2. Verfahren
Verfahren
Titel: Roboty budowlane polegające na budowie komunalnego budynku mieszkalnego przy ul. Wrońskiej 5 w Lublinie
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest budowa komunalnego budynku mieszkalnego wielorodzinnego wraz z niezbędną infrastrukturą zewnętrzną i zagospodarowaniem terenu przy ul. Wrońskiej 5 w Lublinie. 2. W zakresie inwestycji planuje się wykonanie: a) rozbiórki istniejących nawierzchni b) demontaż istniejących sieci i uzbrojenia terenu c) usunięcia i wywiezienia pozostałych w gruncie karpin oraz wykonanie koniecznych nasadzeń d) budynku mieszkalnego wielorodzinnego (budynek o 9 kondygnacjach naziemnych – 99 mieszkań i jednej podziemnej - komórki lokatorskie i pomieszczenia techniczne) wraz z instalacjami wewnętrznymi: • instalacje sanitarne wewnętrzne - wodociągowa zimnej, ciepłej i cyrkulacji - kanalizacji sanitarnej - kanalizacji deszczowej - centralnego ogrzewania - wentylacji grawitacyjnej i mechanicznej • instalacje elektryczne - instalacje elektryczne ogólne w lokalach mieszkalnych - instalacje uziemienia i połączeń wyrównawczych - wewnętrzne linie zasilające lokale mieszkalne - instalacje zasilające obwody administracyjne t.j. dźwigi osobowe, hydrofornia - instalacje oświetlenia podstawowego w częściach wspólnych oraz w komórkach lokatorskich - instalacje oświetlenia awaryjnego i kierunkowego na drogach ewakuacji - instalacje zasilania urządzeń wentylacji - instalacje oddymiania klatek schodowych i szybów wind - instalacja odgromowa • instalacje teletechniczne - instalacja domofonowa - instalacja teletechniczna wewnętrzna - instalacje gniazd RTV • instalacji fotowoltaicznej e) zjazdu publicznego z ul. Wrońskiej f) układu dojazdów do budynku i parkingu na 50 miejsc postojowych + 5 miejsc z przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych wraz z dojazdami g) drogi pożarowej szerokości 5 i 4 m h) chodników i opasek wokół budynku i) placu zabaw i elementów małej architektury j) wiaty śmietnikowej na odpady segregowane, o wymiarach zewnętrznych 4,35×7,30 m przeznaczonej na 8 pojemników 1100L wraz z częścią przeznaczoną na odpady wielkogabarytowe k) infrastruktury technicznej w tym zewnętrznych instalacji • kanalizacji sanitarnej • kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym • elektroenergetycznej - kanalizację kablową ładowarek samochodów elektrycznych - zewnętrzne linie zasilające od złącz kablowych do budynku • telekomunikacyjnej l) nasadzeń zieleni wysokiej i niskiej m) przyłącza sanitarne • przyłącze wodociągowe i kanalizacji sanitarnej • przyłącze kanalizacji deszczowej n) zewnętrzne instalacje elektryczne i przyłącza • zewnętrznego oświetlenia terenu • przyłącza dla zasilania placu budowy oraz usunięcia i zabezpieczenia kolizji energetycznych • przyłącza energetycznego • przyłącza teletechnicznego 3. UWAGA! Przedmiot zamówienia obejmuje usunięcie pozostałych po rozbiórce elementów wcześniej istniejących 4 identycznych budynków (piwnic, fundamentów, gruzu itp. położonych poniżej - 0,5 m od poziomu terenu) oraz zasypania z ubiciem powstałych wykopów. Do dokumentacji dołączony został plan sytuacyjny z zaznaczonymi budynkami celem lokalizacji nieusuniętych elementów oraz rzut piwnic i przekrój. 4. Prace towarzyszące oraz roboty tymczasowe nie objęte dokumentacją projektową i przedmiarem robót konieczne do uwzględnienia: 4.1. organizacja i zabezpieczenie placu budowy, 4.2. pełna obsługa geodezyjna w trakcie realizacji zadania, w tym odbiór każdego poziomu oraz osi na bieżąco oraz inwentaryzacja powykonawcza (odległości od działek, osie, lokale i pomieszczenia, itd.), 4.3. uzyskanie stosownych decyzji wraz z opłatami oraz wykonanie tych decyzji na koszt wykonawcy związanych np. z projektem organizacji ruchu i zajęciem pasa drogowego i innych – niezbędnych przy realizacji zadania. 