283989-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Kunststoffprodukte – Rammeaftale om levering af plastprodukter
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRammeaftale om levering af plastprodukter
BeschreibungUdbuddet vedrører indgåelse af en rammeaftale, som omfatter levering af plastprodukter til Danske Lotteri Spil A/S, som skal anvendes hos Danske Lotteri Spil A/S' forhandlere i Danmark. Det indebærer produktion, levering og kvalitetssikring af plastprodukterne samt mulighed for bistand ved produktudvikling. Rammeaftalen omfatter produktion af forskellige plastprodukter, bl.a. lodkassetter der har til formål at opbevare og fremvise skrabelodder til brug for salg hos forhandlere.
Interne Kennung.
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet er et offentligt udbud i overensstemmelse med udbudslovens §§56 og 57. Tildeling af kontrakten vil ske til den tilbudsgiver, som afgiver tilbuddet med det bedste forhold mellem pris og kvalitet, jf. udbudsbetingelserne.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 19520000 Kunststoffprodukte
5. Los
LosLOT-0000