283231-2026 - Ergebnis
Dänemark – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Indsamling og transport af affald fra husholdninger i Silkeborg Kommune
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelIndsamling og transport af affald fra husholdninger i Silkeborg Kommune
BeschreibungIndsamling af affald og genanvendelige fraktioner i delte og udelte 2- og 4-hjulede beholdere med ca. 2,15 mio. årlige tømninger ved anvendelse af primært delte indsamlingsbiler med anvendelse af alternative drivmidler som el og HVO Biodiesel.
Vorherige Bekanntmachung856459-2025
Interne Kennung619205
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll
5. Los
LosLOT-0000