaniu z jezdni musi być dodatkowo zraszany solanką w trakcie posypywania drogi. 6. Przy intensywnych opadach śniegu usuwanie wraz z wywozem pokrywy śniegu. Zamawiający nie jest w posiadaniu miejsca, na którym istniałaby możliwość składowania śniegu. Zapewnienie takiego miejsca, przestrzegając przy tym przepisów min. Prawa wodnego, Prawa ochrony środowiska, Ustawy o odpadach oraz w uzgodnieniu z właścicielem/zarządcą terenu leżeć będzie po stronie Wykonawcy. Wywóz śniegu w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego dyspozycji wywozu. 7. Utrzymanie w gotowości technicznej sprzętu przewidzianego do realizacji zadań wraz z kadrą obsługującą, 8. Wykonawca jest zobligowany, stosownie do części, przygotować wymagane jednostki sprzętowe w ciągu 3 dni od powołania przez Zamawiającego sezonu zimowego. 9. Prace porządkowe po sezonie zimowym - wykonanie pozimowego zamiatania ulic, nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek pieszo – rowerowych (w ciągu trzech tygodni - licząc od daty otrzymania zlecenia). 10. Koordynator zimowego utrzymania dróg nie może jednocześnie pełnić funkcji operatora sprzętu. 11. System monitoringu, urządzenia GPS na sprzęcie ZUD System monitoringu GPS wraz z urządzeniami GPS powinny stanowić funkcjonalną całość umożliwiającą odczyt i analizę danych telemetrycznych jednostek sprzętowych Wykonawcy przez urządzenia GPS/GPRS. a) zakupu, montażu i serwisu urządzeń GPS na własny koszt na nośnikach sprzętu podstawowego wskazanego w poszczególnych częściach zamówień; b) zapewnienia systemu monitoringu GPS na potrzeby własne oraz Zamawiającego, którego zadaniem będzie usługa dostarczania danych o lokalizacji i monitoring pojazdów, w trakcie zimowego utrzymania dróg na terenie RDW, z wykorzystaniem internetu, widocznego na mapach poprzez wykorzystanie satelitarnego systemu GPS; c) zapewnienie wsparcia technicznego 24 h ze strony wybranych przez Wykonawcę dostawcy systemu monitoringu GPS oraz dostawcy urządzeń GPS; d) zapewnienia jednego szkolenia w zakresie obsługi systemu pracowników wskazanych przez Zamawiającego, na terenie danego RDW, w zakresie obsługi systemu monitoringu GPS; e) Zakres przesyłania danych musi obejmować informacje m.in o rzeczywistym położeniu pojazdu z okresowym odczytem nie dłuższym niż co 30 sek. (co 250 m przy 30km/h) na podstawie systemu GPS i na podstawie nadajnika BTS operatorów komórkowych. f) Zamawiający wymaga od Wykonawcy: - zakupu i montażu na sprzęcie podstawowym widorejestratorów lub kamer zapisujących obraz (w przód) podczas wykonywania czynnej pracy ZUD - udostępniania obrazu z kamer Zamawiającemu w trybie on‑line, tak aby możliwy był bieżący podgląd sytuacji na drogach. - przekazania nagrań na zewnętrznym nośniku danych, na koniec danego okresu rozliczeniowego. 12. Zimowe utrzymanie dróg należy prowadzić wg standardów zimowego utrzymania, w oparciu o zmodyfikowane Zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25.10.1994 r., 13. Część 2 dotyczy dróg będących w administracji RDW Inowrocław obejmuje swym zakresem ok 128,973 km dróg, ok. 12,270 km (mechaniczne) oraz 1971,00 m2 (ręczne) chodników i peronów do interwencyjnego odśnieżania i zwalczania śliskości oraz ok. 18738,00 m2 miejsc do pozimowego zamiatania ulic (podane ilości są ilościami szacunkowymi).
Los: LOT-0003
Titel: "Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” Część 3 RDW Inowrocław
Beschreibung: I. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” II. ZAKRES ZAMÓWIENIA 1. Zamówienie zostało podzielone na 15 CZĘŚCI: Część nr 3 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Inowrocław 2. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość wykonania usług oraz za ich zgodność z OPZ. Polecenia rozpoczęcia i wykonania usług , rodzaj koniecznego do użycia sprzętu i materiałów, kontrole i stwierdzenie wykonania usług, dokonuje Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich lub osoba przez niego upoważniona – Dyżurny RDW. 3. Wykonawca jest zobligowany do zapewnienia miejsca (placu) umożliwiającego magazynowanie co najmniej 200 ton soli. 4. Odśnieżanie – usuwanie śniegu z nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, zatok postojowych, parkingów w administracji ZDW, miejsc do ważenia pojazdów, chodników, ścieżek pieszo – rowerowych i itp. Ciągniki lekkie przeznaczone do odśnieżania ścieżek i chodników muszą posiadać parametry (ciężar, wymiary) nie powodujące ich niszczenia. 5. Zapobieganie i usuwanie śliskości zimowej na jezdni poprzez stosowanie środków nie chemicznych (solanka, uszorstniających: mieszanka 30% sól + 70% piasek, czysta sól). Materiał uszorstaniający w celu zapobiegania zwiewaniu z jezdni musi być dodatkowo zraszany solanką w trakcie posypywania drogi. 6. Przy intensywnych opadach śniegu usuwanie wraz z wywozem pokrywy śniegu. Zamawiający nie jest w posiadaniu miejsca, na którym istniałaby możliwość składowania śniegu. Zapewnienie takiego miejsca, przestrzegając przy tym przepisów min. Prawa wodnego, Prawa ochrony środowiska, Ustawy o odpadach oraz w uzgodnieniu z właścicielem/zarządcą terenu leżeć będzie po stronie Wykonawcy. Wywóz śniegu w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego dyspozycji wywozu. 7. Utrzymanie w gotowości technicznej sprzętu przewidzianego do realizacji zadań wraz z kadrą obsługującą, 8. Wykonawca jest zobligowany, stosownie do części, przygotować wymagane jednostki sprzętowe w ciągu 3 dni od powołania przez Zamawiającego sezonu zimowego. 9. Prace porządkowe po sezonie zimowym - wykonanie pozimowego zamiatania ulic, nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek pieszo – rowerowych (w ciągu trzech tygodni - licząc od daty otrzymania zlecenia). 10. Koordynator zimowego utrzymania dróg nie może jednocześnie pełnić funkcji operatora sprzętu. 11. System monitoringu, urządzenia GPS na sprzęcie ZUD System monitoringu GPS wraz z urządzeniami GPS powinny stanowić funkcjonalną całość umożliwiającą odczyt i analizę danych telemetrycznych jednostek sprzętowych Wykonawcy przez urządzenia GPS/GPRS. a) zakupu, montażu i serwisu urządzeń GPS na własny koszt na nośnikach sprzętu podstawowego wskazanego w poszczególnych częściach zamówień; b) zapewnienia systemu monitoringu GPS na potrzeby własne oraz Zamawiającego, którego zadaniem będzie usługa dostarczania danych o lokalizacji i monitoring pojazdów, w trakcie zimowego utrzymania dróg na terenie RDW, z wykorzystaniem internetu, widocznego na mapach poprzez wykorzystanie satelitarnego systemu GPS; c) zapewnienie wsparcia technicznego 24 h ze strony wybranych przez Wykonawcę dostawcy systemu monitoringu GPS oraz dostawcy urządzeń GPS; d) zapewnienia jednego szkolenia w zakresie obsługi systemu pracowników wskazanych przez Zamawiającego, na terenie danego RDW, w zakresie obsługi systemu monitoringu GPS; e) Zakres przesyłania danych musi obejmować informacje m.in o rzeczywistym położeniu pojazdu z okresowym odczytem nie dłuższym niż co 30 sek. (co 250 m przy 30km/h) na podstawie systemu GPS i na podstawie nadajnika BTS operatorów komórkowych. f) Zamawiający wymaga od Wykonawcy: - zakupu i montażu na sprzęcie podstawowym widorejestratorów lub kamer zapisujących obraz (w przód) podczas wykonywania czynnej pracy ZUD - udostępniania obrazu z kamer Zamawiającemu w trybie on‑line, tak aby możliwy był bieżący podgląd sytuacji na drogach. - przekazania nagrań na zewnętrznym nośniku danych, na koniec danego okresu rozliczeniowego. 12. Zimowe utrzymanie dróg należy prowadzić wg standardów zimowego utrzymania, w oparciu o zmodyfikowane Zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25.10.1994 r., 13.Część 3 dotyczy dróg będących w administracji RDW Inowrocław obejmuje swym zakresem ok 157,679 km dróg, ok. 12,270 km (mechaniczne) oraz 3333,33 m2 (ręczne) chodników i peronów do interwencyjnego odśnieżania i zwalczania śliskości oraz ok. 18507,50 m2 miejsc do pozimowego zamiatania ulic (podane ilości są ilościami szacunkowymi).
