2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Utrzymanie terenów zieleni osiedlowej”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są prace ogrodnicze oraz porządkowe do wykonania na ogólnodostępnych terenach zieleni osiedlowej w 22 lokalizacjach. Prace ogrodnicze, polegające na, m.in.: koszeniu trawników i utrzymaniu ich na reprezentacyjnym poziomie; wykonywaniu nasadzeń zieleni średniej i wysokiej oraz jej pielęgnacji; wykonywaniu nasadzeń i podział bylin i traw ozdobnych oraz ich pielęgnacji; prowadzeniu formowania żywopłotów, formowaniu skupin krzewów, wycinaniu odrostów i samosiejek; terminowym prowadzeniu prac sezonowych tj. jesienne zbieranie/grabienie i usuwanie liści z przestrzeni zieleńców i skwerów, zimowym utrzymaniu nawierzchni ciągów komunikacyjnych, wiosennej pielęgnacji i aeracji nawierzchni trawnikowych, zakładaniu sezonowych i uzupełnianiu całorocznych założeń kwiatowych wraz z ich dalszą pielęgnacją, letnim utrzymaniu czystości i porządku, bieżącym usuwaniu wiatrołomów i opadłych gałęzi z terenów objętych umową oraz przeprowadzaniu oprysków w przestrzeni ogólnodostępnej. Wykonawca w ramach zadania będzie oczyszczał obrzeża alejek/ chodników z narastającej trawy oraz poddawał nawierzchnię alejek konserwacji. Wykonawca w ramach zadania będzie utrzymywał czystość w tym czystości polan, wokół oczek wodnych oraz kosił trawniki. Wykonawca zadania przyłoży szczególną uwagę do utrzymania czystości oraz wyrównywania podłoża w okolicy ławek, śmietników i lamp, będzie prowadził prace porządkowe polegające na opróżnianiu koszy na śmieci i zbieraniu „luźnych” odpadów i przeprowadzi konserwację elementów małej architektury. Na terenie Lasku Złotoryjskiego przedmiotem zamówienia są całoroczne prace ogrodniczo- techniczne oraz porządkowe. Prace polegające na, m.in.: koszeniu trawników z wygrabieniem i wywozem pozyskanej masy, grabieniu/ zdmuchiwaniu liści ze ścieżek rowerowych, utrzymaniu czystości, w tym czystości polan i wokół oczek wodnych, opróżnianiu koszy na odpadki, wykonaniu cięć technicznych mających na celu usunięcie kolizji z pasa zieleni izolacyjnej, wycince samosiewów drzew i krzewów, wycince roślin niepożądanych obcego pochodzenia, przygotowaniu tras biegów przed planowanymi imprezami na terenie lasku, naprawie uszkodzonych elementów małej architektury, malowaniu koszy, myciu tablic z regulaminami, udrażnianiu zarośniętych alejek, usuwaniu samowolnie wykonanych wyskoczni rowerowych typu „singletrack”.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający skraca termin składania ofert na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Skrócenie jest możliwe z uwagi na wcześniejszą publikację wstępnego ogłoszenia informacyjnego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pod numerem 151455-2026, w dniu 04.03.2026r.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Opis Przedmiotu Zamówienia: Zamawiający zleci usługę stałego, bieżącego utrzymania ogólnodostępnych terenów miejskiej zieleni osiedlowej i Lasku Złotoryjskiego w Legnicy w czasie 21 miesięcy od podpisania umowy. Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie zieleni oraz utrzymanie sanitarno- porządkowe ok. 15,41 ha powierzchni w 22 lokalizacjach, znajdujących się na terenie Miasta Legnicy oraz ok. 46 ha powierzchni Lasku Złotoryjskiego. Przedmiotem zamówienia są prace ogrodnicze oraz porządkowe do wykonania na ogólnodostępnych terenach zieleni osiedlowej i Lasku Złotoryjskim. Prace ogrodnicze, przewidziane na terenach zieleni osiedlowej określono na, m.in.: koszenie trawników i utrzymanie ich na reprezentacyjnym poziomie; wykonywanie nasadzeń zieleni średniej i wysokiej oraz jej pielęgnację; wykonywaniu nasadzeń i podziału bylin i traw ozdobnych oraz ich pielęgnacji; prowadzenie formowania