2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi serwisowania i naprawy pojazdów bojowych WS MRAP M-ATV OSHKOSH
Beschreibung: Z uwagi na poufny charakter informacji w Opisie przedmiotu zamówienia, OPZ zostanie przekazany wyłącznie Wykonawcom, którzy zostaną zaproszeni do II etapu składania ofert, poprzez przesłanie przez Zamawiającego informacji na wskazany przez Wykonawcę e-mail. 1. Z postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający wykluczy wykonawców, w stosunku do których zachodzi którekolwiek z okoliczności wskazanych w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 Pzp (obligatoryjne przesłanki wykluczenia): 1.1 Będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo: a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego - na podstawie art. 405 ust. 1 w zw. z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a) Ustawy; b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego – na podstawie art. 405 ust. 1 w zw. z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a) Ustawy c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2023 r. poz. 2048 oraz z 2024 r. poz. 1166) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2024 r. poz. 930) - na podstawie art. 405 ust. 1 w zw. z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a) Ustawy d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego - na podstawie art. 405 ust. 1 w zw. z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a) Ustawy e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa - na podstawie art. 405 ust. 1 w zw. z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a) Ustawy f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1745) - podstawie art. 405 ust. 1 w zw. z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a) Ustawy g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe - podstawie art. 405 ust. 1 w zw. z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a) Ustawy h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - podstawie art. 405 ust. 1 w zw. z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a) Ustawy - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego; 1.2 Jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa powyżej w pkt 1.1. Informacji - na podstawie art. 405 ust. 1 w zw. z art. 108 ust. 1 pkt 1 lit. a) Ustawy 1.3 Wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności - na podstawie art. 405 ust. 1 w zw. z art. 108 ust. 1 pkt 3 Ustawy 1.4 Wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne - na podstawie art. 405 ust. 1 w zw. z art. 108 ust. 1 pkt 4 Ustawy 1.5 Jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że wykonawca zawarł z innymi wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie - na podstawie art. 405 ust. 1 w zw. z art. 108 ust. 1 pkt 5 Ustawy 1.6 Jeżeli, w przypadkach, o których mowa w art. 85 ust. 1, doszło do zakłócenia konkurencji wynikającego z wcześniejszego zaangażowania tego wykonawcy lub podmiotu, który należy z wykonawcą do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, chyba że spowodowane tym zakłócenie konkurencji może być wyeliminowane w inny sposób niż przez wykluczenie wykonawcy z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia - na podstawie art. 405 ust. 1 w zw. z art. 108 ust. 1 pkt 6 Ustawy.
Interne Kennung: 1/PO/OIB/2026
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: 1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Skarb Państwa - Jednostka Wojskowa nr 3940 2) Inspektorem ochrony danych osobowych w Jednostce Wojskowej nr 3940 jest Pan st. chor. Grzegorz DZIEDZIC 3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego oraz zawarcia umowy. 4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy Pzp; 5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy; 6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp; 7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO; 8) Posiada Pani/Pan: a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących; b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych, przy czym prawo do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może narusza integralności protokołu oraz jego załączników; c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony lub w celu ochrony prawnej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego; d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO; 9) Nie przysługuje Pani/Panu: a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych; b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO; c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO. 2. Jednocześnie Zamawiający przypomina o ciążącym na Pani/Panu obowiązku informacyjnym wynikającym z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazane zostaną Zamawiającemu w związku z prowadzonym postępowaniem i które Zamawiający pośrednio pozyska od wykonawcy biorącego udział w postępowaniu, chyba że ma zastosowanie co najmniej jedno z wyłączeń, o których mowa w art. 14 ust. 5 RODO. 1. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej, o której mowa w art. 92 ustawy Pzp. 2. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8. 3. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 4. Zamawiający nie wymaga złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych. 5. Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. 6. Zamawiający nie przewiduje wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2. 7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 PZP. 8. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 9. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. Zamawiający będzie rozliczał się z Wykonawcą wyłącznie w walucie polskiej (PLN). 10. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 11. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, o których mowa w art. 121 ustawy Pzp. 12. Przed wszczęciem postępowania Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga zabezpieczenia oferty wadium. Zamawiający w niniejszym postępowaniu nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50000000 Reparatur- und Wartungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że spełniają warunki określone w art. 112 ust. 2 Ustawy, dotyczące: 1.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie, tym samym nie dokonuje jego opisu. Na potwierdzenie spełniania powyższego warunku Wykonawca wraz z wnioskiem zobowiązany będzie złożyć dokumenty o którym mowa w dziale XVI. 1.2. sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie, tym samym nie dokonuje jego opisu,1.3. zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie określa szczegółowego warunku w tym zakresie, tym samym nie dokonuje jego opisu, 2. Zgodnie z zapisami art. 118-123 ustawy Pzp Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu lub kryteriów selekcji, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z art. 441 Ustawy. 2. Opcja w niniejszym postępowaniu polega na zwiększeniu wartości umowy i możliwości zamówienia usług wchodzących w zakres zamówienia podstawowego. Wartość opcji dla poszczególnych lat nie może przekroczyć łącznie 9 000 000,00 zł brutto: 3. Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „opcja” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Ostateczna ilość usług w ramach opcji będzie uzależniona od bieżących potrzeb Zamawiającego i posiadanych przez niego na ten cel środków finansowych. Zamawiający może nie skorzystać z opcji, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 4. Zamówienie w ramach opcji będzie realizowane w okolicznościach przewidzianych we wzorze umowy „Projektowane postanowienia umowy” udostępnionym w drugim etapie postępowania. 5. Zamawiający może z opcji korzystać wielokrotnie, do wyczerpania maksymalnej kwoty określonej dla opcji jak w pkt. 2. 6. Uruchomienie opcji nastąpi po wyczerpaniu wartości usług w zamówieniu podstawowym, przez dodatkowe zlecenia usług składane na zasadach przewidzianych w umowie. 7. Opcja nie stanowi zobowiązania Zamawiającego do jego udzielenia, jak również nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę roszczeń odszkodowawczych z tytułu niezrealizowania umowy. 8. Zamawiający o zamiarze skorzystania z opcji, jego zakresie i terminach realizacji usług opcjonalnych powiadomi Wykonawcę z dwutygodniowym wyprzedzeniem na podstawie pisemnej informacji drogą elektroniczną na adres e-mail. Skorzystanie z opcji nie wymaga aneksowania umowy. 9. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z opcji, Wykonawcy będzie się należało wynagrodzenie wg cen jednostkowych jak dla zamówienia podstawowego. 10. Usługi realizowane w ramach opcji muszą spełniać wszystkie wymogi jak dla zamówienia podstawowego. 11. Decyzja o realizacji lub rezygnacji z zamówienia opcjonalnego jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego.