286332-2026 - Ergebnis
Polen – Reinigungsdienste – Wykonanie usługi utrzymania czystości i obsługi pozamedycznej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie usługi utrzymania czystości i obsługi pozamedycznej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi utrzymania czystości i obsługi pozamedycznej w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich 41-940 Piekary Śląskie ul. Bytomska 6. Opis przedmiotu zamówienia został szczegółowo określony w załącznikach : Załącznik nr 2B do SWZ – przedmiot zamówienia; Załącznik nr 2C do SWZ – plan higieny; Załącznik nr 2D do SWZ – wykaz powierzchni.
Vorherige Bekanntmachung132589-2026
Interne KennungSZP.270-5/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZgodnie z art. 138 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień Publicznych (t.j. Dz. U 2023 poz. 1605 z późn. zm.), Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszych niż termin określony w art. 138 ust. 1 Pzp, jednak nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art.89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, 2) jeśli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp w zakresie przeprowadzenia postępowania przetargowego pn. Usługi utrzymania czystości i obsługi pozamedycznej Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich” i skrócił termin składania ofert do 18 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Zamawiający po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, doszedł do wniosku, iż rozstrzygnięcie w/w postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego z zachowaniem dotychczasowego terminu składania ofert nie jest możliwe, co z kolei w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego. Wobec powyższego, w istocie zachodzi pilna potrzeba udzielenia przedmiotowego zamówienia, przy czym skrócenie terminu składnia ofert w odnośnym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego jest w pełni uzasadnione, przez co za spełnione należy uznać przesłanki, od których zależy możliwość skorzystania z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie przedmiotowego zamówienia. W uzasadnieniu w pierwszej kolejności należy wskazać, że w dniu 28 listopada 2025r. Szpital podpisał z Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Rejonowym Pogotowiem Ratunkowym w Sosnowcu z siedzibą w Sosnowcu pod adresem: ul. Kombajnistów 76, 41- 200 Sosnowiec - POROZUMIENIE o przygotowaniu i przeprowadzeniu wspólnego postępowania o udzielenie zamówienia na usługę utrzymania czystości w latach 2026-2028. Strony Porozumienia ustaliły HARMONOGRAM działań, zgodnie z którym podpisanie umowy miało nastąpić w kwietniu 2026r. Ze względu na złożoność zamówienia na chwilę obecną pewne jest, iż pierwotnie zakładany termin zawarcia umowy o świadczenie usług sprzątania nie zostanie dotrzymany. Postępowanie prowadzone w ramach GRUPY ZAKUPOWEJ zostanie dopiero ogłoszone, w związku z czym pierwotne ustalenia dotyczące terminu zawarcia umowy nie zostaną spełnione. Obecnie obowiązująca w szpitalu umowa kończy się z dniem 7 kwietnia br. Czas, jaki pozostał do przygotowania i przeprowadzenia postępowania z dużym prawdopodobieństwem nie będzie wystarczający do skutecznego zawarcia umowy przed upływem zakończenia umowy. Skrócenie terminu składania ofert wydaje się najbardziej optymalnym rozwiązaniem pozwalającym na zastosowanie konkurencyjnego trybu wyboru Wykonawcy. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz związane z tym skrócenie terminu składania ofert we wszczętym postępowaniu wynika z konieczności zagwarantowania ciągłości usług objętych zakresem zamówienia, niezbędnych do zapewnienia bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego pacjentów i personelu szpitala.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi utrzymania czystości i obsługi pozamedycznej w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba w Piekarach Śląskich 41-940 Piekary Śląskie ul. Bytomska 62. Opis przedmiotu zamówienia został szczegółowo określony w załącznikach : Załącznik nr 2B do SWZ – przedmiot zamówienia Załącznik nr 2C do SWZ – plan higieny Załącznik nr 2D do SWZ – wykaz powierzchni
Interne KennungSZP 270-5/2026
Optionen
Beschreibung der OptionenW ramach przedmiotu umowy Zamawiający, uprawniony jest do skorzystania z prawa opcji na zasadach i trybie opisanym poniżej: 1) Przedmiot umowy w zakresie przysługującego Zamawiającemu prawa opcji może obejmować maksymalnie 3 miesiące realizacji zamówienia (tj. 3 dodatkowe miesiące realizacji zamówienia); 2) Zamawiający może z opisanego w SWZ prawa opcji skorzystać lub skorzystać w części; 3) Zamówienie realizowane w ramach opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, dlatego też nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie stanowi podstawy dla Wykonawcy do dochodzenia jakichkolwiek roszczeń w stosunku do Zamawiającego; 4) Zamówienie objęte prawem opcji Wykonawca będzie zobowiązany wykonać po uprzednim otrzymaniu zawiadomienia od Zamawiającego, że zamierza z prawa opcji skorzystać, zawierającego informację o zasadach skorzystania z prawa opcji; 5) Zasady dotyczące realizacji zamówienia objętego prawem opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega również, że ceny jednostkowe objęte opcją będą identyczne, jak w zamówieniu podstawowym oraz niezmienne w całym okresie realizacji umowy; Uzasadnienie zastosowania PRAWA OPCJI: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu przygotowuje wspólne postępowanie na Wykonanie usługi utrzymania czystości i obsługi pozamedycznej w publicznych zakładach opieki zdrowotnej dla których podmiotem tworzącym jest Województwo Śląskie. Przewidywany termin zakończenia postępowania w ramach Grupy Zakupowej nie jest jeszcze znany. Zamawiający skorzysta z prawa opcji w ramach umowy zawartej na podstawie niniejszego postępowania w przypadku, gdy nie dojdzie do zawarcia umowy o świadczenie usług w ramach grupy zakupowej po upływie 3-miesięcznego terminu obowiązywania umowy zawartej w ramach zamówienia gwarantowanego.