2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa wdrożenie serwera bazodanowego serwerów aplikacyjnych serwera tape macierzy ich oprogramowanie i licencji w ramach projektu pn Efektywność dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia w PCMG
Beschreibung: Dostawa i wdrożenie serwera bazodanowego, serwerów aplikacyjnych, serwera tape, macierzy oraz ich oprogramowanie wraz z licencjami w ramach projektu KPOD.07.03-IP.10-0062/25/KPO/2187/2025/499 pn. „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia w Powiatowym Centrum Medycznym w Grójcu”. 1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa i wdrożenie serwera bazodanowego, serwerów aplikacyjnych, serwera tape, macierzy oraz ich oprogramowanie wraz z licencjami dla Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu Sp. z o.o. 2. Przedmiot zamówienia składa się z 1 części: Część 1 – Dostarczenie i wdrożenie szpitalnego systemu informatycznego 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: DZP.272.6.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Postępowanie prowadzone jest w trybie pilnym na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP, a termin składania ofert został skrócony do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia do publikacji. Zamówienie jest realizowane w ramach przedsięwzięcia finansowanego ze środków KPO (inwestycja D1.1.2), dla którego obowiązują nieprzekraczalne terminy: maksymalny termin realizacji zadań i osiągnięcia wskaźników to 31 maja 2026 r., a końcowa data kwalifikowalności wydatków to 30 czerwca 2026 r. Wydłużenie etapu wszczęcia i prowadzenia postępowania bezpośrednio skraca czas konieczny na wykonanie i wdrożenie (w tym integracje, testy, odbiory, szkolenia) oraz rozliczenie zamówienia, zwiększając ryzyko niedotrzymania terminów i utraty kwalifikowalności wydatków.Skrócenie terminu składania ofert z 35 do 15 dni pozwala wcześniej zawrzeć umowę i rozpocząć realizację, ograniczając ryzyka wskazane powyżej. Jednocześnie skrócenie terminu do ustawowego minimum jest proporcjonalne i nie narusza zasad uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, ponieważ postępowanie jest otwarte, a komplet dokumentów (SWZ z załącznikami) jest udostępniony elektronicznie w sposób umożliwiający przygotowanie ofert w komunikacji elektronicznej, przy jednoznacznie opisanym przedmiocie zamówienia.Ponadto pilna potrzeba skrócenia terminu wynika z konieczności ograniczenia ryzyka cenowego i realizacyjnego typowego dla rynku komponentów infrastruktury serwerowej i macierzowej, które stanowią istotny element kosztotwórczy niniejszego zamówienia (w szczególności pamięci RAM oraz nośników SSD i komponentów dla rozwiązań klasy enterprise). Rynek ten cechuje się podwyższoną zmiennością cen oraz okresowymi ograniczeniami dostępności, a warunki zakupowe (w tym ceny, terminy dostaw i alokacje) mogą ulegać zmianom w krótkich horyzontach czasowych. W konsekwencji wydłużenie terminu składania ofert i odsunięcie w czasie momentu zawarcia umowy zwiększa prawdopodobieństwo, że oferty zostaną skalkulowane z istotnie wyższą premią ryzyka albo z ograniczoną stabilnością cenową, co może prowadzić do przekroczenia środków zabezpieczonych na realizację zamówienia, konieczności ograniczenia zakresu lub powtórzenia czynności/postępowania. Równocześnie opóźnianie decyzji zakupowej zwiększa ryzyko wydłużenia terminów kompletacji i dostaw oraz przesunięcia wdrożenia, co – przy nieprzekraczalnych terminach KPO – może skutkować brakiem realnej możliwości terminowej realizacji zamówienia, przeprowadzenia integracji, testów, odbiorów i szkoleń oraz rozliczenia wydatków przed upływem 30 czerwca 2026 r.Jednocześnie skrócenie terminu do 15 dni pozostaje proporcjonalne i zgodne z zasadą uczciwej konkurencji: dokumentacja postępowania jest udostępniona elektronicznie, a Zamawiający – zgodnie z ogólną regułą wyznaczania terminów – uwzględnił złożoność i specyfikę zamówienia oraz czas niezbędny do przygotowania ofert, przy czym rynek dostawców infrastruktury IT dysponuje kompetencjami do przygotowania ofert w tym terminie.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 48821000 Netzwerkserver, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Przedmiot zamówienia składa się z 1 części: Część 1 – Dostarczenie i wdrożenie szpitalnego systemu informatycznego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Dostawa i wdrożenie serwera bazodanowego, serwerów aplikacyjnych, serwera tape, macierzy oraz ich oprogramowanie wraz z licencjami dla Powiatowego Centrum Medycznego w Grójcu Sp. z o.o. 2. Przedmiot zamówienia składa się z 1 części: Część 1 – Dostarczenie i wdrożenie szpitalnego systemu informatycznego 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 1 do SWZ.