283786-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Umweltschutz – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych dla siedlisk i gatunków w 9 obszarach Natura 2000 oraz monitoringu przyrodniczego nietoperzy w obszarze Natura 2000 Puszcza Romincka – 9 zadań
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie ekspertyz przyrodniczych dla siedlisk i gatunków w 9 obszarach Natura 2000 oraz monitoringu przyrodniczego nietoperzy w obszarze Natura 2000 Puszcza Romincka – 9 zadań
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ekspertyz przyrodniczych dla siedlisk przyrodniczych i gatunków zwierząt w 9 obszarach Natura 2000: Dolina Kakaju PLH280036, Jezioro Woszczelskie PLH280034, Kaszuny PLH280040, Mamerki PLH280002, Murawy koło Pasłęka PLH280031, Murawy na Pojezierzu Ełckim PLH280041, Ostoja Drużno PLH280028, Sikory Juskie PLH280058 i Warmińskie Buczyny PLH280033 oraz wykonanie monitoringu przyrodniczego nietoperzy w obszarze Natura 2000 Puszcza Romincka PLH280005. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z: 1) Opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ, 2) Szablonem dokumentacji z wykonanych badań terenowych lub monitoringu stanowiącym załącznik nr 1A -1K do SWZ, 3) Instrukcją wypełnienia Standardowego Formularza Danych, 4) Standardem danych GIS. 2. Realizacja zamówienia wynika z obowiązujących planów zadań ochronnych lub projektów tych planów sporządzonych dla obszarów Natura 2000 oraz z potrzeby aktualizacji wiedzy o występowaniu siedlisk przyrodniczych i gatunków zwierząt w ww. obszarach w zw. ze zdiagnozowanymi brakami w zakresie danych przyrodniczych. 3. Przedmiot zamówienia współfinansowany będzie ze środków Unii Europejskiej pod warunkiem uzyskania dofinansowania dla projektu nr FENX.01.05-IW.01-0106/24 „Aktualizacja planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 wraz z prowadzeniem monitoringów” z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 4. Dokumenty robocze oraz dokumenty końcowe powstałe w trakcie realizacji zamówienia muszą być oznakowane logotypami Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko, Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie, Unii Europejskiej. Wzór logotypów oraz wymogi stosowania logotypów zostaną przekazane Wykonawcy po podpisaniu umowy – pod warunkiem uzyskania dofinansowania dla ww. projektu. 5. Zamawiający podzielił zamówienie na 9 części i dopuszcza składanie ofert częściowych na każde zadanie oddzielnie na dowolną liczbę wybranych przez siebie zadań lub na wszystkie. 6. Szczegółowy opis każdej z części zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ. 7. Jeżeli w treści SWZ wyraźnie nie wskazano, że zapis dotyczy konkretnej Części zamówienia, to zapis taki należy rozumieć, że odnosi się do każdej z części zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 66948-2025
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2025.EP.MK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90700000 Dienstleistungen im Umweltschutz
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie nr 1 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – siedliska wodne
Beschreibung: Siedliska przyrodnicze objęte zadaniem: - 3150 Starorzecza i naturalne eutroficzne zbiorniki wodne ze zbiorowiskami z Nymphaeion, Potamion. Obszary Natura 2000 objęte zadaniem: Dolina Kakaju PLH280036, Kaszuny PLH280040. Szczegółowy opis każdej z części zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2025.EP.MK cz. 1
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie nr 2 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – siedliska lądowe I
Beschreibung: Siedliska przyrodnicze objęte zadaniem: - 9170 Grąd środkowoeuropejski i subkontynentalny (Galio-Carpinetum, Tilio-Carpinetum), - 91E0 Łęgi wierzbowe, topolowe, olszowe i jesionowe (Salicetum albo-fragilis, Populetum albae, Alnenion glutinoso-incanae) i olsy źródliskowe. Obszar Natura 2000 objęty zadaniem: Dolina Kakaju PLH280036. Szczegółowy opis każdej z części zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2025.EP.MK cz. 2