Los: LOT-0004
Titel: „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029”część 4 RDW Toruń
Beschreibung: I. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” II. ZAKRES ZAMÓWIENIA 1. Zamówienie zostało podzielone na 15 CZĘŚCI: Część nr 4 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Toruń 2. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość wykonania usług oraz za ich zgodność z OPZ. Polecenia rozpoczęcia i wykonania usług , rodzaj koniecznego do użycia sprzętu i materiałów, kontrole i stwierdzenie wykonania usług, dokonuje Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich lub osoba przez niego upoważniona – Dyżurny RDW. 3. Wykonawca jest zobligowany do zapewnienia miejsca (placu) umożliwiającego magazynowanie co najmniej 200 ton soli. 4. Odśnieżanie – usuwanie śniegu z nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, zatok postojowych, parkingów w administracji ZDW, miejsc do ważenia pojazdów, chodników, ścieżek pieszo – rowerowych i itp. Ciągniki lekkie przeznaczone do odśnieżania ścieżek i chodników muszą posiadać parametry (ciężar, wymiary) nie powodujące ich niszczenia. 5. Zapobieganie i usuwanie śliskości zimowej na jezdni poprzez stosowanie środków nie chemicznych (solanka, uszorstniających: mieszanka 30% sól + 70% piasek, czysta sól). Materiał uszorstaniający w celu zapobiegania zwiewaniu z jezdni musi być dodatkowo zraszany solanką w trakcie posypywania drogi. 6. Przy intensywnych opadach śniegu usuwanie wraz z wywozem pokrywy śniegu. Zamawiający nie jest w posiadaniu miejsca, na którym istniałaby możliwość składowania śniegu. Zapewnienie takiego miejsca, przestrzegając przy tym przepisów min. Prawa wodnego, Prawa ochrony środowiska, Ustawy o odpadach oraz w uzgodnieniu z właścicielem/zarządcą terenu leżeć będzie po stronie Wykonawcy. Wywóz śniegu w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego dyspozycji wywozu. 7. Utrzymanie w gotowości technicznej sprzętu przewidzianego do realizacji zadań wraz z kadrą obsługującą, 8. Wykonawca jest zobligowany, stosownie do części, przygotować wymagane jednostki sprzętowe w ciągu 3 dni od powołania przez Zamawiającego sezonu zimowego. 9. Prace porządkowe po sezonie zimowym - wykonanie pozimowego zamiatania ulic, nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek pieszo – rowerowych (w ciągu trzech tygodni - licząc od daty otrzymania zlecenia). 10. Koordynator zimowego utrzymania dróg nie może jednocześnie pełnić funkcji operatora sprzętu. 11. System monitoringu, urządzenia GPS na sprzęcie ZUD System monitoringu GPS wraz z urządzeniami GPS powinny stanowić funkcjonalną całość umożliwiającą odczyt i analizę danych telemetrycznych jednostek sprzętowych Wykonawcy przez urządzenia GPS/GPRS. a) zakupu, montażu i serwisu urządzeń GPS na własny koszt na nośnikach sprzętu podstawowego wskazanego w poszczególnych częściach zamówień; b) zapewnienia systemu monitoringu GPS na potrzeby własne oraz Zamawiającego, którego zadaniem będzie usługa dostarczania danych o lokalizacji i monitoring pojazdów, w trakcie zimowego utrzymania dróg na terenie RDW, z wykorzystaniem internetu, widocznego na mapach poprzez wykorzystanie satelitarnego systemu GPS; c) zapewnienie wsparcia technicznego 24 h ze strony wybranych przez Wykonawcę dostawcy systemu monitoringu GPS oraz dostawcy urządzeń GPS; d) zapewnienia jednego szkolenia w zakresie obsługi systemu pracowników wskazanych przez Zamawiającego, na terenie danego RDW, w zakresie obsługi systemu monitoringu GPS; e) Zakres przesyłania danych musi obejmować informacje m.in o rzeczywistym położeniu pojazdu z okresowym odczytem nie dłuższym niż co 30 sek. (co 250 m przy 30km/h) na podstawie systemu GPS i na podstawie nadajnika BTS operatorów komórkowych. f) Zamawiający wymaga od Wykonawcy: - zakupu i montażu na sprzęcie podstawowym widorejestratorów lub kamer zapisujących obraz (w przód) podczas wykonywania czynnej pracy ZUD - udostępniania obrazu z kamer Zamawiającemu w trybie on‑line, tak aby możliwy był bieżący podgląd sytuacji na drogach. - przekazania nagrań na zewnętrznym nośniku danych, na koniec danego okresu rozliczeniowego. 12. Zimowe utrzymanie dróg należy prowadzić wg standardów zimowego utrzymania, w oparciu o zmodyfikowane Zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25.10.1994 r., 13. Część 4 dotyczy dróg będących w administracji RDW Toruń obejmuje swym zakresem ok 241,026 km dróg, ok. 139,32 km (mechaniczne) oraz 8960,00 m2 (ręczne) chodników i peronów do interwencyjnego odśnieżania i zwalczania śliskości oraz ok. 35000,00 m2 mi
Los: LOT-0005
Titel: Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 - Część 5 RDW Tuchola
Beschreibung: I. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” II. ZAKRES ZAMÓWIENIA 1. Zamówienie zostało podzielone na 15 CZĘŚCI: Część nr 5 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Tuchola 2. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość wykonania usług oraz za ich zgodność z OPZ. Polecenia rozpoczęcia i wykonania usług , rodzaj koniecznego do użycia sprzętu i materiałów, kontrole i stwierdzenie wykonania usług, dokonuje Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich lub osoba przez niego upoważniona – Dyżurny RDW. 3. Wykonawca jest zobligowany do zapewnienia miejsca (placu) umożliwiającego magazynowanie co najmniej 200 ton soli. 4. Odśnieżanie – usuwanie śniegu z nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, zatok postojowych, parkingów w administracji ZDW, miejsc do ważenia pojazdów, chodników, ścieżek pieszo – rowerowych i itp. Ciągniki lekkie przeznaczone do odśnieżania ścieżek i chodników muszą posiadać parametry (ciężar, wymiary) nie powodujące ich niszczenia. 5. Zapobieganie i usuwanie śliskości zimowej na jezdni poprzez stosowanie środków nie chemicznych (solanka, uszorstniających: mieszanka 30% sól + 70% piasek, czysta sól). Materiał uszorstaniający w celu zapobiegania zwiewaniu z jezdni musi być dodatkowo zraszany solanką w trakcie posypywania drogi. 6. Przy intensywnych opadach śniegu usuwanie wraz z wywozem pokrywy śniegu. Zamawiający nie jest w posiadaniu miejsca, na którym istniałaby możliwość składowania śniegu. Zapewnienie takiego miejsca, przestrzegając przy tym przepisów min. Prawa wodnego, Prawa ochrony środowiska, Ustawy o odpadach oraz w uzgodnieniu z właścicielem/zarządcą terenu leżeć będzie po stronie Wykonawcy. Wywóz śniegu w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego dyspozycji wywozu. 7. Utrzymanie w gotowości technicznej sprzętu przewidzianego do realizacji zadań wraz z kadrą obsługującą, 8. Wykonawca jest zobligowany, stosownie do części, przygotować wymagane jednostki sprzętowe w ciągu 3 dni od powołania przez Zamawiającego sezonu zimowego. 9. Prace porządkowe po sezonie zimowym - wykonanie pozimowego zamiatania ulic, nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek pieszo – rowerowych (w ciągu trzech tygodni - licząc od daty otrzymania zlecenia). 10. Koordynator zimowego utrzymania dróg nie może jednocześnie pełnić funkcji operatora sprzętu. 11. System monitoringu, urządzenia GPS na sprzęcie ZUD System monitoringu GPS wraz z urządzeniami GPS powinny stanowić funkcjonalną całość umożliwiającą odczyt i analizę danych telemetrycznych jednostek sprzętowych Wykonawcy przez urządzenia GPS/GPRS. a) zakupu, montażu i serwisu urządzeń GPS na własny koszt na nośnikach sprzętu podstawowego wskazanego w poszczególnych częściach zamówień; b) zapewnienia systemu monitoringu GPS na potrzeby własne oraz Zamawiającego, którego zadaniem będzie usługa dostarczania danych o lokalizacji i monitoring pojazdów, w trakcie zimowego utrzymania dróg na terenie RDW, z wykorzystaniem internetu, widocznego na mapach poprzez wykorzystanie satelitarnego systemu GPS; c) zapewnienie wsparcia technicznego 24 h ze strony wybranych przez Wykonawcę dostawcy systemu monitoringu GPS oraz dostawcy urządzeń GPS; d) zapewnienia jednego szkolenia w zakresie obsługi systemu pracowników wskazanych przez Zamawiającego, na terenie danego RDW, w zakresie obsługi systemu monitoringu GPS; e) Zakres przesyłania danych musi obejmować informacje m.in o rzeczywistym położeniu pojazdu z okresowym odczytem nie dłuższym niż co 30 sek. (co 250 m przy 30km/h) na podstawie systemu GPS i na podstawie nadajnika BTS operatorów komórkowych. f) Zamawiający wymaga od Wykonawcy: - zakupu i montażu na sprzęcie podstawowym widorejestratorów lub kamer zapisujących obraz (w przód) podczas wykonywania czynnej pracy ZUD - udostępniania obrazu z kamer Zamawiającemu w trybie on‑line, tak aby możliwy był bieżący podgląd sytuacji na drogach. - przekazania nagrań na zewnętrznym nośniku danych, na koniec danego okresu rozliczeniowego. 12. Zimowe utrzymanie dróg należy prowadzić wg standardów zimowego utrzymania, w oparciu o zmodyfikowane Zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25.10.1994 r., 13. Część 5 dotyczy dróg będących w administracji RDW Tuchola obejmuje swym zakresem ok 99,150 km dróg, ok. 40,607 km (mechaniczne) km chodników i peronów do interwencyjnego odśnieżania i zwalczania śliskości oraz ok. 112 490,00 m2 miejsc do pozimowego zamiatania ulic (podane ilości są ilościami szacunkowymi).
