285024-2026 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Gartenbau – Letnie i zimowe utrzymanie porządku i czystości na terenach miejskich zlokalizowanych w Częstochowie wraz z pielęgnacją zieleni - CZĘŚĆ VII – REJON VI A RAKÓW
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLetnie i zimowe utrzymanie porządku i czystości na terenach miejskich zlokalizowanych w Częstochowie wraz z pielęgnacją zieleni - CZĘŚĆ VII – REJON VI A RAKÓW
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje czynności związane z utrzymaniem porządku i czystości, utrzymaniem zimowym oraz pielęgnacją zieleni na terenach miejskich zlokalizowanych w Częstochowie. Część VII: Rejon VI A RAKÓW Obejmujący swoim zasięgiem teren miasta Częstochowy zgodnie z charakterystyką rejonu ograniczony ulicami: ul. Żyzna [Rejon IV B], Al. Boh. Monte Cassino [Rejon VI A], ul. 1 Maja [Rejon I], ul. Bór [Rejon VI A], Al. Niepodległości [Rejon VI A], Al. Wojska Polskiego [Rejon VIII].
Interne KennungCUK-ZPI.2600.1.3.2026
VerfahrensartVerhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77340000 Baum- und Heckenschnitt, 77314100 Anlegen von Rasen, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90620000 Schneeräumung
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiot zamówienia obejmuje czynności związane z utrzymaniem porządku i czystości, utrzymaniem zimowym oraz pielęgnacją zieleni na terenach miejskich zlokalizowanych w Częstochowie Warunki udziału w postępowaniu Zamawiający wymaga spełnienia warunku udziału w postępowaniu w zakresie: 1.Sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający uzna za spełniony warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej, jeżeli wykonawca wykaże, że: ­ jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie niższą niż 250 000,00 zł (słownie: dwieście pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). 2. Zdolności technicznej lub zawodowej. Zamawiający uzna za spełniony warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że a. posiada minimalne niezbędne doświadczenie w zakresie: ­w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, zrealizował lub realizuje należycie zamówienie dotyczące usług polegających na pielęgnacji zieleni urządzonej na terenach publicznie dostępnych (urządzone tereny zieleni miejskiej, osiedlowej oraz otwarte publicznie dostępne urządzone tereny zieleni przyzakładowej, przyszkolnej, towarzyszącej urzędom, instytucjom użyteczności publicznej i obiektom sakralnym, handlowym i biurowym, w zakres których wchodziły między innymi: koszenie trawników, pielęgnacja kwietników lub grup krzewów, w tym cięcia pielęgnacyjne). Powyższy warunek zostanie spełniony, jeżeli wykonawca zrealizował w jednym zamówieniu ww. usługi o łącznej wartości min. 30 000,00 zł b. warunek dotyczący niezbędnego potencjału technicznego: Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca oświadczy, że do wykonywania przedmiotu zamówienia posiada sprzęt niezbędny do wykonywania przedmiotu zamówienia. Przesłanki wykluczenia W postępowaniu znajdują zastosowanie przesłanki wykluczenia: 1. wyrażone w art. 108 ust. 1 P.z.p. 2. wyrażone art 109 ust. 1 pkt 1 ,2,3,4,7 P.z.p. 3. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. 2023 poz. 129). Do Wykonawcy podlegającego wykluczeniu w tym zakresie, stosuje się art. 7 ust. 3 wspomnianej ustawy. 4. Wykluczeniu z postępowania podlegają Wykonawcy, zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.Urz. UE nr L 111 z 8.04.2022 r. str. 1).
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający jest uprawniony do skorzystania z prawa opcji, którego przedmiotem pozostaje realizacja tożsamych względem okresu podstawowego usług świadczonych w okresie następującym po okresie podstawowym. 2. Skorzystanie z prawa opcji, o którym mowa w ust. 1 powyżej może nastąpić: 1) na okres 12 następujących po sobie miesięcy, po zakończeniu okresu podstawowego realizacji zamówienia, 2) w zakresie wszystkich lub wybranych przez Zamawiającego usług składających się na przedmiot umowy.