See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lovsamling og lovinformationsportal
Beschreibung: Indkøb af licenser til digital kommunalt lovsamling/lovportal til sagsbehandling i kommunerne indenfor de forskellige fagområder. Det skal være muligt at finde relevant lovgivning indenfor området, afgørelser og vejledninger.
Interne Kennung: 476872
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48810000 Informationssysteme
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Indkøb af licenser til lovsamling/lovportal til sagsbehandling i kommunerne indenfor de forskellige fagområder. Det skal være muligt at finde relevant lovgivning indenfor området, afgørelser og vejledninger.