Los: LOT-0006
Titel: Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029 - część 6 RDW Tuchola
Beschreibung: I. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” II. ZAKRES ZAMÓWIENIA 1. Zamówienie zostało podzielone na 15 CZĘŚCI: Część nr 6 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Tuchola 2. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość wykonania usług oraz za ich zgodność z OPZ. Polecenia rozpoczęcia i wykonania usług , rodzaj koniecznego do użycia sprzętu i materiałów, kontrole i stwierdzenie wykonania usług, dokonuje Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich lub osoba przez niego upoważniona – Dyżurny RDW. 3. Wykonawca jest zobligowany do zapewnienia miejsca (placu) umożliwiającego magazynowanie co najmniej 200 ton soli. 4. Odśnieżanie – usuwanie śniegu z nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, zatok postojowych, parkingów w administracji ZDW, miejsc do ważenia pojazdów, chodników, ścieżek pieszo – rowerowych i itp. Ciągniki lekkie przeznaczone do odśnieżania ścieżek i chodników muszą posiadać parametry (ciężar, wymiary) nie powodujące ich niszczenia. 5. Zapobieganie i usuwanie śliskości zimowej na jezdni poprzez stosowanie środków nie chemicznych (solanka, uszorstniających: mieszanka 30% sól + 70% piasek, czysta sól). Materiał uszorstaniający w celu zapobiegania zwiewaniu z jezdni musi być dodatkowo zraszany solanką w trakcie posypywania drogi. 6. Przy intensywnych opadach śniegu usuwanie wraz z wywozem pokrywy śniegu. Zamawiający nie jest w posiadaniu miejsca, na którym istniałaby możliwość składowania śniegu. Zapewnienie takiego miejsca, przestrzegając przy tym przepisów min. Prawa wodnego, Prawa ochrony środowiska, Ustawy o odpadach oraz w uzgodnieniu z właścicielem/zarządcą terenu leżeć będzie po stronie Wykonawcy. Wywóz śniegu w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego dyspozycji wywozu. 7. Utrzymanie w gotowości technicznej sprzętu przewidzianego do realizacji zadań wraz z kadrą obsługującą, 8. Wykonawca jest zobligowany, stosownie do części, przygotować wymagane jednostki sprzętowe w ciągu 3 dni od powołania przez Zamawiającego sezonu zimowego. 9. Prace porządkowe po sezonie zimowym - wykonanie pozimowego zamiatania ulic, nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek pieszo – rowerowych (w ciągu trzech tygodni - licząc od daty otrzymania zlecenia). 10. Koordynator zimowego utrzymania dróg nie może jednocześnie pełnić funkcji operatora sprzętu. 11. System monitoringu, urządzenia GPS na sprzęcie ZUD System monitoringu GPS wraz z urządzeniami GPS powinny stanowić funkcjonalną całość umożliwiającą odczyt i analizę danych telemetrycznych jednostek sprzętowych Wykonawcy przez urządzenia GPS/GPRS. a) zakupu, montażu i serwisu urządzeń GPS na własny koszt na nośnikach sprzętu podstawowego wskazanego w poszczególnych częściach zamówień; b) zapewnienia systemu monitoringu GPS na potrzeby własne oraz Zamawiającego, którego zadaniem będzie usługa dostarczania danych o lokalizacji i monitoring pojazdów, w trakcie zimowego utrzymania dróg na terenie RDW, z wykorzystaniem internetu, widocznego na mapach poprzez wykorzystanie satelitarnego systemu GPS; c) zapewnienie wsparcia technicznego 24 h ze strony wybranych przez Wykonawcę dostawcy systemu monitoringu GPS oraz dostawcy urządzeń GPS; d) zapewnienia jednego szkolenia w zakresie obsługi systemu pracowników wskazanych przez Zamawiającego, na terenie danego RDW, w zakresie obsługi systemu monitoringu GPS; e) Zakres przesyłania danych musi obejmować informacje m.in o rzeczywistym położeniu pojazdu z okresowym odczytem nie dłuższym niż co 30 sek. (co 250 m przy 30km/h) na podstawie systemu GPS i na podstawie nadajnika BTS operatorów komórkowych. f) Zamawiający wymaga od Wykonawcy: - zakupu i montażu na sprzęcie podstawowym widorejestratorów lub kamer zapisujących obraz (w przód) podczas wykonywania czynnej pracy ZUD - udostępniania obrazu z kamer Zamawiającemu w trybie on‑line, tak aby możliwy był bieżący podgląd sytuacji na drogach. - przekazania nagrań na zewnętrznym nośniku danych, na koniec danego okresu rozliczeniowego. 12. Zimowe utrzymanie dróg należy prowadzić wg standardów zimowego utrzymania, w oparciu o zmodyfikowane Zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25.10.1994 r., 13. Część 6 dotyczy dróg będących w administracji RDW Tuchola obejmuje swym zakresem ok 97,069 km dróg, ok. 22,459 km (mechaniczne) oraz 4956,00 m2 (ręczne) chodników i peronów do interwencyjnego odśnieżania i zwalczania śliskości oraz ok. 60 739,88 m2 miejsc do pozimowego zamiatania ulic (podane ilości są ilościami szacunkowymi).