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie nr 3 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – siedliska lądowe II
Beschreibung: Siedliska przyrodnicze objęte zadaniem: - 91D0 Bory i lasy bagienne (Vaccinio uliginosi-Betuletum pubescentis, Vaccinio uliginosi-Pinetum, Pino mugo-Sphagnetum, Sphagno girgensohnii-Piceetum) i brzozowo-sosnowe bagienne lasy borealne. Obszar Natura 2000 objęty zadaniem: Ostoja Drużno PLH280028. Szczegółowy opis każdej z części zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2025.EP.MK cz. 3
Los: LOT-0004
Titel: Zadanie nr 4 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – siedliska lądowe III
Beschreibung: Siedliska przyrodnicze objęte zadaniem: - 31xx (3150 Starorzecza i naturalne eutroficzne zbiorniki wodne ze zbiorowiskami z Nymphaeion, Potamion ?) - 71xx (7140 Torfowiska przejściowe i trzęsawiska (przeważnie z roślinnością z Scheuchzerio-Caricetea ?) - 9160 Grąd subatlantycki (Stellario-Carpinetum), - 9170 Grąd środkowoeuropejski i subkontynentalny (Galio-Carpinetum, Tilio-Carpinetum), - 91E0 Łęgi wierzbowe, topolowe, olszowe i jesionowe (Salicetum albo-fragilis, Populetum albae, Alnenion glutinoso-incanae) i olsy źródliskowe. Obszary Natura 2000 objęte zadaniem: Murawy koło Pasłęka PLH280031. Szczegółowy opis każdej z części zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2025.EP.MK cz. 4
Los: LOT-0005
Titel: Zadanie nr 5 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – siedliska lądowe IV
Beschreibung: Siedliska przyrodnicze objęte zadaniem: - 6430 Ziołorośla górskie (Adenostylion alliariae) i ziołorośla nadrzeczne (Convolvuletalia sepium), - 6510 Niżowe i górskie świeże łąki użytkowane ekstensywnie (Arrhenatherion elatioris), - 9130 Żyzne buczyny (Dentario glandulosae-Fagenion, Galio odorati-Fagenion), - 9160 Grąd subatlantycki (Stellario-Carpinetum), - 91D0 Bory i lasy bagienne (Vaccinio uliginosi-Betuletum pubescentis, Vaccinio uliginosi-Pinetum, Pino mugo-Sphagnetum, Sphagno girgensohnii-Piceetum) i brzozowo-sosnowe bagienne lasy borealne, - 91E0 Łęgi wierzbowe, topolowe, olszowe i jesionowe (Salicetum albo-fragilis, Populetum albae, Alnenion glutinoso-incanae) i olsy źródliskowe. Obszar Natura 2000 objęty zadaniem: Warmińskie Buczyny PLH280033. Szczegółowy opis każdej z części zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2025.EP.MK cz. 5
Los: LOT-0006
Titel: Zadanie nr 6 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – siedliska lądowe V
Beschreibung: Siedliska przyrodnicze objęte zadaniem: - 6210 Murawy kserotermiczne (Festuco-Brometea i ciepłolubne murawy z Asplenion septentrionalis-Festucion pallentis), - 6510 Niżowe i górskie świeże łąki użytkowane ekstensywnie (Arrhenatherion elatioris). Obszary Natura 2000 objęte zadaniem: Murawy na Pojezierzu Ełckim PLH280041, Sikory Juskie PLH280058. Szczegółowy opis każdej z części zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2025.EP.MK cz. 6
Los: LOT-0007
Titel: Zadanie nr 7 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – ryby
Beschreibung: Gatunki zwierząt objęte zadaniem: - 5339 Różanka Rhodeus amarus. Obszar Natura 2000 objęty zadaniem: Jezioro Woszczelskie PLH280034. Szczegółowy opis każdej z części zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2025.EP.MK cz. 7
Los: LOT-0008
Titel: Zadanie nr 8 – Wykonanie ekspertyz przyrodniczych na potrzeby aktualizacji danych o obszarach Natura 2000 – nietoperze
Beschreibung: Gatunki zwierząt objęte zadaniem: - 1308 Mopek Barbastella barbastellus. Obszar Natura 2000 objęty zadaniem: Mamerki PLH280004. Szczegółowy opis każdej z części zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2025.EP.MK cz. 8
Los: LOT-0009
Titel: Zadanie nr 9 – Wykonanie monitoringu przyrodniczego w obszarze Natura 2000 – nietoperze
Beschreibung: Gatunki zwierząt objęte zadaniem: - 1308 Mopek Barbastella barbastellus. Obszar Natura 2000 objęty zadaniem: Puszcza Romincka PLH280005. Szczegółowy opis każdej z części zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: WOA.082.2.1.2025.EP.MK cz. 9