285014-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Selbstklebende Etiketten – Udbud af tilpasning, opbevaring og levering af selvklæbende ark af folie til prøvemærker
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUdbud af tilpasning, opbevaring og levering af selvklæbende ark af folie til prøvemærker
BeschreibungAdministrations- og Servicestyrelsen udbyder på vegne af Motorstyrelsen en Rammeaftale om tilpasning, opbevaring og levering af selvklæbende ark af folie til prøvemærker til køretøjer. Ordregiver kan, jf. gældende regler, udlevere prøvemærker (selvklæbende ark af folie) til fysiske og juridiske personer. Prøvemærkerne benyttes på køretøjer til midlertidig og lejlighedsvis kørsel på færdselslovens områder. Reglerne for brugen af prøvemærkerne fremgår af Køretøjsregistreringsloven
Interne Kennung25-4898160
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30192800 Selbstklebende Etiketten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 22450000 Fälschungssichere Druckerzeugnisse, 22458000 Spezial-Druckerzeugnisse
5. Los
LosLOT-0000