See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja zadania pn.: „Projektowanie, dostawa i budowa Magazynów Energii Elektrycznej w ramach inwestycji pn.: ME Jastrowie I – 4,472 MW oraz ME Jastrowie II – 8,944MW”.
Beschreibung: Przedmiot Zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie pod klucz robót budowlanych i elektrycznych oraz niezbędnych prac projektowych w zakresie wykonania inwestycji pn.: „Projektowanie, dostawa i budowa Magazynów Energii Elektrycznej w ramach inwestycji pn.: ME Jastrowie I – 4,472 MW oraz ME Jastrowie II – 8,944MW”. Zadanie I – "ME Jastrowie I" – 2 szt. jednostek magazynujących o mocy znamionowej 2 236,00 kW i pojemności 4 472 kWh każda, zintegrowanych z istniejącą farmą fotowoltaiczną Jastrowie I, o mocy 3,00 MW. Magazyn energii zostanie przyłączony do istniejącej kontenerowej stacji transformatorowej; Zadanie II – "ME Jastrowie II" – 4 szt. jednostek magazynujących o mocy znamionowej 2 236,00 kW i pojemności 4 472 kWh każda, zintegrowanych z istniejącą farmą fotowoltaiczną Jastrowie II, o mocy 8,00 MW. Magazyn będzie funkcjonować jako instalacja hybrydowa - wraz z budową Przyłączy oraz pozostałą Infrastrukturą elektroenergetyczną i teletechniczną, a także przeprowadzenie wszelkich przewidzianych wymogami Zamawiającego, przepisami Prawa Właściwego i Operatora Systemu Dystrybucyjnego prac projektowych (projekty budowlane w tym dokumentacja zamienna, wykonawcza i powykonawcza), odbiorów i prób warunkujących rozruch i przekazanie Magazynów Energii Elektrycznej (MEE) do eksploatacji. Realizacja Przedmiotu Umowy obejmuje wykonanie wszelkich zadań, zobowiązań wynikających z umów, decyzji, porozumień, uzgodnień, pozwoleń oraz warunków niezbędnych do uruchomienia MEE, a także przeprowadzenia wszelkich przewidzianych wymaganiami Zamawiającego, Producentów Akumulatorów i Operatora Systemu Dystrybucyjnego, Istniejących Pozwoleń, Pozwoleń Wykonawcy, przepisów Prawa Właściwego i Norm, odbiorów i prób wraz z uzyskaniem dla przedsięwzięcia Pozwolenia na Użytkowanie, podłączenia do istniejących stacji elektroenergetycznych i przekazanie MEE do komercyjnej eksploatacji. Inwestycja współfinansowana jest z unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji (Funduszu Modernizacyjnego) na podstawie Umowy nr 473/2025/Wn15/OA-EO-FM/D o dofinansowanie realizacji inwestycji ze środków NFOŚiGW zgromadzonym na rachunku Funduszu Modernizacyjnego formie dotacji, w związku z powyższym Wykonawca zobowiązany jest do przygotowania oraz przekazania zamawiającemu kompletnej dokumentacji technicznej i powykonawczej wymaganej do rozliczenia dofinansowania, w tym w szczególności: dokumentacji projektowej i powykonawczej, kart katalogowych i certyfikatów zastosowanych urządzeń, deklaracji zgodności z wymaganiami UE i krajowymi normami w zakresie bezpieczeństwa oraz ochrony ppoż, raportów z testów i pomiarów, protokołów odbiorów częściowych i końcowych, instrukcji eksploatacji oraz innych dokumentów wymaganych przez NFOŚiGW zgodnie z warunkami Programu i Umowy o dofinansowanie.
Interne Kennung: OFZ.ORK.PW.2103.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31154000 Unterbrechungsfreie Stromversorgung, 31121110 Leistungswandler, 45100000 Baureifmachung, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Projektowanie, dostawa i budowa Magazynów Energii Elektrycznej w ramach inwestycji pn.: ME Jastrowie I – 4,472 MW oraz ME Jastrowie II – 8,944MW”.
Beschreibung: Przedmiot Zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie pod klucz robót budowlanych i elektrycznych, wykonania niezbędnych prac projektowych oraz dostaw w zakresie niezbędnym do realizacji Przedsięwzięcia inwestycyjnego polegającego na budowie magazynów energii elektrycznej (dalej: MME) wraz z wyprowadzeniem tras kablowych, niezbędną infrastrukturą i instalacjami, systemami towarzyszącymi oraz podłączenia do istniejących stacji elektroenergetycznych 15/08 kV. Magazyny będą współpracowały z już funkcjonującymi instalacjami PV Jastrowie I na dz. nr 2260/2 oraz PV Jastrowie II na dz. nr 2235. Zakres Projektu przewiduje budowę magazynu energii elektrycznej ME Jastrowie I i magazynu energii Jastrowie II o sumarycznej mocy 13 416,00 kW i pojemności 26 832,00 kWh. W skład Instalacji będą składać się z: Zadanie I - ME Jastrowie I – 2 szt. jednostek magazynujących o mocy znamionowej 2 236,00 kW i pojemności 4 472 kWh każda, zintegrowanych z istniejącą farmą fotowoltaiczną Jastrowie I, o mocy 3,00 MW. Magazyn energii zostanie przyłączony do istniejącej kontenerowej stacji transformatorowej. Zadanie II - ME Jastrowie II – 4 szt. jednostek magazynujących o mocy znamionowej 2 236,00 kW i pojemności 4 472 kWh każda, zintegrowanych z istniejącą farmą fotowoltaiczną Jastrowie II, o mocy 8,00 MW. Magazyn będzie funkcjonować jako instalacja hybrydowa, gdyż zgodnie w uzyskanymi warunkami przyłączeniowymi może on pobierać energię elektryczną również z sieci. Magazyn będzie przyłączony do istniejących stacji transformatorowych SN/nN Master i Slave. Projektowane systemy magazynowania energii Jastrowie I i Jastrowie II zostaną rozmieszczone na terenie wewnętrznym farm PV – bezpośrednio w sąsiedztwie istniejących stacji transformatorowych. Budowa MEE współfinansowana jest z unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji (Funduszu Modernizacyjnego) na podstawie Umowy nr 473/2025/Wn15/OA-EO-FM/D o dofinansowanie realizacji inwestycji ze środków NFOŚiGW zgromadzonym na rachunku Funduszu Modernizacyjnego formie dotacji. Zamawiający zobowiązany jest do wykazania Efektu rzeczowego oraz Efektu ekologicznego Inwestycji dla całość zamierzenia.
Haupteinstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 31154000 Unterbrechungsfreie Stromversorgung, 31121110 Leistungswandler, 51112200 Installation von Elektrizitätsschalteinrichtungen, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen, 45231400 Bauarbeiten für Starkstromleitungen
Menge: 1 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie dotyczy