See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: PTK_Národní katalog repozitářů
Beschreibung: Předmětem Veřejné zakázky je vývoj, dodávka a implementace informačního systému Národního katalogu repozitářů (NKR) („Systém NKR“). Předmět Veřejné zakázky bude spočívat v dodávce Systému NKR, vč. návrhu a implementace Systému NKR do IT prostředí Zadavatele a realizace integračních vazeb, uvedení Systému NKR do provozu včetně zajištění zkušebního provozu. Součástí předmětu Veřejné zakázky jsou i služby následné podpory provozu, údržby a rozvoje Systému NKR v předpokládané době poskytování 48 měsíců. NKR je koncipován jako centrální registr určený pro evidenci a správu údajů o českých repozitářích výzkumných dat. Jeho cílem je poskytovat důvěryhodné, strojově čitelné a dlouhodobě udržitelné informace o tom, jaké repozitáře v České republice existují, kdo je provozuje, jaké metadatové standardy a ontologie používají a zajišťovat napojení na externí služby. Celá architektura NKR je navržena tak, aby respektovala FAIR principy, tedy podporovala interoperabilitu, transparentnost a opakované využití informací. NKR bude registrovat všechny repozitáře výzkumných dat, které vznikají nebo vzniknou v rámci Národní repozitářové platformy (NRP), popřípadě budou na tuto platformu napojeny. Jedná se zejména o 40 datových repozitářů, vznikajících v rámci projektu NRP (tzv. pilotní repozitáře) a výzvy Open Science II (ostatní oborové repozitáře). Jedná se o repozitáře zcela nové (např. CzBio) nebo o inovace stávajících repozitářů (např. Lindat/CLARIAH). Povinnost registrace repozitáře do NKR je v těchto případech stanovena Pravidly vytváření nových a úprava stávajících oborových repozitářů v Národní repozitářové platformě a vyplývá z příslušných právních aktů projektů. Systém NKR musí integrovat do jednoho dobře propojeného funkčního řešení následující komponenty (nasazované a customizované in-house v NTK): 1. Cordra (knowledge base NKR) 2. Skosmos + Apache Jena Fuseki (slovníkový modul) 3. MSCR (Metadata Schema and Crosswalk Registry) Za tímto účelem budou dodavatelem vyvinuty dvě komponenty, které jsou předmětem této veřejné zakázky: 1. Middleware (aplikační vrstva) 2. Uživatelské rozhraní (UI) Podrobné požadavky na Systém NKR, jeho technické parametry a funkcionality Systému NKR jsou uvedeny ve Specifikaci Systému NKR pro účely Konzultace („Specifikace Systému NKR“), kterou Zadavatel poskytne registrovaným dodavatelům po obdržení podepsané dohody o ochraně důvěrných informací (viz bod 4 pozvánky).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72222300 Informationstechnologiedienste
5. Los
Los: LOT-0001