2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prowadzenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Przybyszewskiego 3-5 w Toruniu
Beschreibung: 1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn. Prowadzeniu Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Przybyszewskiego 3-5 w Toruniu w 2025 i 2026 roku. 1.2. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: 1) całodobowej opieki nad zwierzętami znajdującymi się w schronisku, dozoru terenu, urządzeń i obiektów schroniska i w godzinach 7.00 – 21.00 każdego dnia, wykonywania innych czynności objętych niniejszą umową, z zastrzeżeniem pkt 2; 2) zapewnienia możliwości wstępu na teren Schroniska osób trzecich (otwarcie schroniska), przez co rozumie się działania pracowników Schroniska umożliwiające wejście na jego teren osób zainteresowanych adopcją zwierząt oraz funkcjonowanie w Schronisku biura obsługi w okresie: a) w styczniu, lutym, marcu, październiku, listopadzie i grudniu od poniedziałku do soboty w godzinach ………………………. (zgodnie ze złożoną ofertą) , b) od kwietnia do września od poniedziałku do soboty w godzinach …………(zgodnie ze złożoną ofertą), c) w niedziele, przez cały rok w godzinach 10:00 – 16:00; 3) przyjmowania do schroniska zwierząt z terenu Gminy Miasta Toruń oraz innych gmin, z którymi zawarto stosowne porozumienia, na warunkach z nich wynikających, z zastrzeżeniem zawartym w § 6 ust. 1 pkt 4 wzoru umowy; 4) wyjazdów interwencyjnych po zwierzęta na terenie Gminy Miasta Toruń w godzinach 7.00 – 21.00 każdego dnia, a po tych godzinach przyjmowania od Straży Miejskiej i upoważnionych służb zwierząt z interwencji; 5) przeprowadzania profilaktycznych odłowów (wyłapywania) bezdomnych zwierząt w miejscach ich nadmiernego gromadzenia, transportu odłowionych zwierząt bezpośrednio do schroniska przy użyciu urządzeń i środków nie stwarzających zagrożenia dla ich życia i zdrowia ani nie zadających im cierpienia, w tym samochodu przystosowanego do transportu zwierząt, o których mowa w § 2 ust.8 umowy oraz zapewnienia, w razie potrzeby, opieki lekarsko-weterynaryjnej dla odłowionych zwierząt; 6) prowadzenia, w godzinach 7.00 – 21.00 każdego dnia, wspólnie ze Strażą Miejską w Toruniu akcji prewencyjnych w celu zapewnienia bezpiecznego bytowania zwierząt; 7) prowadzenia w godzinach 7.00 – 21.00 każdego dnia akcji odłowu zwierząt zakłócających porządek lub stanowiących zagrożenie dla ludzi wspólnie z właściwymi służbami; 8) zapewnienia całodobowej opieki weterynaryjnej zwierzętom bezdomnym, których stan zdrowotny wymaga niezwłocznego udzielenia pomocy oraz zwierzętom, które ucierpiały w wyniku zdarzenia drogowego, przez lekarza weterynarii współpracującego ze schroniskiem; 9) zapewnienia opieki weterynaryjnej zwierzętom przebywającym w schronisku, w tym przeprowadzania zabiegów ich sterylizacji i kastracji; 10) znakowania wszystkich zwierząt opuszczających schronisko za pomocą czipów; 11) poszukiwania właścicieli dla bezdomnych zwierząt (adopcja zwierząt), w tym poprzez utrzymanie strony internetowej, na której umieszczane będą zdjęcia i opis zwierząt nadających się do adopcji; 12) zorganizowania lub wzięcia udziału w………..…. (zgodnie ze złożoną ofertą) akcjach edukacyjnych i promocyjnych, dotyczących ochrony zwierząt, o zasięgu miejskim, dla co najmniej 100 osób, z wyłączeniem akcji internetowych, z zastrzeżeniem, że co najmniej jedną akcję Wykonawca przeprowadzi i zorganizuje samodzielnie na terenie schroniska, a także umożliwienia przeprowadzenia na terenie schroniska zajęć edukacyjnych dotyczących ochrony zwierząt, prowadzonych przez organizację i instytucje do tego powołane; 13) usypiania ślepych miotów zwierząt domowych pochodzących z terenu Gminy Miasta Toruń; 14) zabezpieczenia obiektów schroniska we wszystkie środki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania tej placówki, w tym zabezpieczenie pod kątem przestrzegania przepisów przeciwpożarowych i BHP w zakresie związanym z eksploatacją tych obiektów; 15) dbania o powierzone mienie Zamawiającego; 16) obsługi kotłowni olejowej wraz z instalacjami, obsługi kotła warzelnego ciśnieniowego, chłodni oraz innych urządzeń technicznych przez osoby do tego uprawnione i utrzymania w sprawności tych urządzeń, zgodnie z wymogami stosownych przepisów w tym zakresie; 17) utrzymania porządku na terenie schroniska, prowadzenie wynikających z bieżącej eksploatacji napraw budynków oraz urządzeń i wyposażenia Schroniska; 18) przechowywania zakupionej przez Urząd Miasta Torunia karmy dla kotów wolno żyjących oraz domków (schronień) dla tych zwierząt i ich przekazywania społecznym opiekunów zwierząt na zasadach określonych przez Zamawiającego. 1.3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki stawiane wykonawcom zawarte są we wzorze umowy (załącznik nr 5 do SWZ) 1.4. Stosownie do treści art. 95 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych Zamawiający wymaga aby osoby, które wykonują zadania związane z zapewnieniem całodobowej opieki nad zwierzętami, przyjmowaniem zwierząt do schroniska, organizacją wyjazdów interwencyjnych po zwierzęta, których wykonywanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 z późn. zm.), były przez czas trwania umowy zatrudnione przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę. 1.5. Szczegóły dotyczące wymagań zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zawarte zostały we wzorze umowy, stanowiącym załącznik do SWZ. 1.6. Termin wykonania zamówienia : przez 24 miesiące od dnia zawarcia umowy , jednak nie wcześniej niż od dnia 01.01.2025 r.
Vorherige Bekanntmachung: 635788-2024
Interne Kennung: 88/2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający informuje, iż na podstawie art. 139 ust. 1 ustawy pzp dokona najpierw badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Zamawiający wyznacza do kontaktu z Wykonawcami: Panią Kamile Góral za pośrednictwem Platformy zakupowej https://umtorun.ezamawiajacy.pl Zgłoszenie do postępowania wymaga zalogowania Wykonawcy do Systemu na stronie internetowej Urzędu Miasta Torunia: https://umtorun.ezamawiajacy.pl, lub https://oneplace.marketplanet.pl. Wykonawca po wybraniu opcji „przystąp do postępowania” zostanie przekierowany do strony https://oneplace.marketplanet.pl, gdzie zostanie powiadomiony o możliwości zalogowania lub do założenia bezpłatnego konta. Wykonawca zakłada konto wykonując kroki procesu rejestracyjnego: podaje adres e-mail, ustanawia hasło, następnie powtarza hasło, wpisuje kod z obrazka, akceptuje regulamin, klika polecenie „zarejestruj się”. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy ich użyciu opisane zostały w Instrukcji dla Wykonawców – Regulacje i procedury procesu zakupowego https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Zamawiający określa, iż formaty przesyłanych danych tj. plików o wielkości do 100 MB muszą być zgodne z rozporządzeniem Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (t. j. Dz. U. z 2017 r. poz. 2247). Wykonawca może złożyć jednorazowo maks. 15 plików. Za datę przekazania oferty, wniosków, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę ich wczytania do Platformy https://umtorun.ezamawiajacy.pl. Rejestracja Wykonawcy odbywa się automatycznie poprzez: podpisanie się pod wnioskiem podpisem elektronicznym (kwalifikowanym) lub kontakt z numerem telefonu podanym w potwierdzeniu lub jeżeli użytkownik nie podpisze się na wniosku ani nie skontaktuje się telefonicznie konto zostanie aktywowane w ciągu maksymalnie 6 godzin roboczych Po założeniu konta, po zalogowaniu Wykonawca ma możliwość złożenia Oferty w postępowaniu. Komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności zawiadomienia oraz informacje, przekazywane są w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zamawiający w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Za datę przekazania zawiadomień oraz informacji przyjmuje się ich datę wczytania do Systemu. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SWZ. Wniosek należy przesłać za pośrednictwem Platformy e-Zamawiający w zakładce "ZADAJ PYTANIE": w celu zadania pytania Zamawiającemu, Wykonawca klika lewym przyciskiem myszy klawisz ZADAJ PYTANIE. Powoduje to otwarcie okna, w którym należy uzupełnić wszystkie dane Wykonawcy, temat i treść/przedmiot pytania, po wypełnieniu wskazanych pól wraz z wymaganym kodem weryfikującym z obrazka Wykonawca klika klawisz POTWIERDŹ, Wykonawca uzyskuje potwierdzenie wysłania pytania poprzez komunikat systemowy "pytanie wysłane". Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 6 dni przed upływem terminu składania ofert, pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na 14 dni przed upływem terminu składania ofert. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynie po upływie terminu, o którym mowa powyżej, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający nie ma obowiązku udzielenia wyjaśnień oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ. Treść pytań wraz z wyjaśnieniami bądź informacje o dokonaniu modyfikacji SWZ, Zamawiający przekaże Wykonawcom za pośrednictwem platformy . Dokumenty elektroniczne, oświadczenia lub elektroniczne kopie dokumentów lub oświadczeń składane są przez Wykonawcę za pośrednictwem Formularza do komunikacji jako załączniki. W przypadku przekazywania przez Wykonawcę dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dane kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z poświadczeniem przez Wykonawcę za zgodność z oryginałem wszystkich elektronicznych kopii dokumentów zawartych w tym pliku, z wyjątkiem kopii poświadczonych odpowiednio przez innego Wykonawcę ubiegającego się wspólnie z nim o udzielenie zamówienia, przez podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, albo przez podwykonawcę. Zamawiający treść zapytań wraz z wyjaśnieniami przekazuje niezwłocznie Wykonawcom, bez ujawniania źródła zapytania, poprzez zamieszczenie wyjaśnień na stronie internetowej – Platformie e-Zamawiający. Zamawiający może w uzasadnionych przypadkach przed upływem terminu składania ofert zmienić treść SWZ. Każda wprowadzona przez Zamawiającego zmiana stanie się częścią specyfikacji i zostanie zamieszczona na Platformie e-Zamawiający. Zamawiający informuje, iż w przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z zasadami korzystania z Platformy e-Zamawiający, Wykonawca winien skontaktować się z dostawcą rozwiązania teleinformatycznego pod numerem telefonu: +48 22 257 22 23, e-mail:oneplace.admin@marketplanet.pl. 3. Zgodnie z art. 63 ust. 1 PZP w przedmiotowym postępowaniu ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej. Formę elektroniczną należy rozumieć zgodnie z treścią art. 781 § 1 KC jako postać elektroniczną opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98380000 Hundezwinger
Zusätzliche Einstufung (cpv): 85200000 Dienstleistungen des Veterinärwesens
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Prowadzenie Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn. Prowadzeniu Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ulicy Przybyszewskiego 3-5 w Toruniu w 2025 i 2026 roku. 2. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do: 1) całodobowej opieki nad zwierzętami znajdującymi się w schronisku, dozoru terenu, urządzeń i obiektów schroniska i w godzinach 7.00 – 21.00 każdego dnia, wykonywania innych czynności objętych niniejszą umową, z zastrzeżeniem pkt 2; 2) zapewnienia możliwości wstępu na teren Schroniska osób trzecich (otwarcie schroniska), przez co rozumie się działania pracowników Schroniska umożliwiające wejście na jego teren osób zainteresowanych adopcją zwierząt oraz funkcjonowanie w Schronisku biura obsługi w okresie: a) w