2. Verfahren
Verfahren
Titel: ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE NADWYŻKI ODPADÓW BIODEGRADOWALNYCH O KODZIE 20 01 08 – ODPADY KUCHENNE ULEGAJĄCE BIODEGRADACJI z Zakładu Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór i zagospodarowanie nadwyżki odpadów o kodzie 20 01 08 – odpady kuchenne ulegające biodegradacji z Zakładu Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej. W zakresie przedmiotu zamówienia jest także odzysk tych odpadów w procesie R3 – R12, zgodnie z załącznikiem nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.). Sposób i miejsce zagospodarowania odebranych odpadów muszą być zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, a w szczególności z wymaganiami ww. ustawy o odpadach i jej przepisów wykonawczych. Odpady o kodzie 20 01 08 (odpady kuchenne ulegające biodegradacji) będą pochodziły od właścicieli nieruchomości położonych w Bielsku-Białej i gmin powiatu bielskiego. Odbiór odpadów będzie odbywał się w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 600 do 1800 w ilościach uprzednio wskazanych w zamówieniu przesłanym e-mailem przez Zamawiającego. Odbiór odpadów ulegających biodegradacji odbywał się będzie z terenu Zakładu Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej, ul. Krakowska 315 d. Załadunek odpadu leży po stronie Zamawiającego. Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów będzie realizowane na zalegalizowanych wagach Zamawiającego i będzie potwierdzane dokumentem wydania magazynowego oraz kartą przekazania odpadów wygenerowaną w systemie BDO. Dokumenty te stanowić będą wyłączną podstawę do określenia ilości odpadów przekazanych do zagospodarowania oraz wystawienia faktury Vat. Zamawiający może zwrócić się do Wykonawcy o przekazanie informacji potwierdzającej rodzaj procesu odzysku jakiemu zostały poddane przejęte odpady oraz ilości produktów lub odpadów z nich wytworzonych albo ilości odpadów, które nie przeszły procesu odzysku i zostały zdeponowane na składowisku. Powyższą informację Wykonawca powinien przekazać w terminie 5 dni roboczych na piśmie lub drogą mailową. Dokumenty związane z przekazaniem odpadów będą wystawiane na zasadach wynikających z wymagań prawnych w tym zakresie. Szacunkowa ilość odpadów, która zostanie przekazana Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy wyniesie: 1 000,00 Mg z zastrzeżeniem możliwości przekazania mniejszej ilości w okresie obowiązywania umowy lecz nie mniejszej niż 5 00 Mg. Zamawiający zastrzega, że podana ilość 1 000 Mg jest wartością szacunkową, obrazującą możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia. Szczegółowy zakres praw i obowiązków Wykonawcy reguluje Wzór Umowy (Załącznik nr 1 do SWZ).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywny odbiór i zagospodarowanie nadwyżki odpadów o kodzie 20 01 08 – odpady kuchenne ulegające biodegradacji z Zakładu Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej. W zakresie przedmiotu zamówienia jest także odzysk tych odpadów w procesie R3 – R12, zgodnie z załącznikiem nr 1 do ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.). Sposób i miejsce zagospodarowania odebranych odpadów muszą być zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, a w szczególności z wymaganiami ww. ustawy o odpadach i jej przepisów wykonawczych. Odpady o kodzie 20 01 08 (odpady kuchenne ulegające biodegradacji) będą pochodziły od właścicieli nieruchomości położonych w Bielsku-Białej i gmin powiatu bielskiego. Odbiór odpadów będzie odbywał się w dniach od poniedziałku do piątku w godzinach od 600 do 1800 w ilościach uprzednio wskazanych w zamówieniu przesłanym e-mailem przez Zamawiającego. Odbiór odpadów ulegających biodegradacji odbywał się będzie z terenu Zakładu Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej, ul. Krakowska 315 d. Załadunek odpadu leży po stronie Zamawiającego. Ważenie odbieranych przez Wykonawcę odpadów będzie realizowane na zalegalizowanych wagach Zamawiającego i będzie potwierdzane dokumentem wydania magazynowego oraz kartą przekazania odpadów wygenerowaną w systemie BDO. Dokumenty te stanowić będą wyłączną podstawę do określenia ilości odpadów przekazanych do zagospodarowania oraz wystawienia faktury Vat. Zamawiający może zwrócić się do Wykonawcy o przekazanie informacji potwierdzającej rodzaj procesu odzysku jakiemu zostały poddane przejęte odpady oraz ilości produktów lub odpadów z nich wytworzonych albo ilości odpadów, które nie przeszły procesu odzysku i zostały zdeponowane na składowisku. Powyższą informację Wykonawca powinien przekazać w terminie 5 dni roboczych na piśmie lub drogą mailową. Dokumenty związane z przekazaniem odpadów będą wystawiane na zasadach wynikających z wymagań prawnych w tym zakresie. Szacunkowa ilość odpadów, która zostanie przekazana Wykonawcy w okresie obowiązywania umowy wyniesie: 1 000,00 Mg z zastrzeżeniem możliwości przekazania mniejszej ilości w okresie obowiązywania umowy lecz nie mniejszej niż 5 00 Mg. Zamawiający zastrzega, że podana ilość 1 000 Mg jest wartością szacunkową, obrazującą możliwą wielkość zakresu przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: 16/ZP/ZGO/2026