286171-2026 - Ergebnis
Polen – Landwirtschaftsmaschinen – Unowocześnienie bazy dydaktycznej i demonstracyjnej na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0. dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gorzowie Wielkopolskim
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUnowocześnienie bazy dydaktycznej i demonstracyjnej na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0. dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gorzowie Wielkopolskim
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja przedsięwzięcia polegającego na unowocześnieniu bazy dydaktycznej i demonstracyjnej na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0. dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Gorzowie Wielkopolskim, obejmującego: zakup, dostawę, montaż i uruchomienie nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 w celu realizacji działań dydaktycznych zgodnych z podstawą programową dla zawodów: technik architektury krajobrazu. Realizowane przedsięwzięcie jest finansowane przez Unię Europejską z Krajowego Planu Odbudowy z udziałem wsparcia bezzwrotnego z planu rozwojowego, w ramach części inwestycji planu rozwojowego A 1.4.1. Inwestycje na rzecz dywersyfikacji i skracania łańcucha dostaw produktów rolnych i spożywczych oraz budowy odporności podmiotów uczestniczących w „łańcuchu” w obszarze: Wsparcie dla szkół rolniczych w zakresie unowocześnienia bazy dydaktycznej i demonstracyjnej na potrzeby edukacji w zakresie rolnictwa 4.0. Zamówienie podzielone jest na następujące zadania częściowe: 1.1. Zadanie 1 – Maszyny 1.2. Zadanie 2 – Urządzenia 1.3. Zadanie 3 – Inne Urządzenia
Interne KennungZP/PZP/1/2026/D
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Zamawiający, zgodnie z art. 139 PZP, przewiduje odwróconą kolejność czynności, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający, zgodnie z przepisem art. 257 Pzp przewiduje w ogłoszeniu o zamówieniu możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały mu przyznane, co obejmuje również przedłużenie postępowania o udzielenie zamówienia uniemożliwiające sfinansowanie przedsięwzięcia ze środków KPO. 3. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od Wykonawcy, potwierdzające brak podstaw wykluczenia, obejmują: 1) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego – na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz.Urz. UE L 3 z 06.01.2016,) – wzór Załącznik nr 5 do SWZ; Oświadczenie, o którym mowa w pkt 1) składają ponadto odrębnie: − wykonawca/każdy spośród wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia wykonawcy oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; − podmiot udostępniający zasoby, na którego potencjał powołuje się Wykonawca celem potwierdzenia braku podstaw wykluczenia i spełnienia warunków udziału w postępowaniu. W takim przypadku oświadczenie potwierdza brak podstaw wykluczenia podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim podmiot udostępnia swoje zasoby Wykonawcy. 2) W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu Zamawiający żąda następujących dokumentów i oświadczeń: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: - art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, zwanej dalej „ustawą”, - art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem, b) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275 z 2022r. poz.2581 i 2640 oraz z 2023r. poz.852), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej – załącznik nr 3 do Formularza ofertowego; c) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: - art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, - art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, - art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, - art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, - art. 109 ust. 1 pkt 5-10 ustawy, którego wzór stanowi załącznik nr 6 do Formularza ofertowego, d) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; e) Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2024 r. poz. 507 t.j.), którego wzór stanowi załącznik nr 4 do Formularza ofertowego, f) Oświadczenie Wykonawcy o braku podstaw wykluczenia na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.4.2022, którego wzór stanowi załącznik nr 5 do Formularza ofertowego