Los: LOT-0007
Titel: „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” część 7 RDW Tuchola
Beschreibung: I. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” II. ZAKRES ZAMÓWIENIA 1. Zamówienie zostało podzielone na 15 CZĘŚCI: Część nr 7 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Tuchola 2. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość wykonania usług oraz za ich zgodność z OPZ. Polecenia rozpoczęcia i wykonania usług , rodzaj koniecznego do użycia sprzętu i materiałów, kontrole i stwierdzenie wykonania usług, dokonuje Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich lub osoba przez niego upoważniona – Dyżurny RDW. 3. Wykonawca jest zobligowany do zapewnienia miejsca (placu) umożliwiającego magazynowanie co najmniej 200 ton soli. 4. Odśnieżanie – usuwanie śniegu z nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, zatok postojowych, parkingów w administracji ZDW, miejsc do ważenia pojazdów, chodników, ścieżek pieszo – rowerowych i itp. Ciągniki lekkie przeznaczone do odśnieżania ścieżek i chodników muszą posiadać parametry (ciężar, wymiary) nie powodujące ich niszczenia. 5. Zapobieganie i usuwanie śliskości zimowej na jezdni poprzez stosowanie środków nie chemicznych (solanka, uszorstniających: mieszanka 30% sól + 70% piasek, czysta sól). Materiał uszorstaniający w celu zapobiegania zwiewaniu z jezdni musi być dodatkowo zraszany solanką w trakcie posypywania drogi. 6. Przy intensywnych opadach śniegu usuwanie wraz z wywozem pokrywy śniegu. Zamawiający nie jest w posiadaniu miejsca, na którym istniałaby możliwość składowania śniegu. Zapewnienie takiego miejsca, przestrzegając przy tym przepisów min. Prawa wodnego, Prawa ochrony środowiska, Ustawy o odpadach oraz w uzgodnieniu z właścicielem/zarządcą terenu leżeć będzie po stronie Wykonawcy. Wywóz śniegu w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego dyspozycji wywozu. 7. Utrzymanie w gotowości technicznej sprzętu przewidzianego do realizacji zadań wraz z kadrą obsługującą, 8. Wykonawca jest zobligowany, stosownie do części, przygotować wymagane jednostki sprzętowe w ciągu 3 dni od powołania przez Zamawiającego sezonu zimowego. 9. Prace porządkowe po sezonie zimowym - wykonanie pozimowego zamiatania ulic, nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek pieszo – rowerowych (w ciągu trzech tygodni - licząc od daty otrzymania zlecenia). 10. Koordynator zimowego utrzymania dróg nie może jednocześnie pełnić funkcji operatora sprzętu. 11. System monitoringu, urządzenia GPS na sprzęcie ZUD System monitoringu GPS wraz z urządzeniami GPS powinny stanowić funkcjonalną całość umożliwiającą odczyt i analizę danych telemetrycznych jednostek sprzętowych Wykonawcy przez urządzenia GPS/GPRS. a) zakupu, montażu i serwisu urządzeń GPS na własny koszt na nośnikach sprzętu podstawowego wskazanego w poszczególnych częściach zamówień; b) zapewnienia systemu monitoringu GPS na potrzeby własne oraz Zamawiającego, którego zadaniem będzie usługa dostarczania danych o lokalizacji i monitoring pojazdów, w trakcie zimowego utrzymania dróg na terenie RDW, z wykorzystaniem internetu, widocznego na mapach poprzez wykorzystanie satelitarnego systemu GPS; c) zapewnienie wsparcia technicznego 24 h ze strony wybranych przez Wykonawcę dostawcy systemu monitoringu GPS oraz dostawcy urządzeń GPS; d) zapewnienia jednego szkolenia w zakresie obsługi systemu pracowników wskazanych przez Zamawiającego, na terenie danego RDW, w zakresie obsługi systemu monitoringu GPS; e) Zakres przesyłania danych musi obejmować informacje m.in o rzeczywistym położeniu pojazdu z okresowym odczytem nie dłuższym niż co 30 sek. (co 250 m przy 30km/h) na podstawie systemu GPS i na podstawie nadajnika BTS operatorów komórkowych. f) Zamawiający wymaga od Wykonawcy: - zakupu i montażu na sprzęcie podstawowym widorejestratorów lub kamer zapisujących obraz (w przód) podczas wykonywania czynnej pracy ZUD - udostępniania obrazu z kamer Zamawiającemu w trybie on‑line, tak aby możliwy był bieżący podgląd sytuacji na drogach. - przekazania nagrań na zewnętrznym nośniku danych, na koniec danego okresu rozliczeniowego. 12. Zimowe utrzymanie dróg należy prowadzić wg standardów zimowego utrzymania, w oparciu o zmodyfikowane Zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25.10.1994 r., 13. Część 7 dotyczy dróg będących w administracji RDW Tuchola obejmuje swym zakresem ok 91,621 km dróg, ok. 31,360 km (mechaniczne) oraz 6 456,00 m2 (ręczne) chodników i peronów do interwencyjnego odśnieżania i zwalczania śliskości oraz ok. 82 503,29 m2 miejsc do pozimowego zamiatania ulic (podane ilości są ilościami szacunkowymi).
Los: LOT-0008
Titel: „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” część 8 RDW Wąbrzeźno
Beschreibung: I. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” II. ZAKRES ZAMÓWIENIA 1. Zamówienie zostało podzielone na 15 CZĘŚCI: Część nr 8 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Wąbrzeźno 2. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość wykonania usług oraz za ich zgodność z OPZ. Polecenia rozpoczęcia i wykonania usług , rodzaj koniecznego do użycia sprzętu i materiałów, kontrole i stwierdzenie wykonania usług, dokonuje Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich lub osoba przez niego upoważniona – Dyżurny RDW. 3. Wykonawca jest zobligowany do zapewnienia miejsca (placu) umożliwiającego magazynowanie co najmniej 200 ton soli. 4. Odśnieżanie – usuwanie śniegu z nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, zatok postojowych, parkingów w administracji ZDW, miejsc do ważenia pojazdów, chodników, ścieżek pieszo – rowerowych i itp. Ciągniki lekkie przeznaczone do odśnieżania ścieżek i chodników muszą posiadać parametry (ciężar, wymiary) nie powodujące ich niszczenia. 5. Zapobieganie i usuwanie śliskości zimowej na jezdni poprzez stosowanie środków nie chemicznych (solanka, uszorstniających: mieszanka 30% sól + 70% piasek, czysta sól). Materiał uszorstaniający w celu zapobiegania zwiewaniu z jezdni musi być dodatkowo zraszany solanką w trakcie posypywania drogi. 6. Przy intensywnych opadach śniegu usuwanie wraz z wywozem pokrywy śniegu. Zamawiający nie jest w posiadaniu miejsca, na którym istniałaby możliwość składowania śniegu. Zapewnienie takiego miejsca, przestrzegając przy tym przepisów min. Prawa wodnego, Prawa ochrony środowiska, Ustawy o odpadach oraz w uzgodnieniu z właścicielem/zarządcą terenu leżeć będzie po stronie Wykonawcy. Wywóz śniegu w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego dyspozycji wywozu. 7. Utrzymanie w gotowości technicznej sprzętu przewidzianego do realizacji zadań wraz z kadrą obsługującą, 8. Wykonawca jest zobligowany, stosownie do części, przygotować wymagane jednostki sprzętowe w ciągu 3 dni od powołania przez Zamawiającego sezonu zimowego. 9. Prace porządkowe po sezonie zimowym - wykonanie pozimowego zamiatania ulic, nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek pieszo – rowerowych (w ciągu trzech tygodni - licząc od daty otrzymania zlecenia). 10. Koordynator zimowego utrzymania dróg nie może jednocześnie pełnić funkcji operatora sprzętu. 11. System monitoringu, urządzenia GPS na sprzęcie ZUD System monitoringu GPS wraz z urządzeniami GPS powinny stanowić funkcjonalną całość umożliwiającą odczyt i analizę danych telemetrycznych jednostek sprzętowych Wykonawcy przez urządzenia GPS/GPRS. a) zakupu, montażu i serwisu urządzeń GPS na własny koszt na nośnikach sprzętu podstawowego wskazanego w poszczególnych częściach zamówień; b) zapewnienia systemu monitoringu GPS na potrzeby własne oraz Zamawiającego, którego zadaniem będzie usługa dostarczania danych o lokalizacji i monitoring pojazdów, w trakcie zimowego utrzymania dróg na terenie RDW, z wykorzystaniem internetu, widocznego na mapach poprzez wykorzystanie satelitarnego systemu GPS; c) zapewnienie wsparcia technicznego 24 h ze strony wybranych przez Wykonawcę dostawcy systemu monitoringu GPS oraz dostawcy urządzeń GPS; d) zapewnienia jednego szkolenia w zakresie obsługi systemu pracowników wskazanych przez Zamawiającego, na terenie danego RDW, w zakresie obsługi systemu monitoringu GPS; e) Zakres przesyłania danych musi obejmować informacje m.in o rzeczywistym położeniu pojazdu z okresowym odczytem nie dłuższym niż co 30 sek. (co 250 m przy 30km/h) na podstawie systemu GPS i na podstawie nadajnika BTS operatorów komórkowych. f) Zamawiający wymaga od Wykonawcy: - zakupu i montażu na sprzęcie podstawowym widorejestratorów lub kamer zapisujących obraz (w przód) podczas wykonywania czynnej pracy ZUD - udostępniania obrazu z kamer Zamawiającemu w trybie on‑line, tak aby możliwy był bieżący podgląd sytuacji na drogach. - przekazania nagrań na zewnętrznym nośniku danych, na koniec danego okresu rozliczeniowego. 12. Zimowe utrzymanie dróg należy prowadzić wg standardów zimowego utrzymania, w oparciu o zmodyfikowane Zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25.10.1994 r., 13. Część 8 dotyczy dróg będących w administracji RDW Wąbrzeźno obejmuje swym zakresem ok 86,979 km dróg, ok. 20,000 km (mechaniczne) oraz 22 500,00 m2 (ręczne) chodników i peronów do interwencyjnego odśnieżania i zwalczania śliskości oraz ok. 21 524,80 m2 miejsc do pozimowego zamiatania ulic (podane ilości są ilościami szacunkowymi).
