2. Verfahren
Verfahren
Titel: Marktconsultatie SIEM, SOC, SOAR-dienstverlening
Beschreibung: VNOG bevindt zich in een oriënterende fase ten aanzien van een voorgenomen aanbesteding voor SIEM,SOC,SOAR-dienstverlening. De exacte scope en inhoud van de opdracht zijn op dit moment nog niet volledig uitgewerkt. Met deze marktconsultatie beoogt VNOG inzicht te verkrijgen in de mogelijkheden binnen de markt en input op te halen voor de verdere uitwerking van de opdracht, de eisen en de aanbestedingsstrategie. VNOG wil met deze aanbesteding een beter beeld krijgen van het actuele marktaanbod, de beschikbare oplossingen en de mogelijkheden en beperkingen zoals die door marktpartijen worden gezien. De ontvangen reacties worden gebruikt als input voor het verder vormgeven van zowel de opdracht als de aanbestedingsstrategie. De marktconsultatie wordt schriftelijk uitgevoerd. Deelname is vrijwillig en brengt voor marktpartijen geen verplichtingen met zich mee. VNOG is niet verplicht om de opgehaalde informatie geheel of gedeeltelijk te verwerken in een eventuele vervolgstap of aanbesteding. Deelname aan deze marktconsultatie heeft geen invloed op een eventuele deelname aan een toekomstige aanbestedingsprocedure. Aan deze marktconsultatie kunnen door marktpartijen geen rechten worden ontleend. VNOG wil de beoogde scope, eisen en de contractuele randvoorwaarden toetsen, valideren en waar nodig aanscherpen, mede aan de hand van de in de markt beschikbare oplossingen die kunnen bijdragen aan de verdere professionalisering van de dienstverlening op het gebied van detectie, respons en geautomatiseerde opvolging van cyberdreigingen en –incidenten. De doelstellingen van deze marktconsultatie zijn: Inzicht verkrijgen in de mate van belangstelling van marktpartijen voor de beoogde opdracht; - Verkennen in hoeverre de opdracht het best functioneel dan wel technisch kan worden gespecificeerd, en welke normen, standaarden en best practices daarbij passend zijn; - Inzicht verkrijgen in de wijze waarop marktpartijen invulling geven aan detectie, respons, threat hunting, use-caseontwikkeling, automatisering en proactieve dienstverlening; - Ophalen van informatie over relevante marktontwikkelingen, innovatieve oplossingsrichtingen en beschikbare diensten die bijdragen aan de verdere professionalisering van de dienstverlening van VNOG; - Komen tot een realistische, proportionele en toekomstbestendige opdrachtomschrijving. De exacte hoeveelheid en omvang van de opdracht zijn op dit moment nog niet vastgesteld. Deze marktconsultatie is bedoeld om inzicht te verkrijgen in de mogelijkheden binnen de markt en om input op te halen voor de verdere bepaling van de scope, omvang en inrichting van een eventuele toekomstige aanbesteding.
Interne Kennung: P26-004
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: VNOG bevindt zich in een oriënterende fase ten aanzien van een voorgenomen aanbesteding voor SIEM,SOC,SOAR-dienstverlening. De exacte scope en inhoud van de opdracht zijn op dit moment nog niet volledig uitgewerkt. Met deze marktconsultatie beoogt VNOG inzicht te verkrijgen in de mogelijkheden binnen de markt en input op te halen voor de verdere uitwerking van de opdracht, de eisen en de aanbestedingsstrategie. VNOG wil met deze aanbesteding een beter beeld krijgen van het actuele marktaanbod, de beschikbare oplossingen en de mogelijkheden en beperkingen zoals die door marktpartijen worden gezien. De ontvangen reacties worden gebruikt als input voor het verder vormgeven van zowel de opdracht als de aanbestedingsstrategie. De marktconsultatie wordt schriftelijk uitgevoerd. Deelname is vrijwillig en brengt voor marktpartijen geen verplichtingen met zich mee. VNOG is niet verplicht om de opgehaalde informatie geheel of gedeeltelijk te verwerken in een eventuele vervolgstap of aanbesteding. Deelname aan deze marktconsultatie heeft geen invloed op een eventuele deelname aan een toekomstige aanbestedingsprocedure. Aan deze marktconsultatie kunnen door marktpartijen geen rechten worden ontleend. VNOG wil de beoogde scope, eisen en de contractuele randvoorwaarden toetsen, valideren en waar nodig aanscherpen, mede aan de hand van de in de markt beschikbare oplossingen die kunnen bijdragen aan de verdere professionalisering van de dienstverlening op het gebied van detectie, respons en geautomatiseerde opvolging van cyberdreigingen en –incidenten. De doelstellingen van deze marktconsultatie zijn: Inzicht verkrijgen in de mate van belangstelling van marktpartijen voor de beoogde opdracht; - Verkennen in hoeverre de opdracht het best functioneel dan wel technisch kan worden gespecificeerd, en welke normen, standaarden en best practices daarbij passend zijn; - Inzicht verkrijgen in de wijze waarop marktpartijen invulling geven aan detectie, respons, threat hunting, use-caseontwikkeling, automatisering en proactieve dienstverlening; - Ophalen van informatie over relevante marktontwikkelingen, innovatieve oplossingsrichtingen en beschikbare diensten die bijdragen aan de verdere professionalisering van de dienstverlening van VNOG; - Komen tot een realistische, proportionele en toekomstbestendige opdrachtomschrijving.
Interne Kennung: 1