2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa trzech samochodów osobowych typu SUV wzmocniony w wersji nieoznakowanej o mocy silnika od 310 KM do 360 KM
Beschreibung: 1. Postępowanie nie zostało podzielone na części. Wymaga się złożenia oferty obejmujące trzy samochody typu SUV wzmocniony w wersji nieoznakowanej o mocy silnika od 310 KM do 360 KM 2. Dostawa obejmuje pojazdy nowe, wyprodukowane w 2023 lub 2024 r. spełniające wszystkie minimalne wymagania opisane w załącznikach numer: - 1 do SWZ – Wymagania ogólne, - 1.1 do SWZ – Podstawowe wymagania samochodu, - 1.2 do SWZ – Wymagania gwarancyjne 3. Miejsce dostawy: Wyk. zobowiązany jest wszystkie dostarczyć pojazdy do Wydz. Transportu KWP we Wrocławiu, 54-151 Wrocław, ul. Połbina 1. 4. Wykonawcy ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są dołączyć do składanej oferty przedmiotowe środki dowodowe potwierdzające że oferowana dostawa spełnia określone przez Zamawiającego wymagania, cechy i kryteria. Wykaz przedmiotowych środków dowodowych, które należy dołączyć do składanej oferty: 4.1. Wyciąg ze świadectwa homologacji typu pojazdu dla pojazdu bazowego lub świadectwo zgodności WE dla kompletnych pojazdów, potwierdzające parametry pojazdu stanowiące podstawę do obliczenia punktów w kryteriach pozacenowych Zam. wymagając załączenia do oferty: "Dokumentu potwierdzającego spełnienie wymogu (świadectwo zgodności WE pojazdu bazowego) (.......) rozumie pod tym pojęciem przedstawienie wzoru takiego dokumentu dla pojazdu, który jest taki sam (ta sama marka i typ oraz posiadający te same parametry techniczne podlegające ocenie w ramach kryteriów pozacenowych) jak oferowany. W związku z tym, że kryterium oceny oferty stanowią m.in. parametry pojazdu ujawnione w tym dokumencie, Zam. wymaga załączenia go do oferty dla porównania i oceny parametrów oferowanego pojazdu. W związku z tym, że wskazany dokument stanowi potwierdz. parametrów oferowanego pojazdu (opis przedmiotu zamówienia), które stanowią kryteria oceny ofert, dokument ten nie podlega uzupełnieniu (jest treścią oferty). 4.2. Oświad. potwierdz. spełnianie przez oferowane dostawy wymagań określ. w zał. nr 1, 1.1, 1.2 wykonane poprzez wypełnienie i podpisanie zał. nr 1.1, 1.2 do SWZ 4.3. Forma przedmiotowych środków dowodowych- Rozdz. VI SWZ. 4.4. Uzupełnianie i wyjaśnianie treści przedmiotowych środków dowodowych: 4.4.1.Wyciąg ze świadectwa homologacji typu pojazdu dla pojazdu bazowego lub świadectwo zgodności WE dla kompletnych pojazdów – nie podlega uzupełnieniu. 4.4.2.Jeżeli wykonawca nie złoży oświadczeń stanowiących przedmiotowe środki dowodowe wskazanych w Rozdziale VI pkt 1.2 SWZ (powyżej) lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. 4.4.3.Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. 5. Zam. przewiduje możliwość udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia – zasady udzielania zaliczek opisano w §5 PPU. 6. Zam. nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. 7. Zam. przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp, tzw. „procedury odwróconej”, tzn. Zam. może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wyk., którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykl. 8. Na podstawie art. 257 ustawy Pzp Zam. informuje, że unieważni postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 9. Dopuszczalne zmiany umowy opisano w Rozdz. XXIII SWZ. 10. Klauzula informacyjna RODO - Rozdział II SWZ. 11. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium - wysokość wadium wynosi: 20000,00 zł. Forma wniesienia wadium, informacje dot. jego zwrotu, zatrzymania bądź zaliczenia na poczet ZNWU - Rozdział XIII SWZ. 12. Termin dostawy zamówienia gwarantowanego wynosi 5 dni od daty zawarcia umowy. 13. Wykonawca będzie związany ofertą do dnia: 11.03.2025 r.
Vorherige Bekanntmachung: 741001-2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Planowany zakup pojazdów realizowany jest ze środków budżetowych. Dostawa tego typu pojazdów przewiduje wykorzystanie środków finansowych wraz z opłaceniem faktur do 27.12.2024 r.. Niewykorzystanie przyznanych środków finansowych do wyznaczonego terminu spowoduje ich nieodwracalną utratę i znacząco utrudni realizację przez Policję zadań ustawowych dotyczących ochrony i bezpieczeństwa obywateli RP. W związku z tym, że przy zachowaniu należytej staranności i terminu określonego w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp nie jest możliwa realizacja zakupu pojazdów oraz ich dostawy w terminie pozwalającym na rozliczenie środków finansowych do końca roku budżetowego, a zakup pojazdów jest niezbędny do realizacji zadań ustawowych Policji oraz uwzględniając fakt, że sytuacja ta wyniknęła z przyczyn niezależnych od Zamawiającego spełniły się przesłanki uzasadniające skrócenie terminu składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114200 Polizeifahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Postępowanie nie zostało podzielone na części. Wymaga się złożenia oferty obejmujące trzy samochody typu SUV wzmocniony w wersji nieoznakowanej o mocy silnika od 310 KM do 360 KM Dostawa obejmuje pojazdy nowe, wyprodukowane w 2024 r. spełniające wszystkie minimalne wymagania opisane w załącznikach numer: - 1 do SWZ – Wymagania ogólne, - 1.1 do SWZ – Podstawowe wymagania samochodu, - 1.2 do SWZ – Wymagania gwarancyjne