Los: LOT-0009
Titel: „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” Część 9 RDW Wąbrzeźno
Beschreibung: I. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” II. ZAKRES ZAMÓWIENIA 1. Zamówienie zostało podzielone na 15 CZĘŚCI: Część nr 9 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Wąbrzeźno 2. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość wykonania usług oraz za ich zgodność z OPZ. Polecenia rozpoczęcia i wykonania usług , rodzaj koniecznego do użycia sprzętu i materiałów, kontrole i stwierdzenie wykonania usług, dokonuje Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich lub osoba przez niego upoważniona – Dyżurny RDW. 3. Wykonawca jest zobligowany do zapewnienia miejsca (placu) umożliwiającego magazynowanie co najmniej 200 ton soli. 4. Odśnieżanie – usuwanie śniegu z nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, zatok postojowych, parkingów w administracji ZDW, miejsc do ważenia pojazdów, chodników, ścieżek pieszo – rowerowych i itp. Ciągniki lekkie przeznaczone do odśnieżania ścieżek i chodników muszą posiadać parametry (ciężar, wymiary) nie powodujące ich niszczenia. 5. Zapobieganie i usuwanie śliskości zimowej na jezdni poprzez stosowanie środków nie chemicznych (solanka, uszorstniających: mieszanka 30% sól + 70% piasek, czysta sól). Materiał uszorstaniający w celu zapobiegania zwiewaniu z jezdni musi być dodatkowo zraszany solanką w trakcie posypywania drogi. 6. Przy intensywnych opadach śniegu usuwanie wraz z wywozem pokrywy śniegu. Zamawiający nie jest w posiadaniu miejsca, na którym istniałaby możliwość składowania śniegu. Zapewnienie takiego miejsca, przestrzegając przy tym przepisów min. Prawa wodnego, Prawa ochrony środowiska, Ustawy o odpadach oraz w uzgodnieniu z właścicielem/zarządcą terenu leżeć będzie po stronie Wykonawcy. Wywóz śniegu w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego dyspozycji wywozu. 7. Utrzymanie w gotowości technicznej sprzętu przewidzianego do realizacji zadań wraz z kadrą obsługującą, 8. Wykonawca jest zobligowany, stosownie do części, przygotować wymagane jednostki sprzętowe w ciągu 3 dni od powołania przez Zamawiającego sezonu zimowego. 9. Prace porządkowe po sezonie zimowym - wykonanie pozimowego zamiatania ulic, nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek pieszo – rowerowych (w ciągu trzech tygodni - licząc od daty otrzymania zlecenia). 10. Koordynator zimowego utrzymania dróg nie może jednocześnie pełnić funkcji operatora sprzętu. 11. System monitoringu, urządzenia GPS na sprzęcie ZUD System monitoringu GPS wraz z urządzeniami GPS powinny stanowić funkcjonalną całość umożliwiającą odczyt i analizę danych telemetrycznych jednostek sprzętowych Wykonawcy przez urządzenia GPS/GPRS. a) zakupu, montażu i serwisu urządzeń GPS na własny koszt na nośnikach sprzętu podstawowego wskazanego w poszczególnych częściach zamówień; b) zapewnienia systemu monitoringu GPS na potrzeby własne oraz Zamawiającego, którego zadaniem będzie usługa dostarczania danych o lokalizacji i monitoring pojazdów, w trakcie zimowego utrzymania dróg na terenie RDW, z wykorzystaniem internetu, widocznego na mapach poprzez wykorzystanie satelitarnego systemu GPS; c) zapewnienie wsparcia technicznego 24 h ze strony wybranych przez Wykonawcę dostawcy systemu monitoringu GPS oraz dostawcy urządzeń GPS; d) zapewnienia jednego szkolenia w zakresie obsługi systemu pracowników wskazanych przez Zamawiającego, na terenie danego RDW, w zakresie obsługi systemu monitoringu GPS; e) Zakres przesyłania danych musi obejmować informacje m.in o rzeczywistym położeniu pojazdu z okresowym odczytem nie dłuższym niż co 30 sek. (co 250 m przy 30km/h) na podstawie systemu GPS i na podstawie nadajnika BTS operatorów komórkowych. f) Zamawiający wymaga od Wykonawcy: - zakupu i montażu na sprzęcie podstawowym widorejestratorów lub kamer zapisujących obraz (w przód) podczas wykonywania czynnej pracy ZUD - udostępniania obrazu z kamer Zamawiającemu w trybie on‑line, tak aby możliwy był bieżący podgląd sytuacji na drogach. - przekazania nagrań na zewnętrznym nośniku danych, na koniec danego okresu rozliczeniowego. 12. Zimowe utrzymanie dróg należy prowadzić wg standardów zimowego utrzymania, w oparciu o zmodyfikowane Zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25.10.1994 r., 13.Część 9 dotyczy dróg będących w administracji RDW Wąbrzeźno obejmuje swym zakresem ok 79,310 km dróg, ok. 32,000 km (mechaniczne) oraz 22 500,00 m2 (ręczne) chodników i peronów do interwencyjnego odśnieżania i zwalczania śliskości oraz ok. 28 426,84 m2 miejsc do pozimowego zamiatania ulic (podane ilości są ilościami szacunkowymi).
Los: LOT-0010
Titel: „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” Część 10 RDW Wąbrzeźno
Beschreibung: I. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” II. ZAKRES ZAMÓWIENIA 1. Zamówienie zostało podzielone na 15 CZĘŚCI: Część nr 10 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Wąbrzeźno 2. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość wykonania usług oraz za ich zgodność z OPZ. Polecenia rozpoczęcia i wykonania usług , rodzaj koniecznego do użycia sprzętu i materiałów, kontrole i stwierdzenie wykonania usług, dokonuje Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich lub osoba przez niego upoważniona – Dyżurny RDW. 3. Wykonawca jest zobligowany do zapewnienia miejsca (placu) umożliwiającego magazynowanie co najmniej 200 ton soli. 4. Odśnieżanie – usuwanie śniegu z nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, zatok postojowych, parkingów w administracji ZDW, miejsc do ważenia pojazdów, chodników, ścieżek pieszo – rowerowych i itp. Ciągniki lekkie przeznaczone do odśnieżania ścieżek i chodników muszą posiadać parametry (ciężar, wymiary) nie powodujące ich niszczenia. 5. Zapobieganie i usuwanie śliskości zimowej na jezdni poprzez stosowanie środków nie chemicznych (solanka, uszorstniających: mieszanka 30% sól + 70% piasek, czysta sól). Materiał uszorstaniający w celu zapobiegania zwiewaniu z jezdni musi być dodatkowo zraszany solanką w trakcie posypywania drogi. 6. Przy intensywnych opadach śniegu usuwanie wraz z wywozem pokrywy śniegu. Zamawiający nie jest w posiadaniu miejsca, na którym istniałaby możliwość składowania śniegu. Zapewnienie takiego miejsca, przestrzegając przy tym przepisów min. Prawa wodnego, Prawa ochrony środowiska, Ustawy o odpadach oraz w uzgodnieniu z właścicielem/zarządcą terenu leżeć będzie po stronie Wykonawcy. Wywóz śniegu w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego dyspozycji wywozu. 7. Utrzymanie w gotowości technicznej sprzętu przewidzianego do realizacji zadań wraz z kadrą obsługującą, 8. Wykonawca jest zobligowany, stosownie do części, przygotować wymagane jednostki sprzętowe w ciągu 3 dni od powołania przez Zamawiającego sezonu zimowego. 9. Prace porządkowe po sezonie zimowym - wykonanie pozimowego zamiatania ulic, nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek pieszo – rowerowych (w ciągu trzech tygodni - licząc od daty otrzymania zlecenia). 10. Koordynator zimowego utrzymania dróg nie może jednocześnie pełnić funkcji operatora sprzętu. 11. System monitoringu, urządzenia GPS na sprzęcie ZUD System monitoringu GPS wraz z urządzeniami GPS powinny stanowić funkcjonalną całość umożliwiającą odczyt i analizę danych telemetrycznych jednostek sprzętowych Wykonawcy przez urządzenia GPS/GPRS. a) zakupu, montażu i serwisu urządzeń GPS na własny koszt na nośnikach sprzętu podstawowego wskazanego w poszczególnych częściach zamówień; b) zapewnienia systemu monitoringu GPS na potrzeby własne oraz Zamawiającego, którego zadaniem będzie usługa dostarczania danych o lokalizacji i monitoring pojazdów, w trakcie zimowego utrzymania dróg na terenie RDW, z wykorzystaniem internetu, widocznego na mapach poprzez wykorzystanie satelitarnego systemu GPS; c) zapewnienie wsparcia technicznego 24 h ze strony wybranych przez Wykonawcę dostawcy systemu monitoringu GPS oraz dostawcy urządzeń GPS; d) zapewnienia jednego szkolenia w zakresie obsługi systemu pracowników wskazanych przez Zamawiającego, na terenie danego RDW, w zakresie obsługi systemu monitoringu GPS; e) Zakres przesyłania danych musi obejmować informacje m.in o rzeczywistym położeniu pojazdu z okresowym odczytem nie dłuższym niż co 30 sek. (co 250 m przy 30km/h) na podstawie systemu GPS i na podstawie nadajnika BTS operatorów komórkowych. f) Zamawiający wymaga od Wykonawcy: - zakupu i montażu na sprzęcie podstawowym widorejestratorów lub kamer zapisujących obraz (w przód) podczas wykonywania czynnej pracy ZUD - udostępniania obrazu z kamer Zamawiającemu w trybie on‑line, tak aby możliwy był bieżący podgląd sytuacji na drogach. - przekazania nagrań na zewnętrznym nośniku danych, na koniec danego okresu rozliczeniowego. 12. Zimowe utrzymanie dróg należy prowadzić wg standardów zimowego utrzymania, w oparciu o zmodyfikowane Zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25.10.1994 r., 13. Część 10 dotyczy dróg będących w administracji RDW Wąbrzeźno obejmuje swym zakresem ok 78,463 km dróg, ok. 152,70 km (mechaniczne) oraz 22 500,00m2 (ręczne) chodników i peronów do interwencyjnego odśnieżania i zwalczania śliskości oraz ok. 15 501,00 m2 miejsc do pozimowego zamiatania ulic (podane ilości są ilościami szacunkowymi).