żywopłotów, formowanie skupin krzewów, wycinanie odrostów i samosiejek; terminowe prowadzenie prac sezonowych tj. jesienne zbieranie/grabienie i usuwanie liści z przestrzeni zieleńców i skwerów, zimowe utrzymanie nawierzchni ciągów komunikacyjnych, wiosenna pielęgnacja i aeracja nawierzchni trawnikowych, zakładanie sezonowych i uzupełnianie całorocznych założeń kwiatowych wraz z ich dalszą pielęgnacją, letnie utrzymanie czystości i porządku, bieżące usuwanie wiatrołomów i opadłych gałęzi z terenów objętych umową oraz przeprowadzanie oprysków w przestrzeni ogólnodostępnej. Wykonawca w ramach zadania będzie oczyszczał obrzeża alejek/ chodników z narastającej trawy oraz poddawał nawierzchnię alejek konserwacji poprzez walcowanie. Wykonawca zadania przyłoży szczególną uwagę do utrzymania czystości oraz wyrównywania podłoża w okolicy ławek, śmietników i lamp, będzie prowadził prace porządkowe polegające na opróżnianiu koszy na śmieci i zbieraniu „luźnych” odpadów, znajdujących się na terenach. Dodatkowo Wykonawca zadania przeprowadzi konserwację elementów małej architektury. Przedmiotem zamówienia do wykonania na terenie Lasku Złotoryjskiego są prace ogrodniczo- techniczne oraz porządkowe do wykonania na terenie miejskiego Lasku Złotoryjskiego. Prace polegające na, m.in.: koszeniu trawników z wygrabieniem i wywozem pozyskanej masy, grabieniu/ zdmuchiwaniu liści ze ścieżek rowerowych, utrzymaniu czystości, w tym czystości polan i wokół oczek wodnych, opróżnianiu koszy na odpadki, wykonaniu cięć technicznych mających na celu usunięcie kolizji z pasa zieleni izolacyjnej, wycince samosiewów drzew i krzewów, wycince roślin niepożądanych obcego pochodzenia, przygotowaniu tras biegów przed planowanymi imprezami na terenie lasku, naprawie uszkodzonych elementów małej architektury, malowaniu koszy, myciu tablic z regulaminami, udrażnianiu zarośniętych alejek, usuwaniu samowolnie wykonanych wyskoczni rowerowych typu „singletrack”. Wykonawca w ramach zadania będzie utrzymywał czystość (zbieranie papierów, folii, butelek itp.), w tym czystości polan, wokół oczek wodnych (poza granicami dzierżawy PZW), + na parkingu przy szpitalu oraz kosił trawniki min. z terenu górki saneczkowej, obrzeży ścieżek rowerowych i polan. Wykonawca zadania będzie prowadził prace porządkowe polegające na opróżnianiu koszy na śmieci i zbieraniu „luźnych” odpadów, znajdujących się na terenie. Dodatkowo Wykonawca zadania przeprowadzi naprawę i konserwację elementów małej architektury. Zadanie obejmujące utrzymanie terenu Lasku Złotoryjskiego wymaga bieżącej i stałej obsługi terenów oraz znajomości roślin występujących na terenach objętych umową. Zamawiający informuje o konieczności raportowania przebiegu i stopniu zaawansowania prac w sposób bieżący. Informowaniu o napotkanych utrudnieniach lub zmianach w harmonogramie oraz o konsultowaniu prac. Ponadto Zamawiający informuje, że w Załącznikach Nr: 2a, 2b, 3a i 3b zostały określone minimalne krotności wykonywanych prac. W przypadku wystąpienia niemożliwych do przewidzenia sytuacji, spowodowanych, np. czynnikami atmosferycznymi, tj. silne opady deszczu i śniegu, powstanie śliskości i oblodzeń, rozłamy drzew, susza, wandalizm, itp. Zamawiający wezwie Wykonawcę do wykonania prac na terenach objętych przedmiotowym zadaniem. * Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień polegających na powtórzeniu podobnych usług, o których mowa w Prawo zamówień publicznych art. 214 ust. 1 pkt 7) - zakres tych usług oraz warunki, na jakich zostaną one udzielone Zamawiający szczegółowo określił/opisał w pkt V. Instrukcji dla Wykonawców Rozdział 2 SWZ, brak możliwości szczegółowego opisu ze względu na ograniczoną liczbę znaków w niniejszym ogłoszeniu.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy