See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Light udbud af psykiater, psykologer og sundhedsfagligrådgivning i Beskæftigelse 2025
Beschreibung: Light udbud af psykologfaglige indsats, psykiatrisk rådgivning samt sundhedsfaglig rådgivning til Ringkøbing-Skjern Kommune CVR nr. 29189609, Beskæftigelse.Udbuddet gennemføres som efter præmissen om light-regimet, jfr. Udbudslovens § 186-189.Kontrakten opdeles i 3 delaftaler: Psykiatrisk rådgivning Psykologfaglige indsats samt Sundhedsfaglig rådgivning
Interne Kennung: 245811927
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Light udbud
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85121270 Dienstleistungen von Psychiatern oder Psychologen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1 - psykiatrisk rådgivning
Beschreibung: Formålet med en Psykiatrisk Rådgiver i Beskæftigelse i Ringkøbing-Skjern er understøtte kerneopgaven om at støtte borgeren i at komme i job eller uddannelse.Der skal skabes et helhedsorienteret overblik i sager af særlig psykiatrisk kompleks karakter der giver beskæftigelsesrådgiveren redskaber til at tilrettelægge en indsats med fokus på at få borgeren i job eller uddannelse. Det sker ved at bygge bro mellem beskæftigelsesindsats og psykiatrisk faglighed, og have fokus på indsatser og processer der kan tilvejebringe udvikling hen imod job eller uddannelse.
Interne Kennung: 246579428
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2 - psykologfaglige indsats
Beschreibung: Formålet med en psykologfaglig indsats i Beskæftigelse i Ringkøbing-Skjern er understøtte kerneopgaven om at støtte borgeren i at komme i job eller uddannelse.Der skal skabes et helhedsorienteret overblik i sager af særlig psykiatrisk kompleks karakter der giver beskæftigelsesrådgiveren redskaber til at tilrettelægge en indsats med fokus på at få borgeren i job eller uddannelse. Det sker ved at bygge bro mellem beskæftigelsesindsats og psykologfaglig indsats, og have fokus på indsatser og processer der kan tilvejebringe udvikling hen imod job eller uddannelse.
Interne Kennung: 250063822
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3 - sundhedsfaglig rådgivning
Beschreibung: Formålet med en sundhedsfaglig rådgivning i Beskæftigelse i Ringkøbing-Skjern er understøtte kerneopgaven om at støtte borgeren i at komme i job eller uddannelse.Der skal skabes et helhedsorienteret overblik i sager af særlig psykiatrisk kompleks karakter der giver beskæftigelsesrådgiveren redskaber til at tilrettelægge en indsats med fokus på at få borgeren i job eller uddannelse. Det sker ved at bygge bro mellem beskæftigelsesindsats og sundhedsfaglig rådgivning, og have fokus på indsatser og processer der kan tilvejebringe udvikling hen imod job eller uddannelse.
Interne Kennung: 250063945