Los: LOT-0011
Titel: „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” Część 11 RDW Wąbrzeźno
Beschreibung: I. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” II. ZAKRES ZAMÓWIENIA 1. Zamówienie zostało podzielone na 15 CZĘŚCI: Część nr 11 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Wąbrzeźno 2. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość wykonania usług oraz za ich zgodność z OPZ. Polecenia rozpoczęcia i wykonania usług , rodzaj koniecznego do użycia sprzętu i materiałów, kontrole i stwierdzenie wykonania usług, dokonuje Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich lub osoba przez niego upoważniona – Dyżurny RDW. 3. Wykonawca jest zobligowany do zapewnienia miejsca (placu) umożliwiającego magazynowanie co najmniej 200 ton soli. 4. Odśnieżanie – usuwanie śniegu z nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, zatok postojowych, parkingów w administracji ZDW, miejsc do ważenia pojazdów, chodników, ścieżek pieszo – rowerowych i itp. Ciągniki lekkie przeznaczone do odśnieżania ścieżek i chodników muszą posiadać parametry (ciężar, wymiary) nie powodujące ich niszczenia. 5. Zapobieganie i usuwanie śliskości zimowej na jezdni poprzez stosowanie środków nie chemicznych (solanka, uszorstniających: mieszanka 30% sól + 70% piasek, czysta sól). Materiał uszorstaniający w celu zapobiegania zwiewaniu z jezdni musi być dodatkowo zraszany solanką w trakcie posypywania drogi. 6. Przy intensywnych opadach śniegu usuwanie wraz z wywozem pokrywy śniegu. Zamawiający nie jest w posiadaniu miejsca, na którym istniałaby możliwość składowania śniegu. Zapewnienie takiego miejsca, przestrzegając przy tym przepisów min. Prawa wodnego, Prawa ochrony środowiska, Ustawy o odpadach oraz w uzgodnieniu z właścicielem/zarządcą terenu leżeć będzie po stronie Wykonawcy. Wywóz śniegu w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego dyspozycji wywozu. 7. Utrzymanie w gotowości technicznej sprzętu przewidzianego do realizacji zadań wraz z kadrą obsługującą, 8. Wykonawca jest zobligowany, stosownie do części, przygotować wymagane jednostki sprzętowe w ciągu 3 dni od powołania przez Zamawiającego sezonu zimowego. 9. Prace porządkowe po sezonie zimowym - wykonanie pozimowego zamiatania ulic, nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek pieszo – rowerowych (w ciągu trzech tygodni - licząc od daty otrzymania zlecenia). 10. Koordynator zimowego utrzymania dróg nie może jednocześnie pełnić funkcji operatora sprzętu. 11. System monitoringu, urządzenia GPS na sprzęcie ZUD System monitoringu GPS wraz z urządzeniami GPS powinny stanowić funkcjonalną całość umożliwiającą odczyt i analizę danych telemetrycznych jednostek sprzętowych Wykonawcy przez urządzenia GPS/GPRS. a) zakupu, montażu i serwisu urządzeń GPS na własny koszt na nośnikach sprzętu podstawowego wskazanego w poszczególnych częściach zamówień; b) zapewnienia systemu monitoringu GPS na potrzeby własne oraz Zamawiającego, którego zadaniem będzie usługa dostarczania danych o lokalizacji i monitoring pojazdów, w trakcie zimowego utrzymania dróg na terenie RDW, z wykorzystaniem internetu, widocznego na mapach poprzez wykorzystanie satelitarnego systemu GPS; c) zapewnienie wsparcia technicznego 24 h ze strony wybranych przez Wykonawcę dostawcy systemu monitoringu GPS oraz dostawcy urządzeń GPS; d) zapewnienia jednego szkolenia w zakresie obsługi systemu pracowników wskazanych przez Zamawiającego, na terenie danego RDW, w zakresie obsługi systemu monitoringu GPS; e) Zakres przesyłania danych musi obejmować informacje m.in o rzeczywistym położeniu pojazdu z okresowym odczytem nie dłuższym niż co 30 sek. (co 250 m przy 30km/h) na podstawie systemu GPS i na podstawie nadajnika BTS operatorów komórkowych. f) Zamawiający wymaga od Wykonawcy: - zakupu i montażu na sprzęcie podstawowym widorejestratorów lub kamer zapisujących obraz (w przód) podczas wykonywania czynnej pracy ZUD - udostępniania obrazu z kamer Zamawiającemu w trybie on‑line, tak aby możliwy był bieżący podgląd sytuacji na drogach. - przekazania nagrań na zewnętrznym nośniku danych, na koniec danego okresu rozliczeniowego. 12. Zimowe utrzymanie dróg należy prowadzić wg standardów zimowego utrzymania, w oparciu o zmodyfikowane Zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25.10.1994 r., 13. Część 11 dotyczy dróg będących w administracji RDW Wąbrzeźno obejmuje swym zakresem ok 62,003 km dróg, ok. 50,000 km (mechaniczne) oraz 22 500,00 m2 (ręczne) chodników i peronów do interwencyjnego odśnieżania i zwalczania śliskości oraz ok. 25 274,30 m2 miejsc do pozimowego zamiatania ulic (podane ilości są ilościami szacunkowymi).
Los: LOT-0012
Titel: „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” Część 12 RDW Włocławek
Beschreibung: I. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” II. ZAKRES ZAMÓWIENIA 1. Zamówienie zostało podzielone na 15 CZĘŚCI: Część nr 12 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Włocławek 2. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość wykonania usług oraz za ich zgodność z OPZ. Polecenia rozpoczęcia i wykonania usług , rodzaj koniecznego do użycia sprzętu i materiałów, kontrole i stwierdzenie wykonania usług, dokonuje Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich lub osoba przez niego upoważniona – Dyżurny RDW. 3. Wykonawca jest zobligowany do zapewnienia miejsca (placu) umożliwiającego magazynowanie co najmniej 200 ton soli. 4. Odśnieżanie – usuwanie śniegu z nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, zatok postojowych, parkingów w administracji ZDW, miejsc do ważenia pojazdów, chodników, ścieżek pieszo – rowerowych i itp. Ciągniki lekkie przeznaczone do odśnieżania ścieżek i chodników muszą posiadać parametry (ciężar, wymiary) nie powodujące ich niszczenia. 5. Zapobieganie i usuwanie śliskości zimowej na jezdni poprzez stosowanie środków nie chemicznych (solanka, uszorstniających: mieszanka 30% sól + 70% piasek, czysta sól). Materiał uszorstaniający w celu zapobiegania zwiewaniu z jezdni musi być dodatkowo zraszany solanką w trakcie posypywania drogi. 6. Przy intensywnych opadach śniegu usuwanie wraz z wywozem pokrywy śniegu. Zamawiający nie jest w posiadaniu miejsca, na którym istniałaby możliwość składowania śniegu. Zapewnienie takiego miejsca, przestrzegając przy tym przepisów min. Prawa wodnego, Prawa ochrony środowiska, Ustawy o odpadach oraz w uzgodnieniu z właścicielem/zarządcą terenu leżeć będzie po stronie Wykonawcy. Wywóz śniegu w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego dyspozycji wywozu. 7. Utrzymanie w gotowości technicznej sprzętu przewidzianego do realizacji zadań wraz z kadrą obsługującą, 8. Wykonawca jest zobligowany, stosownie do części, przygotować wymagane jednostki sprzętowe w ciągu 3 dni od powołania przez Zamawiającego sezonu zimowego. 9. Prace porządkowe po sezonie zimowym - wykonanie pozimowego zamiatania ulic, nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek pieszo – rowerowych (w ciągu trzech tygodni - licząc od daty otrzymania zlecenia). 10. Koordynator zimowego utrzymania dróg nie może jednocześnie pełnić funkcji operatora sprzętu. 11. System monitoringu, urządzenia GPS na sprzęcie ZUD System monitoringu GPS wraz z urządzeniami GPS powinny stanowić funkcjonalną całość umożliwiającą odczyt i analizę danych telemetrycznych jednostek sprzętowych Wykonawcy przez urządzenia GPS/GPRS. a) zakupu, montażu i serwisu urządzeń GPS na własny koszt na nośnikach sprzętu podstawowego wskazanego w poszczególnych częściach zamówień; b) zapewnienia systemu monitoringu GPS na potrzeby własne oraz Zamawiającego, którego zadaniem będzie usługa dostarczania danych o lokalizacji i monitoring pojazdów, w trakcie zimowego utrzymania dróg na terenie RDW, z wykorzystaniem internetu, widocznego na mapach poprzez wykorzystanie satelitarnego systemu GPS; c) zapewnienie wsparcia technicznego 24 h ze strony wybranych przez Wykonawcę dostawcy systemu monitoringu GPS oraz dostawcy urządzeń GPS; d) zapewnienia jednego szkolenia w zakresie obsługi systemu pracowników wskazanych przez Zamawiającego, na terenie danego RDW, w zakresie obsługi systemu monitoringu GPS; e) Zakres przesyłania danych musi obejmować informacje m.in o rzeczywistym położeniu pojazdu z okresowym odczytem nie dłuższym niż co 30 sek. (co 250 m przy 30km/h) na podstawie systemu GPS i na podstawie nadajnika BTS operatorów komórkowych. f) Zamawiający wymaga od Wykonawcy: - zakupu i montażu na sprzęcie podstawowym widorejestratorów lub kamer zapisujących obraz (w przód) podczas wykonywania czynnej pracy ZUD - udostępniania obrazu z kamer Zamawiającemu w trybie on‑line, tak aby możliwy był bieżący podgląd sytuacji na drogach. - przekazania nagrań na zewnętrznym nośniku danych, na koniec danego okresu rozliczeniowego. 12. Zimowe utrzymanie dróg należy prowadzić wg standardów zimowego utrzymania, w oparciu o zmodyfikowane Zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25.10.1994 r., 13.Część 12 dotyczy dróg będących w administracji RDW Włocławek obejmuje swym zakresem ok 234,113 km dróg, ok. 91,794 km (mechaniczne) oraz 2 280,00 m2 (ręczne) chodników i peronów do interwencyjnego odśnieżania i zwalczania śliskości oraz ok. 199 711,00 m2 miejsc do pozimowego zamiatania ulic (podane ilości są ilościami szacunkowymi).
Los: LOT-0013
Titel: „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” Część 13 RDW Włocławek
Beschreibung: I. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” II. ZAKRES ZAMÓWIENIA 1. Zamówienie zostało podzielone na 15 CZĘŚCI: Część nr 13 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Włocławek 2. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość wykonania usług oraz za ich zgodność z OPZ. Polecenia rozpoczęcia i wykonania usług , rodzaj koniecznego do użycia sprzętu i materiałów, kontrole i stwierdzenie wykonania usług, dokonuje Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich lub osoba przez niego upoważniona – Dyżurny RDW. 3. Wykonawca jest zobligowany do zapewnienia miejsca (placu) umożliwiającego magazynowanie co najmniej 200 ton soli. 4. Odśnieżanie – usuwanie śniegu z nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, zatok postojowych, parkingów w administracji ZDW, miejsc do ważenia pojazdów, chodników, ścieżek pieszo – rowerowych i itp. Ciągniki lekkie przeznaczone do odśnieżania ścieżek i chodników muszą posiadać parametry (ciężar, wymiary) nie powodujące ich niszczenia. 5. Zapobieganie i usuwanie śliskości zimowej na jezdni poprzez stosowanie środków nie chemicznych (solanka, uszorstniających: mieszanka 30% sól + 70% piasek, czysta sól). Materiał uszorstaniający w celu zapobiegania zwiewaniu z jezdni musi być dodatkowo zraszany solanką w trakcie posypywania drogi. 6. Przy intensywnych opadach śniegu usuwanie wraz z wywozem pokrywy śniegu. Zamawiający nie jest w posiadaniu miejsca, na którym istniałaby możliwość składowania śniegu. Zapewnienie takiego miejsca, przestrzegając przy tym przepisów min. Prawa wodnego, Prawa ochrony środowiska, Ustawy o odpadach oraz w uzgodnieniu z właścicielem/zarządcą terenu leżeć będzie po stronie Wykonawcy. Wywóz śniegu w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego dyspozycji wywozu. 7. Utrzymanie w gotowości technicznej sprzętu przewidzianego do realizacji zadań wraz z kadrą obsługującą, 8. Wykonawca jest zobligowany, stosownie do części, przygotować wymagane jednostki sprzętowe w ciągu 3 dni od powołania przez Zamawiającego sezonu zimowego. 9. Prace porządkowe po sezonie zimowym - wykonanie pozimowego zamiatania ulic, nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek pieszo – rowerowych (w ciągu trzech tygodni - licząc od daty otrzymania zlecenia). 10. Koordynator zimowego utrzymania dróg nie może jednocześnie pełnić funkcji operatora sprzętu. 11. System monitoringu, urządzenia GPS na sprzęcie ZUD System monitoringu GPS wraz z urządzeniami GPS powinny stanowić funkcjonalną całość umożliwiającą odczyt i analizę danych telemetrycznych jednostek sprzętowych Wykonawcy przez urządzenia GPS/GPRS. a) zakupu, montażu i serwisu urządzeń GPS na własny koszt na nośnikach sprzętu podstawowego wskazanego w poszczególnych częściach zamówień; b) zapewnienia systemu monitoringu GPS na potrzeby własne oraz Zamawiającego, którego zadaniem będzie usługa dostarczania danych o lokalizacji i monitoring pojazdów, w trakcie zimowego utrzymania dróg na terenie RDW, z wykorzystaniem internetu, widocznego na mapach poprzez wykorzystanie satelitarnego systemu GPS; c) zapewnienie wsparcia technicznego 24 h ze strony wybranych przez Wykonawcę dostawcy systemu monitoringu GPS oraz dostawcy urządzeń GPS; d) zapewnienia jednego szkolenia w zakresie obsługi systemu pracowników wskazanych przez Zamawiającego, na terenie danego RDW, w zakresie obsługi systemu monitoringu GPS; e) Zakres przesyłania danych musi obejmować informacje m.in o rzeczywistym położeniu pojazdu z okresowym odczytem nie dłuższym niż co 30 sek. (co 250 m przy 30km/h) na podstawie systemu GPS i na podstawie nadajnika BTS operatorów komórkowych. f) Zamawiający wymaga od Wykonawcy: - zakupu i montażu na sprzęcie podstawowym widorejestratorów lub kamer zapisujących obraz (w przód) podczas wykonywania czynnej pracy ZUD - udostępniania obrazu z kamer Zamawiającemu w trybie on‑line, tak aby możliwy był bieżący podgląd sytuacji na drogach. - przekazania nagrań na zewnętrznym nośniku danych, na koniec danego okresu rozliczeniowego. 12. Zimowe utrzymanie dróg należy prowadzić wg standardów zimowego utrzymania, w oparciu o zmodyfikowane Zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25.10.1994 r., 13. Część 13 dotyczy dróg będących w administracji RDW Włocławek obejmuje swym zakresem ok 127,985 km dróg, ok. 36,127 km (mechaniczne) oraz 660,00 m2 (ręczne) chodników i peronów do interwencyjnego odśnieżania i zwalczania śliskości oraz ok. 30 170,00 m2 miejsc do pozimowego zamiatania ulic (podane ilości są ilościami szacunkowymi).
