284319-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen – Udbud på gartnerydelser til Københavns Professionshøjskole
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud på gartnerydelser til Københavns Professionshøjskole
Beschreibung: Københavns Professionshøjskole udbyder gartnerydelser i form af drift og vedligehold af grønne områder til Ordregivers forskellige adresser i hovedstadsområdet samt i Hillerød.Udbuddet omfatter driften af Københavns Professionshøjskoles udearealer samt indre gårdhaver og taghaver. Opgaven består af gartnerfaglige drifts‐ og plejeopgaver af grønne elementer på arealerne, vedligeholdelse af grønne skærme, tilsyn med vandingsanlæg og øvrige elementer. Hertil kommer tømning af affaldsspande, renholdelse af elementer og inventar, samt vintertjeneste. Opgaven består også af bestillingsopgaver, som omplantninger, indplantninger, belægningsarbejder, montering og etablering af inventar mm.
Interne Kennung: 6
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77311000 Pflegearbeiten für Ziergärten und Parks, 77312000 Unkrautjäten, 77314000 Grundstückspflege, 77315000 Saatarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000