2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie kompleksowej dokumentacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oraz Systemu Zarządzania Ciągłością Działania wraz z przekazaniem praw autorskich oraz przeprowadzenie końcowego audytu bezpieczeństwa, potwierdzającego realizację działań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa, w podziale na 2 części, zg z postanowieniami SWZ.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oraz Systemu Zarządzania Ciągłością Działania wraz z przekazaniem praw autorskich oraz przeprowadzenie końcowego audytu bezpieczeństwa, potwierdzającego realizację działań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa, w podziale na 2 części, w celu realizacji projektu pn. Usprawnienie funkcjonowania i poprawa jakości opieki medycznej świadczonej przez SP ZOZ MSWiA w Lublinie poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych oraz zwiększenie bezpieczeństwa danych. Przedsięwzięcie realizowane w ramach umowy o dofinansowanie Nr KPOD.07.03-IP.10-0357/25/KPO/1067/2026/47 z dnia 22.01.2026 r. o objęcie wsparciem ze środków planu rozwojowego Przedsięwzięcia pn. „Usprawnienie funkcjonowania i poprawa jakości opieki medycznej świadczonej przez SP ZOZ MSWiA w Lublinie poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych oraz zwiększenie bezpieczeństwa danych” realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności: Komponent D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycja D1.1.2 Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia, zawarta między SPZOZ MSWiA w Lublinie, a Skarbem Państwa reprezentowanym przez Ministra Zdrowia Przedmiot zamówienia został szczegółowo opisany w Załączniku nr 5a, 5b do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia (parametry techniczne wymagane). 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: Część I - Opracowanie kompleksowej dokumentacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oraz Systemu Zarządzania Ciągłością Działania w tym: • Polityki zarządzania dostępem i uprawnieniami. • Polityki kryptografii z uwzględnieniem zalecanych dopuszczalnych protokołów szyfrowania. • Polityki zarządzania podatnościami • Polityki zarządzania ryzykiem z uwzględnieniem obszaru cyberbezpieczeństwa • Polityki logowania zdarzeń z uwzględnieniem aplikacji, sieci, serwerów, bramy brzegowej, kontrolerów domeny. • Polityki kopii bezpieczeństwa. • Polityki zarządzania incydentami bezpieczeństwa. • Polityki zarządzania ciągłością działania. • Polityki ochrony danych osobowych z uwzględnieniem przetwarzania danych medycznych. • Wszystkich pozostałych elementów dokumentacji bezpieczeństwa, wymaganych aktualnymi przepisami prawa w zakresie: Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa, Ochrony Danych Osobowych, aktualnych norm ISO 27001 oraz 22301 wraz z przekazaniem jej praw autorskich. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ. Część II- Wykonanie końcowego audytu bezpieczeństwa, potwierdzającego realizację działań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa szpitala, finansowanych w ramach KRAJOWEGO PLANU ODBUDOWY I ZWIĘKSZANIA ODPORNOŚCI (Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”) wraz z opracowaniem raportu. W trakcie audytu wykonawca dokona oceny działań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa szpitala. Wszystkie czynności zostaną wykonane z uwzględnieniem zapisów regulaminu określającego zakres i zasady realizacji przedsięwzięcia, wytycznymi Centrum e-Zdrowia (CEZ) oraz strukturą Ankiety „końcowej” obejmującego swoim zakresem niezbędną infrastrukturę teleinformatyczną podmiotu, w tym bezpieczeństwo takich elementów jak: • kanały komunikacji jak np. poczta elektroniczna; • sieciowe urządzenia brzegowe wraz z zasadami segmentacji oraz przepływów; • kontrolery domeny; • środowisko do wirtualizacji; • system zarządzania kopiami zapasowymi; • poprawność konfiguracji stacji roboczych oraz serwerów; • sposoby uwierzytelniania się użytkowników; wraz z weryfikacją następujących obszarów zgodnie z wymogami ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa: 1. organizacja zarządzania bezpieczeństwem informacji, 2. procesy zarządzania bezpieczeństwem informacji, 3. zarządzanie ryzykiem, 4. monitorowanie i reagowanie na incydenty bezpieczeństwa, 5. zarządzanie zmianą, 6. zarządzanie ciągłością działania, 7. utrzymanie systemów informacyjnych, 8. utrzymanie i rozwój systemów informacyjnych, 9. bezpieczeństwo fizyczne, 10. zarządzanie bezpieczeństwem i ciągłością działania łańcucha usług, w celu: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5b do SWZ.
Interne Kennung: ZP/17/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72220000 Systemberatung und technische Beratung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79417000 Sicherheitsberatung, 72315000 Datennetzverwaltungs- und -unterstützungsdienste, 79212000 Betriebsprüfung, 72300000 Datendienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I - Opracowanie dokumentacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji wraz z przekazaniem praw autorskich
Beschreibung: Przedmiotem postępowania jest Opracowanie kompleksowej dokumentacji Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji oraz Systemu Zarządzania Ciągłością Działania w tym: • Polityki zarządzania dostępem i uprawnieniami. • Polityki kryptografii z uwzględnieniem zalecanych dopuszczalnych protokołów szyfrowania. • Polityki zarządzania podatnościami • Polityki zarządzania ryzykiem z uwzględnieniem obszaru cyberbezpieczeństwa • Polityki logowania zdarzeń z uwzględnieniem aplikacji, sieci, serwerów, bramy brzegowej, kontrolerów domeny. • Polityki kopii bezpieczeństwa. • Polityki zarządzania incydentami bezpieczeństwa. • Polityki zarządzania ciągłością działania. • Polityki ochrony danych osobowych z uwzględnieniem przetwarzania danych medycznych. • Wszystkich pozostałych elementów dokumentacji bezpieczeństwa, wymaganych aktualnymi przepisami prawa w zakresie: Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa, Ochrony Danych Osobowych, aktualnych norm ISO 27001 oraz 22301 wraz z przekazaniem jej praw autorskich. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5a do SWZ.
Interne Kennung: Część I
Los: LOT-0003
Titel: Część II - Wykonanie końcowego audytu bezpieczeństwa, potwierdzającego realizację działań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa szpitala, finansowanych w ramach KRAJOWEGO PLANU ODBUDOWY I ZWIĘKSZANIA ODPORNOŚCI (Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”) wraz z opracowaniem raportu.
Beschreibung: Przedmiotem postępowania jest Wykonanie końcowego audytu bezpieczeństwa, potwierdzającego realizację działań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa szpitala, finansowanych w ramach KRAJOWEGO PLANU ODBUDOWY I ZWIĘKSZANIA ODPORNOŚCI (Inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”) wraz z opracowaniem raportu. W trakcie audytu wykonawca dokona oceny działań zwiększających poziom cyberbezpieczeństwa szpitala. Wszystkie czynności zostaną wykonane z uwzględnieniem zapisów regulaminu określającego zakres i zasady realizacji przedsięwzięcia, wytycznymi Centrum e-Zdrowia (CEZ) oraz strukturą Ankiety „końcowej” obejmującego swoim zakresem niezbędną infrastrukturę teleinformatyczną podmiotu, w tym bezpieczeństwo takich elementów jak: • kanały komunikacji jak np. poczta elektroniczna; • sieciowe urządzenia brzegowe wraz z zasadami segmentacji oraz przepływów; • kontrolery domeny; • środowisko do wirtualizacji; • system zarządzania kopiami zapasowymi; • poprawność konfiguracji stacji roboczych oraz serwerów; • sposoby uwierzytelniania się użytkowników; wraz z weryfikacją następujących obszarów zgodnie z wymogami ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa: 1. organizacja zarządzania bezpieczeństwem informacji, 2. procesy zarządzania bezpieczeństwem informacji, 3. zarządzanie ryzykiem, 4. monitorowanie i reagowanie na incydenty bezpieczeństwa, 5. zarządzanie zmianą, 6. zarządzanie ciągłością działania, 7. utrzymanie systemów informacyjnych, 8. utrzymanie i rozwój systemów informacyjnych, 9. bezpieczeństwo fizyczne, 10. zarządzanie bezpieczeństwem i ciągłością działania łańcucha usług, w celu: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 5b do SWZ.
Interne Kennung: Część II
Haupteinstufung (cpv): 72800000 Computerrevision und -prüfung