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen
5. Los
LosLOT-0001
TitelZadanie 1 – Maszyny
BeschreibungZakres zamówienia obejmuje zakup, dostawę, montaż i uruchomienie nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 służących produkcji podstawowych produktów rolnych, obejmujących: nowych maszyn i urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa. 1) ciągnik rolniczy o mocy 70 – 100 KM wraz z zestawem automatycznego prowadzenia oraz systemem ISOBUS; 2) ciągnik rolniczy o mocy 40 – 70 KM wraz z zestawem automatycznego prowadzenia oraz systemem ISOBUS 3) rozsiewacz nawozu o poj. 1000-1300 l. z systemem ISOBUS z elektronicznym sterowaniem rozdziałem i wagą; 4) opryskiwacz o poj. 1800-2300 l. z opcją zmiennego dawkowania i kontroli sekcji działający w oparciu o współpracę z ciągnikiem ISOBUS; Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych zadań stanowi załączniki nr 1 do SWZ, Formularze cenowe, zawierające zestawienie wyposażenia, stanowiące załącznik nr 3 do SWZ oraz Projektowane postanowienia umowy, stanowiące załącznik nr 4 do SWZ
Interne KennungZadanie 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16700000 Traktoren, 16400000 Bespritzungsmaschinen für Landwirtschaft oder Gartenbau, 16141000 Düngemittelstreuer
LosLOT-0002
TitelZadanie 2 – Urządzenia
BeschreibungZakres zamówienia obejmuje zakup, dostawę, montaż i uruchomienie nowych urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 lub rozwiązań rolnictwa 4.0 które można zamontować na maszynach i urządzeniach rolniczych będących już w posiadaniu Zamawiającego lub wykorzystywać jako samodzielne urządzenia, urządzeń współpracujących z maszynami i urządzeniami oraz zakupu licencji i wdrożenie (w tym aktualizacji) i uruchomienia zintegrowanego systemu zarządzania gospodarstwem (min. do zbierania, monitorowania i analizy danych, zarządzania produkcją rolną), w tym oprogramowania lub aplikacji, obejmujących: 1) urządzenie pomiaru kwasowości i zasobności gleby z oprogramowaniem do dalszej analizy zebranych danych na komputerze oraz możliwością ich katalogowania, 2) stacja meteorologiczna zintegrowana z systemem do zarządzania gospodarstwem, przeznaczona do zastosowań w Rolnictwie 4.0, umożliwiająca ciągły monitoring warunków agrometeorologicznych, wspieranie podejmowania decyzji produkcyjnych oraz automatyzowanie procesów zarządzania gospodarstwem, 3) stacja bazowa komunikacyjna przeznaczona do pracy w systemach Rolnictwa 4.0, umożliwiająca zbieranie, przetwarzanie oraz transmisję danych z rozproszonych modułów pomiarowych i sterujących, instalowanych na obszarach rolniczych, 4) system wspierania decyzji zarządzania gospodarstwem rolnym z licencją na okres min. 3 lata; 5) tablet, pamięć RAM 8-12 GB – 2 szt; 6) laptop, pamięć RAM 16-32 GB – 3 szt.; 7) smartfon, pamięć RAM 8-12 GB – 2 szt.; Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych zadań stanowi załączniki nr 1 do SWZ, Formularze cenowe, zawierające zestawienie wyposażenia, stanowiące załącznik nr 3 do SWZ oraz Projektowane postanowienia umowy, stanowiące załącznik nr 4 do SWZ.
Interne KennungZadanie 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38127000 Wetterstationen, 35125100 Sensoren, 32418000 Funknetz, 32510000 Drahtloses Fernmeldesystem, 30213200 Tablettcomputer, 30213100 Tragbare Computer, 32250000 Mobilfunkgeräte, 48420000 Softwarepaket für das Facility-Management und Softwarepaketreihe
LosLOT-0003
TitelZadanie 3 – Inne Urządzenia
BeschreibungZakres zamówienia obejmuje zakup, dostawę, montaż i uruchomienie nowych urządzeń wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 służących produkcji podstawowych produktów rolnych, obejmujących: 1) dron do zastosowań rolnictwa precyzyjnego do odtworzenia precyzyjnych map terenu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych zadań stanowi załączniki nr 1 do SWZ, Formularze cenowe, zawierające zestawienie wyposażenia, stanowiące załącznik nr 3 do SWZ oraz Projektowane postanowienia umowy, stanowiące załącznik nr 4 do SWZ
Interne KennungZadanie 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge