283285-2025 - Ergebnis
Dänemark – Bau von Fernheizleitungsnetzen – Vallensbæk Fjernvarme SYD Fjernvarmeforsyning af Etape 1
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vallensbæk Fjernvarme SYD Fjernvarmeforsyning af Etape 1
Beschreibung: Den udbudte opgave vedrører udførelse af ledningsanlæg for etablering af fjernvarme i Vallensbæk etape 1. Etape 1 omfatter Kollerupparken, ”Hyttekvarteret”, Vallensbæk Kommunes andel af Ny Mæglergårds Allé og boligerne øst for Vallensbæk Havnevej med fradrag af allerede etablerede tilslutninger af potentielle fjernvarmekunder i Kollerupparken (de ulige numre fra nr. 1 til nr. 31 inkl. etablering af gadeledninger i sidevejene) samt potentielle kunder i Hyttevænget. Der er etableret hovedledning i såvel Kollerupparken, som i Hyttesvinget. En generel orientering om entreprisen findes i Særlige Betingelser (SB) i udbudsmaterialet.
Vorherige Bekanntmachung: 701785-2024
Interne Kennung: VFSYD Etape 1
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232140 Bau von Fernheizleitungsnetzen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231100 Bauarbeiten für Rohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Vallensbæk Fjernvarme SYD Etape 1