2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Gródek nad Dunajcem w 2025 roku
Beschreibung: 1. Nazwa zamówienia: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu gminy Gródek nad Dunajcem w 2025 roku. 2. Łączna szacunkowa ilość odpadów do zebrania i zagospodarowania wynosi: 1450,1 Mg. 3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 3.1. odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych stale (zabudowa jednorodzinna, zagrodowa i wielorodzinna), domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe jedynie przez część roku, a także z dróg publicznych (droga wojewódzka, drogi powiatowe i gminne), dróg wewnętrznych, placów i innych obiektów wymienionych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia we frakcjach i ilościach określonych w dalszej części ogłoszenia oraz w SWZ, 3.2. zagospodarowanie odbieranych odpadów komunalnych w sposób opisany w dalszej części ogłoszenia oraz w SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 591605-2024
Interne Kennung: IZP.271.12.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Łączna szacunkowa ilość odpadów do zebrania i zagospodarowania wynosi: 1450,1 Mg. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 2.1. odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych stale (zabudowa jednorodzinna, zagrodowa i wielorodzinna), domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe jedynie przez część roku, a także z dróg publicznych (droga wojewódzka, drogi powiatowe i gminne), dróg wewnętrznych, placów i innych obiektów wymienionych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia w następujących frakcjach i ilościach (kody poszczególnych odpadów określono w SWZ): 2.1.1. Zmieszane (niesegregowane) odpady komunalne oraz odpady z ogrodów i parków (w tym z cmentarzy) i inne odpady nie ulegające biodegradacji w ilości około 838 Mg 2.1.2. Gromadzone w sposób selektywny następujące rodzaje odpadów – 350,0 Mg: a. Odpady z papieru i tektury, odpady opakowaniowe z papieru i odpady opakowaniowe z tektury w ilości około 20 Mg, b. Odpady metali w tym odpady opakowaniowe z metali, odpady tworzyw sztucznych, w tym odpady opakowaniowe tworzyw sztucznych, oraz odpady opakowaniowe wielomateriałowe w ilości około 180 Mg, c. Opakowania ze szkła w ilości 140 Mg, d. Odpady ulegające biodegradacji ze szczególnych uwzględnieniem bioodpadów - bioodpady wytworzone w budynku w ilości około 1 Mg, e. Bioodpady zielone w ilości około 9 Mg, 2.1.3. Odpady niewymienione powyżej – 262,1 Mg: a. Odpady budowlane i rozbiórkowe w ilości około 10 Mg, b. Zużyte opony – w ilości około 40 Mg, c. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w ilości około 10 Mg, d. Odpady niebezpieczne powstające w gospodarstwach domowych (tj. chemikalia, zużyte baterie, akumulatory i inne) w ilości 0,1 Mg, e. odpady wielkogabarytowe w ilości około 190 Mg, f. tekstylia w ilości około 10 Mg g. odpady komunalne nie wymienione w innych podgrupach (popiół) w ilości około 2 Mg, 2.2. zagospodarowanie odbieranych odpadów komunalnych w sposób określony w SWZ. 3. W zakres zamówienia wchodzi również: 3.1. uporządkowanie terenu w miejscu gromadzenia odpadów zgodnie z SWZ, 3.2. zakup, właściwe oznakowanie oraz dystrybucja (przekazywanie) worków na poszczególne odpady do właścicieli nieruchomości, wyposażenie części nieruchomości w kontenery, 3.3. objazd wzdłuż drogi wojewódzkiej i wszystkich dróg powiatowych celem odebrania złożonych przy tych drogach (w szczególności przy przystankach autobusowych) odpadów komunalnych w workach na odpady stałe segregowane i niesegregowane – w dniach określonych w SWZ, 3.4. odbiór i zagospodarowanie odpadów (balast, wysegregowane i inne) z kontenerów rozstawionych przez wykonawcę przy oczyszczalniach ścieków w Bartkowej-Posadowej, Gródku nad Dunajcem, Rożnowie, Siennej, Tropiu – w okresie od 14 kwietnia do 15 października w każdy poniedziałek (w przypadku gdy w poniedziałek przypadnie dzień ustawowo wolny pracy lub świąteczny to odbiór i zagospodarowanie odpadów nastąpi odpowiednio we wtorek), oraz w pozostałym okresie w dniach zbiórki odpadów dla 5 rejonów opisanych w SWZ. 3.5. Jeden raz w roku w ramach zorganizowanej zbiórki w 5-ciu miejscach gminy przy oczyszczalniach: w Rożnowie dla Rożnowa, w Tropiu dla Roztoki – Brzezin i Tropia, w Siennej dla Siennej, Jelnej i Zbyszyc, w Gródku nad Dunajcem dla Gródka nad Dunajcem i Lipia, w Bartkowej – Posadowej dla Bartkowej – Posadowej, Podola – Górowej, Bujnego) oraz szóstym wyznaczonym przez gminę miejscu w Przydonicy dla Przydonicy). Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, przeterminowanych leków, chemikalii, zużytych baterii i akumulatorów, zużytych opon, odpadów wielkogabarytowych, komunalnych odpadów budowlanych (w niewielkich ilościach tj. w ilości nie przekraczającej 100 kg/gosp. domowe/rok) oraz tekstyliów. 4. Zamawiający zastrzega, że wskazane ilości poszczególnych rodzajów odpadów są ilościami szacunkowymi, skalkulowanymi na cały okres trwania umowy i służą wyłącznie do skalkulowania ceny oferty, porównania ofert i wyboru najkorzystniejszej oferty. Wykonawcy, z którym zostanie podpisana umowa nie przysługuje roszczenie o realizację usługi w podanych ilościach szacunkowych. Zamawiającemu przysługuje możliwość zmiany ilości poszczególnych rodzajów odpadów przy zachowaniu cen jednostkowych podanych w ofercie, z tym, że całkowita wartość odebranych i zagospodarowanych odpadów nie przekroczy ceny oferty lub środków jakie Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia. W związku z powyższym Zamawiający zastrzega, że w przypadku gdy cena oferty wyliczona jako iloczyn cen jednostkowych oraz szacunkowych ilości poszczególnych frakcji odpadów przekraczać będzie środki jakie zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotu zamówienia, umowa na realizację usługi objętej niniejszym postępowania może zostać zawarta do wysokości posiadanych przez Zamawiającego środków finansowych z możliwością zmiany maksymalnej wartości umowy w okresie jej realizacji w przypadku zabezpieczenia dodatkowych środków na warunkach określonych w umowie. 5. Odpady będą odbierane: 5.1. od właścicieli nieruchomości zamieszkałych stale i właścicieli domków letniskowych lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele rekreacyjno – wypoczynkowe wykorzystywanych jedynie przez część roku (w ilości około 1350,1 Mg), 5.2. odbiór, wywóz, utylizacja i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenów przeznaczonych do użytku publicznego (droga wojewódzka 975, drogi powiatowe i droga gminna „Centrum” w kierunku „Arki” (w ilości ok. 100 Mg). 6. Wszystkie rodzaje odpadów muszą być odbierane w sposób selektywny, tak aby nie mieszać ze sobą poszczególnych frakcji odpadów. 7. Szczegółowy zakres zamówienia określony został w następujących załącznikach do SWZ: 7.1. Załącznik Nr 4 – szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (wraz z załącznikami), 7.2. Załącznik nr 5 – wzór umowy (wraz z załącznikami).
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513100 Hausmüllbeseitigung
Menge: 1 450,1 Tonnen