styczniu, lutym, marcu, październiku, listopadzie i grudniu od poniedziałku do soboty w godzinach ………………………. (zgodnie ze złożoną ofertą) , b) od kwietnia do września od poniedziałku do soboty w godzinach …………(zgodnie ze złożoną ofertą), c) w niedziele, przez cały rok w godzinach 10:00 – 16:00; 3) przyjmowania do schroniska zwierząt z terenu Gminy Miasta Toruń oraz innych gmin, z którymi zawarto stosowne porozumienia, na warunkach z nich wynikających, z zastrzeżeniem zawartym w § 6 ust. 1 pkt 4 wzoru umowy; 4) wyjazdów interwencyjnych po zwierzęta na terenie Gminy Miasta Toruń w godzinach 7.00 – 21.00 każdego dnia, a po tych godzinach przyjmowania od Straży Miejskiej i upoważnionych służb zwierząt z interwencji; 5) przeprowadzania profilaktycznych odłowów (wyłapywania) bezdomnych zwierząt w miejscach ich nadmiernego gromadzenia, transportu odłowionych zwierząt bezpośrednio do schroniska przy użyciu urządzeń i środków nie stwarzających zagrożenia dla ich życia i zdrowia ani nie zadających im cierpienia, w tym samochodu przystosowanego do transportu zwierząt, o których mowa w § 2 ust.8 umowy oraz zapewnienia, w razie potrzeby, opieki lekarsko-weterynaryjnej dla odłowionych zwierząt; 6) prowadzenia, w godzinach 7.00 – 21.00 każdego dnia, wspólnie ze Strażą Miejską w Toruniu akcji prewencyjnych w celu zapewnienia bezpiecznego bytowania zwierząt; 7) prowadzenia w godzinach 7.00 – 21.00 każdego dnia akcji odłowu zwierząt zakłócających porządek lub stanowiących zagrożenie dla ludzi wspólnie z właściwymi służbami; 8) zapewnienia całodobowej opieki weterynaryjnej zwierzętom bezdomnym, których stan zdrowotny wymaga niezwłocznego udzielenia pomocy oraz zwierzętom, które ucierpiały w wyniku zdarzenia drogowego, przez lekarza weterynarii współpracującego ze schroniskiem; 9) zapewnienia opieki weterynaryjnej zwierzętom przebywającym w schronisku, w tym przeprowadzania zabiegów ich sterylizacji i kastracji; 10) znakowania wszystkich zwierząt opuszczających schronisko za pomocą czipów; 11) poszukiwania właścicieli dla bezdomnych zwierząt (adopcja zwierząt), w tym poprzez utrzymanie strony internetowej, na której umieszczane będą zdjęcia i opis zwierząt nadających się do adopcji; 12) zorganizowania lub wzięcia udziału w………..…. (zgodnie ze złożoną ofertą) akcjach edukacyjnych i promocyjnych, dotyczących ochrony zwierząt, o zasięgu miejskim, dla co najmniej 100 osób, z wyłączeniem akcji internetowych, z zastrzeżeniem, że co najmniej jedną akcję Wykonawca przeprowadzi i zorganizuje samodzielnie na terenie schroniska, a także umożliwienia przeprowadzenia na terenie schroniska zajęć edukacyjnych dotyczących ochrony zwierząt, prowadzonych przez organizację i instytucje do tego powołane; 13) usypiania ślepych miotów zwierząt domowych pochodzących z terenu Gminy Miasta Toruń; 14) zabezpieczenia obiektów schroniska we wszystkie środki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania tej placówki, w tym zabezpieczenie pod kątem przestrzegania przepisów przeciwpożarowych i BHP w zakresie związanym z eksploatacją tych obiektów; 15) dbania o powierzone mienie Zamawiającego; 16) obsługi kotłowni olejowej wraz z instalacjami, obsługi kotła warzelnego ciśnieniowego, chłodni oraz innych urządzeń technicznych przez osoby do tego uprawnione i utrzymania w sprawności tych urządzeń, zgodnie z wymogami stosownych przepisów w tym zakresie; 17) utrzymania porządku na terenie schroniska, prowadzenie wynikających z bieżącej eksploatacji napraw budynków oraz urządzeń i wyposażenia Schroniska; 18) przechowywania zakupionej przez Urząd Miasta Torunia karmy dla kotów wolno żyjących oraz domków (schronień) dla tych zwierząt i ich przekazywania społecznym opiekunów zwierząt na zasadach określonych przez Zamawiającego. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki stawiane wykonawcom zawarte są we wzorze umowy (załącznik nr 5 do SWZ)
Interne Kennung: LOT-0001