Los: LOT-0014
Titel: „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” Część 14 RDW Żołędowo
Beschreibung: I. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” II. ZAKRES ZAMÓWIENIA 1. Zamówienie zostało podzielone na 15 CZĘŚCI: Część nr 14 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Żołędowo 2. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość wykonania usług oraz za ich zgodność z OPZ. Polecenia rozpoczęcia i wykonania usług , rodzaj koniecznego do użycia sprzętu i materiałów, kontrole i stwierdzenie wykonania usług, dokonuje Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich lub osoba przez niego upoważniona – Dyżurny RDW. 3. Wykonawca jest zobligowany do zapewnienia miejsca (placu) umożliwiającego magazynowanie co najmniej 200 ton soli. 4. Odśnieżanie – usuwanie śniegu z nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, zatok postojowych, parkingów w administracji ZDW, miejsc do ważenia pojazdów, chodników, ścieżek pieszo – rowerowych i itp. Ciągniki lekkie przeznaczone do odśnieżania ścieżek i chodników muszą posiadać parametry (ciężar, wymiary) nie powodujące ich niszczenia. 5. Zapobieganie i usuwanie śliskości zimowej na jezdni poprzez stosowanie środków nie chemicznych (solanka, uszorstniających: mieszanka 30% sól + 70% piasek, czysta sól). Materiał uszorstaniający w celu zapobiegania zwiewaniu z jezdni musi być dodatkowo zraszany solanką w trakcie posypywania drogi. 6. Przy intensywnych opadach śniegu usuwanie wraz z wywozem pokrywy śniegu. Zamawiający nie jest w posiadaniu miejsca, na którym istniałaby możliwość składowania śniegu. Zapewnienie takiego miejsca, przestrzegając przy tym przepisów min. Prawa wodnego, Prawa ochrony środowiska, Ustawy o odpadach oraz w uzgodnieniu z właścicielem/zarządcą terenu leżeć będzie po stronie Wykonawcy. Wywóz śniegu w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego dyspozycji wywozu. 7. Utrzymanie w gotowości technicznej sprzętu przewidzianego do realizacji zadań wraz z kadrą obsługującą, 8. Wykonawca jest zobligowany, stosownie do części, przygotować wymagane jednostki sprzętowe w ciągu 3 dni od powołania przez Zamawiającego sezonu zimowego. 9. Prace porządkowe po sezonie zimowym - wykonanie pozimowego zamiatania ulic, nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek pieszo – rowerowych (w ciągu trzech tygodni - licząc od daty otrzymania zlecenia). 10. Koordynator zimowego utrzymania dróg nie może jednocześnie pełnić funkcji operatora sprzętu. 11. System monitoringu, urządzenia GPS na sprzęcie ZUD System monitoringu GPS wraz z urządzeniami GPS powinny stanowić funkcjonalną całość umożliwiającą odczyt i analizę danych telemetrycznych jednostek sprzętowych Wykonawcy przez urządzenia GPS/GPRS. a) zakupu, montażu i serwisu urządzeń GPS na własny koszt na nośnikach sprzętu podstawowego wskazanego w poszczególnych częściach zamówień; b) zapewnienia systemu monitoringu GPS na potrzeby własne oraz Zamawiającego, którego zadaniem będzie usługa dostarczania danych o lokalizacji i monitoring pojazdów, w trakcie zimowego utrzymania dróg na terenie RDW, z wykorzystaniem internetu, widocznego na mapach poprzez wykorzystanie satelitarnego systemu GPS; c) zapewnienie wsparcia technicznego 24 h ze strony wybranych przez Wykonawcę dostawcy systemu monitoringu GPS oraz dostawcy urządzeń GPS; d) zapewnienia jednego szkolenia w zakresie obsługi systemu pracowników wskazanych przez Zamawiającego, na terenie danego RDW, w zakresie obsługi systemu monitoringu GPS; e) Zakres przesyłania danych musi obejmować informacje m.in o rzeczywistym położeniu pojazdu z okresowym odczytem nie dłuższym niż co 30 sek. (co 250 m przy 30km/h) na podstawie systemu GPS i na podstawie nadajnika BTS operatorów komórkowych. f) Zamawiający wymaga od Wykonawcy: - zakupu i montażu na sprzęcie podstawowym widorejestratorów lub kamer zapisujących obraz (w przód) podczas wykonywania czynnej pracy ZUD - udostępniania obrazu z kamer Zamawiającemu w trybie on‑line, tak aby możliwy był bieżący podgląd sytuacji na drogach. - przekazania nagrań na zewnętrznym nośniku danych, na koniec danego okresu rozliczeniowego. 12. Zimowe utrzymanie dróg należy prowadzić wg standardów zimowego utrzymania, w oparciu o zmodyfikowane Zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25.10.1994 r., 13. Część 14 dotyczy dróg będących w administracji RDW Żołędowo obejmuje swym zakresem ok 98,247 km dróg, ok. 11,760 km (mechaniczne) chodników i peronów do interwencyjnego odśnieżania i zwalczania śliskości oraz ok. 13 835,00 m2 miejsc do pozimowego zamiatania ulic (podane ilości są ilościami szacunkowymi).
Los: LOT-0015
Titel: „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” Część 15 RDW Żołędowo
Beschreibung: I. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA Przedmiotem zamówienia jest: „Usługi zimowego utrzymania dróg administrowanych przez jednostki należące do struktury Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy w sezonach zimowych 2026/2027, 2027/2028, 2028/2029” II. ZAKRES ZAMÓWIENIA 1. Zamówienie zostało podzielone na 15 CZĘŚCI: Część 15 – dotyczy dróg będących w administracji RDW Żołędowo 2. Wykonawca odpowiedzialny jest za jakość wykonania usług oraz za ich zgodność z OPZ. Polecenia rozpoczęcia i wykonania usług , rodzaj koniecznego do użycia sprzętu i materiałów, kontrole i stwierdzenie wykonania usług, dokonuje Kierownik Rejonu Dróg Wojewódzkich lub osoba przez niego upoważniona – Dyżurny RDW. 3. Wykonawca jest zobligowany do zapewnienia miejsca (placu) umożliwiającego magazynowanie co najmniej 200 ton soli. 4. Odśnieżanie – usuwanie śniegu z nawierzchni jezdni, zatok autobusowych, zatok postojowych, parkingów w administracji ZDW, miejsc do ważenia pojazdów, chodników, ścieżek pieszo – rowerowych i itp. Ciągniki lekkie przeznaczone do odśnieżania ścieżek i chodników muszą posiadać parametry (ciężar, wymiary) nie powodujące ich niszczenia. 5. Zapobieganie i usuwanie śliskości zimowej na jezdni poprzez stosowanie środków nie chemicznych (solanka, uszorstniających: mieszanka 30% sól + 70% piasek, czysta sól). Materiał uszorstaniający w celu zapobiegania zwiewaniu z jezdni musi być dodatkowo zraszany solanką w trakcie posypywania drogi. 6. Przy intensywnych opadach śniegu usuwanie wraz z wywozem pokrywy śniegu. Zamawiający nie jest w posiadaniu miejsca, na którym istniałaby możliwość składowania śniegu. Zapewnienie takiego miejsca, przestrzegając przy tym przepisów min. Prawa wodnego, Prawa ochrony środowiska, Ustawy o odpadach oraz w uzgodnieniu z właścicielem/zarządcą terenu leżeć będzie po stronie Wykonawcy. Wywóz śniegu w ciągu 24 godzin od otrzymania od Zamawiającego dyspozycji wywozu. 7. Utrzymanie w gotowości technicznej sprzętu przewidzianego do realizacji zadań wraz z kadrą obsługującą, 8. Wykonawca jest zobligowany, stosownie do części, przygotować wymagane jednostki sprzętowe w ciągu 3 dni od powołania przez Zamawiającego sezonu zimowego. 9. Prace porządkowe po sezonie zimowym - wykonanie pozimowego zamiatania ulic, nawierzchni jezdni, chodników i ścieżek pieszo – rowerowych (w ciągu trzech tygodni - licząc od daty otrzymania zlecenia). 10. Koordynator zimowego utrzymania dróg nie może jednocześnie pełnić funkcji operatora sprzętu. 11. System monitoringu, urządzenia GPS na sprzęcie ZUD System monitoringu GPS wraz z urządzeniami GPS powinny stanowić funkcjonalną całość umożliwiającą odczyt i analizę danych telemetrycznych jednostek sprzętowych Wykonawcy przez urządzenia GPS/GPRS. a) zakupu, montażu i serwisu urządzeń GPS na własny koszt na nośnikach sprzętu podstawowego wskazanego w poszczególnych częściach zamówień; b) zapewnienia systemu monitoringu GPS na potrzeby własne oraz Zamawiającego, którego zadaniem będzie usługa dostarczania danych o lokalizacji i monitoring pojazdów, w trakcie zimowego utrzymania dróg na terenie RDW, z wykorzystaniem internetu, widocznego na mapach poprzez wykorzystanie satelitarnego systemu GPS; c) zapewnienie wsparcia technicznego 24 h ze strony wybranych przez Wykonawcę dostawcy systemu monitoringu GPS oraz dostawcy urządzeń GPS; d) zapewnienia jednego szkolenia w zakresie obsługi systemu pracowników wskazanych przez Zamawiającego, na terenie danego RDW, w zakresie obsługi systemu monitoringu GPS; e) Zakres przesyłania danych musi obejmować informacje m.in o rzeczywistym położeniu pojazdu z okresowym odczytem nie dłuższym niż co 30 sek. (co 250 m przy 30km/h) na podstawie systemu GPS i na podstawie nadajnika BTS operatorów komórkowych. f) Zamawiający wymaga od Wykonawcy: - zakupu i montażu na sprzęcie podstawowym widorejestratorów lub kamer zapisujących obraz (w przód) podczas wykonywania czynnej pracy ZUD - udostępniania obrazu z kamer Zamawiającemu w trybie on‑line, tak aby możliwy był bieżący podgląd sytuacji na drogach. - przekazania nagrań na zewnętrznym nośniku danych, na koniec danego okresu rozliczeniowego. 12. Zimowe utrzymanie dróg należy prowadzić wg standardów zimowego utrzymania, w oparciu o zmodyfikowane Zarządzenie nr 46 Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 25.10.1994 r., 13.Część 15 dotyczy dróg będących w administracji RDW Żołędowo obejmuje swym zakresem ok 119,508 km dróg, ok. 27,110 km (mechaniczne) chodników i peronów do interwencyjnego odśnieżania i zwalczania śliskości oraz ok. 24 330,00 m2 miejsc do pozimowego zamiatania ulic (podane ilości są ilościami szacunkowymi).