284486-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie – DOSTAWA ENERGII ELEKTRYCZNEJ DLA URZĘDU DOZORU TECHNICZNEGO
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDOSTAWA ENERGII ELEKTRYCZNEJ DLA URZĘDU DOZORU TECHNICZNEGO
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej dla Urzędu Dozoru Technicznego w rozumieniu ustawy Prawo energetyczne w planowanej ilości około ok. 1 600 000 kWh dla 42 punktów poboru energii elektrycznej należących do Urzędu Dozoru Technicznego (zwanego dalej UDT).
Interne KennungZP-DA-2/26
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrensart. 132 Ustawy PZP oraz art. 139 Ustawy PZP przetarg nieograniczony (tzw. procedura odwrócona), co w myśl przepisu oznacza, że Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Szczegółowy opis procedury został zawarty w art. 139 ust. 3-4 PZP.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenZgodnie z art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych, Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Prawem opcji objęta jest dostawa energii elektrycznej, w zakresie wykraczającym poza ilość lub wartość zamówienia podstawowego maksymalnie o 30% zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz ofertą stanowiącą integralną część umowy. Maksymalny zakres prawa opcji wynosi dodatkowo 480 000 kWh energii elektrycznej ponad zamówienie podstawowe. W przypadku realizacji prawa opcji cena jednostkowa energii elektrycznej pozostaje tożsama z ceną wskazaną w formularzu ofertowym Wykonawcy. Zamawiający w ramach przedmiotowego prawa złoży Wykonawcy oświadczenie (w formie dokumentowej) o zleceniu wykonania opcji. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji dostaw w ramach prawa opcji na warunkach cenowych i jakościowych określonych w umowie, w szczególności z uwzględnieniem parametrów jakościowych energii elektrycznej wynikających z obowiązujących przepisów prawa oraz zasad rozliczeń określonych w umowie. Wykonanie prawa opcji nie wymaga zawarcia aneksu do umowy, o ile nie zmienia ono innych postanowień umowy poza ilością energii elektrycznej lub wartością umowy. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tytułu nie zlecenia przez Zamawiającego realizacji przedmiotu umowy w zakresie objętym opcją. Zamawiający w ramach prawa opcji przewiduje również możliwość przedłużenia obowiązywania umowy maksymalnie o 3 miesiące, na warunkach określonych w Umowie podstawowej oraz z zachowaniem ceny jednostkowej.