283022-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – Elbląska Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelElbląska Grupa Zakupowa. Dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.
Beschreibung1. Zamawiający opisani w Rozdziale I SWZ przeprowadzają wspólnie postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego (art. 38 Ustawy Pzp), upoważnionym Zamawiającym – Liderem Grupy Zakupowej jest Gmina Elbląg. 2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od dnia 01.01.2027r. do 31.12.2027r. wraz z usługą bilansowania. 3. Zamówienie udzielone zostanie w dwóch częściach. Wykonawca może złożyć ofertę na dowolną ilość części: 1) Część 1 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej – pozostałe obiekty, 2) Część 2 zamówienia – Dostawa energii elektrycznej - obiekty wod-kan. Szczegółowy opis poszczególnych części zamówienia znajduje się w Rozdziale III.1, III.2 SWZ. 4. Dane dotyczące ilości energii elektrycznej podlegającej zakupowi mają charakter orientacyjny. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej, z uwzględnieniem podjętych przez zamawiającego działań, o których mowa w art. 37 ustawy z dnia 07 października 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku oraz w 2024 roku w związku z sytuacją na rynku energii elektrycznej oraz szacunkowej ilości energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach wytwórczych. Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiających (odbiorców) żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii. Wskazana szacowana ilość energii, to ilość jaką zamawiający zamierzają nabyć i nie obejmuje energii wyprodukowanej we własnym zakresie i zużytej w ramach autokonsumpcji. 5.Standardy jakościowe: 1) Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych. 2) Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w Ustawie Pe oraz w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 22 marca 2023r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (t.j. Dz.U 2025 poz. 919) Zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną określa Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf oraz sposobu rozliczeń w obrocie energią elektryczną (Dz. U. 2024 poz. 904 z późn.zm.). 6. Wykonawca w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i zamawiającego (odbiorców) umowy właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz do reprezentowania go przed OSD w procesie zmiany sprzedawcy. 7. Usługi dystrybucyjne są /będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych pomiędzy zamawiającymi (odbiorcami energii elektrycznej) a OSD. 8. W Załączniku nr 1a/1b do SWZ w kolumnie „Zmiana sprzedawcy” wskazano w odniesieniu, do których PPE zmiana sprzedawcy nastąpi po raz pierwszy, a w odniesieniu do których po raz kolejny 9. Postępowaniem nie zostały objęte PPE, w których energia elektryczna będzie przeznaczona na cele gospodarstwa domowego (grupa taryfowa G). 10. Postępowaniem nie zostały objęte PPE ze statusem Prosumenta. 11. Zamawiający skorzysta z art. 139 ust. 1 Ustawy Pzp, tj. w pierwszej kolejności zbada i oceni oferty, a następnie dokonania kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 12. Zamawiający wskazuje termin realizacji zamówienia przez wskazanie konkretnej daty rozpoczęcia i zakończenia realizacji zamówienia ze względu na konieczność zachowania ciągłości dostaw energii dla poszczególnych punktów poboru oraz ze względu na przepisy IRiESD (Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej) OSD dotyczące procedury zmiany sprzedawcy, w szczególności przepisy dotyczące terminu zgłoszenia rozpoczęcia dostaw oraz obowiązku zgłoszenia terminu zakończenia dostaw.
Interne KennungZP.271.06.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa energii elektrycznej do lokali i obiektów
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 3 603,96 MWh. Dane o zużyciu mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 317 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1a do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r.; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1a do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Układy pomiarowe są dostosowane do procedury zmiany sprzedawcy. 6. Źródła wytwórcze: 1) Szczegóły dotyczące instalacji PV w obiektach objętych postępowaniem (w tym moc, data przyłączenia lub planowana data przyłączenia, przewidywana ilość energii oddawana do sieci OSD, status odbiorcy) znajdują się w Załączniku 1a do SWZ – kolumna „Instalacja PV”. 2) W sytuacji, gdy planowane jest oddanie do sieci OSD nadwyżki energii, zamawiający wyrażają zgodę na zawarcie umowy na odkup i bilansowanie energii na wzorcu stosowanym przez wykonawcę, z następującym zastrzeżeniem: a) zamawiający (Odbiorca) nie zostanie obciążony przez wykonawcę dodatkowymi kosztami z tytułu zawarcia umowy na odkup (np. opłata handlowa / abonamentowa) b) cena odkupu (po uwzględnieniu marży i kosztów operacyjnych wykonawcy) przyjmuje wartość dodatnią; w przypadku, gdy cena odkupu energii elektrycznej, przy zastosowanym przez wykonawcę wzorze, przyjmie wartość ujemną, do rozliczenia przyjmuje się wartość 0,00 zł. 3) Zamawiający (Odbiorcy) nie są wpisani do rejestru MIOZE. 4) Zamawiający (Odbiorcy) nie posiadają innych instalacji OZE wytwarzających energię elektryczną. 7. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej / kompleksowe dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców).
Interne KennungCzęść 1 zamówienia
LosLOT-0002
TitelDostawa energii elektrycznej – obiekty wod-kan
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej o szacowanym wolumenie – 944,82 MWh. Dane mają charakter orientacyjny. 2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 121 szt. 3. Szczegółowy opis punktów poboru (PPE) zamawiający zamieścił w Załączniku nr 1b do SWZ. 4. Dostawy realizowane będą w terminie od 01.01.2027r. do 31.12.2027r..; szczegóły dotyczące terminów dostaw w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru opisano w Załączniku nr 1b do SWZ kolumna „Okres dostaw”. 5. Obowiązujące obecnie umowy na dostawy energii elektrycznej / kompleksowe dostawy energii elektrycznej wygasną lub ulegną rozwiązaniu ze skutkiem na dzień poprzedzający planowaną datę rozpoczęcia dostaw (kolumna „Okres dostaw”). Obowiązek wypowiedzenia umów leży po stronie zamawiających (odbiorców).
Interne KennungCzęść 2 zamówienia