4.4. dostarczenie energii, wody i innych mediów oraz usług, których Wykonawca może potrzebować do wykonania robót, 4.5. odtworzenie zniszczonych lub uszkodzonych w wyniku prowadzonych prac obiektów, fragmentów terenu, trawników, nawierzchni chodników lub instalacji, 4.6. uzyskanie wszelkich pozwoleń na dojazd do placu budowy (koniecznych ze względu na zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5t), 4.7. sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej dla budynku oraz dla wszystkich lokali mieszkalnych, 4.8. wyposażenie wszystkich lokali w czujnik dymu 4.9. złożenie w imieniu Zamawiającego wniosku o pozwolenie na użytkowanie do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Lublinie oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, 4.10. likwidacja placu budowy 4.11 uporządkowanie terenu po zakończeniu robót oraz wszystkie inne prace nie objęte SWZ, a konieczne do wykonania ze względu na sztukę budowlaną. Wszystkie powyższe koszty uważa się za wliczone w cenę umowną. 5. W okresie udzielonej gwarancji Wykonawca zobowiązuje się do: 5.1. sprawowania konserwacji (z usuwaniem awarii – m.in. uwalnianiem ludzi) dźwigów osobowych bez dodatkowej zapłaty 5.2. wykonania przeglądów konserwacyjnych urządzeń w okresie gwarancji i rękojmi zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Przedsiębiorczości i Technologii z dnia 30 października 2018 r. w sprawie warunków technicznych dozoru technicznego w zakresie eksploatacji, napraw i modernizacji urządzeń transportu bliskiego (Dz.U. z 2018 r. poz. 2176) bez dodatkowej zapłaty 5.3. udziału w badaniach okresowych pełnych wykonywanych przez Urząd Dozoru Technicznego w okresie gwarancji i rękojmi. Opłaty związane z badaniami okresowymi oraz nadzorem dźwigu przez Urząd Dozoru Technicznego ponosi Zamawiający. Wykonawca reprezentuje Zamawiającego podczas czynności wykonywanych przez UDT na dźwigu. 5.4. sprawowania, wymaganych przepisami i określonych w dokumentacjach techniczno-rozruchowych, konserwacji i przeglądów (wraz z usuwaniem awarii) urządzeń zamontowanych w budynku (wentylacja mechaniczna, fotowoltaika, klapy oddymiające, kurtyny powietrzne, itp.) oraz na terenie objętym przedmiotem zamówienia bez dodatkowej zapłaty.
Interne Kennung: P/PE/2026/01
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust.1 ustawy Pzp, tj. Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45211000 Bauarbeiten für Mehrfamilienhäuser und Einfamilienhäuser
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45262500 Maurerarbeiten, 45262310 Stahlbetonarbeiten, 45262311 Betonrohbauarbeiten, 45262350 Arbeiten mit nicht verstärktem Beton, 45320000 Abdichtungs- und Dämmarbeiten, 45261000 Errichtung von Dachstühlen sowie Dachdeckarbeiten und zugehörige Arbeiten, 45410000 Putzarbeiten, 45430000 Bodenbelags- und Wandverkleidungsarbeiten, 45400000 Baufertigstellung, 45421000 Bautischlerarbeiten, 45421160 Beschlagarbeiten, 45440000 Anstrich- und Verglasungsarbeiten, 45313100 Installation von Aufzügen, 45112720 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Sport- und Freizeitanlagen, 45223800 Montage und Errichtung von Fertigkonstruktionen, 45342000 Errichtung von Zäunen, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45112210 Mutterbodenabtrag, 45111100 Abbrucharbeiten, 45111000 Abbrucharbeiten, Baureifmachung und Abräumung, 45233141 Straßeninstandhaltungsarbeiten, 45233221 Straßenmarkierungsarbeiten, 45233290 Installation von Straßenschildern, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen, 45231110 Rohrverlegearbeiten, 45232100 Nebenarbeiten für Wasserrohrleitungen, 45231111 Heben und Neuverlegen von Rohrleitungen, 45231112 Installation von Rohrleitungsnetzen, 45232440 Bauarbeiten für Abwasserrohre, 45232130 Bau von Regenwasserrohrleitungen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45312310 Blitzschutzarbeiten, 45312311 Installation von Blitzableitern, 45312300 Installation von Antennen, 45312320 Installation von Fernsehantennen, 45312330 Installation von Rundfunkantennen, 45314300 Kabelinfrastruktur, 45314310 Verlegen von Kabeln, 45314320 Installation von Computerkabelnetzen, 32420000 Netzausrüstung, 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09332000 Sonnenenergieanlage, 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen, 45113000 Baustelleneinrichtung, 32412000 Kommunikationsnetz, 77211400 Fällen von Bäumen, 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001