2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przebudowa zbiornika wodnego pełniącego funkcję przeciwpożarową w rejonie Zielonej Strugi na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie istniejącego zbiornika wodnego zlokalizowanego w rejonie Zielonej Strugi na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo, wraz z wykonaniem robót hydrotechnicznych oraz infrastruktury przeciwpożarowej zapewniającej jego zasilanie, oraz umożliwiającej pobór wody do celów przeciwpożarowych, a w szczególności: • Przebudowę istniejącego zbiornika wodnego, polegającą na złagodzeniu skarp, uszczelnieniu zbiornika i wykonaniu łagodnego zejścia do wody. • Odbudowę istniejącego rowu leśnego doprowadzającego wodę z Zielonej Strugi do zbiornika. • Budowę progu stabilizującego poziom dna w Zielonej Strudze w postaci ścianki szczelnej i umocnienia dna. • Budowę dojazdu pożarowego. • Budowę ujęcia wody do celów ppoż. ze zbiornika. Zamówienie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS). Projekt pn.: Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2).
Interne Kennung: SA.270.2.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45240000 Wasserbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie istniejącego zbiornika wodnego zlokalizowanego w rejonie Zielonej Strugi na terenie Nadleśnictwa Cierpiszewo, wraz z wykonaniem robót hydrotechnicznych oraz infrastruktury przeciwpożarowej zapewniającej jego zasilanie, oraz umożliwiającej pobór wody do celów przeciwpożarowych, a w szczególności: • Przebudowę istniejącego na dz. 2069/6 obręb Cierpice zbiornika wodnego, polegającą na złagodzeniu skarp, uszczelnieniu zbiornika i wykonaniu łagodnego zejścia do wody. • Odbudowę istniejącego rowu leśnego doprowadzającego wodę z Zielonej Strugi do zbiornika. • Budowę progu stabilizującego poziom dna w Zielonej Strudze w postaci ścianki szczelnej i umocnienia dna. • Budowę dojazdu pożarowego. • Budowę ujęcia wody do celów ppoż. ze zbiornika. Wszystkie roboty budowlane objęte niniejszym zamówieniem należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową stanowiącą załącznik do SWZ, w szczególności: Projektem technicznym, Projektem zagospodarowania terenu, Projektem architektoniczno-budowlanym, Szczegółową Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych, Operatem wodnoprawnym oraz decyzjami administracyjnymi i uzgodnieniami właściwych organów. Roboty należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami technicznymi oraz zasadami wiedzy technicznej. Zamówienie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (FEnIKS). Projekt pn.: Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – zapobieganie, przeciwdziałanie oraz ograniczanie skutków zagrożeń związanych z pożarami lasów (PPOŻ2).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45247212 Dammverstärkungsarbeiten, 45247270 Bauarbeiten für Sammelbecken, 45246000 Flussregulierungs- und Hochwasserschutzarbeiten, 45247110 Kanalbauarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45233120 Straßenbauarbeiten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych. 2. Prawo opcji polega na możliwości zwiększenia zakresu robót objętych zamówieniem podstawowym poprzez zlecenie wykonania dodatkowych ilości robót wynikających z kosztorysu ofertowego wykonawcy. 3. Roboty objęte prawem opcji stanowią roboty tego samego rodzaju co roboty objęte zamówieniem podstawowym oraz mieszczą się w zakresie dokumentacji projektowej stanowiącej opis przedmiotu zamówienia. 4. Zakres prawa opcji może obejmować w szczególności: o zwiększenie ilości robót ziemnych, o zwiększenie zakresu robót związanych z przebudową i uszczelnieniem zbiornika, o zwiększenie zakresu robót hydrotechnicznych w obrębie cieku Zielona Struga oraz rowka doprowadzającego wodę, o zwiększenie zakresu robót związanych z wykonaniem ujęcia przeciwpożarowego, studni oraz instalacji ssawnej, o zwiększenie zakresu robót związanych z dojazdem pożarowym, umocnieniami i uporządkowaniem terenu. 5. Roboty wykonywane w ramach prawa opcji będą rozliczane według cen jednostkowych określonych w kosztorysie ofertowym wykonawcy. 6. Maksymalna wartość prawa opcji wynosi do 30% wartości zamówienia podstawowego. 7. Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem, a nie obowiązkiem Zamawiającego. 8. Zamawiający zastrzega, że brak skorzystania z prawa opcji nie stanowi podstawy roszczeń Wykonawcy. 9. Uruchomienie prawa opcji następuje w drodze pisemnego oświadczenia Zamawiającego określającego zakres robót objętych opcją. Podstawy wykluczenia wykonawców: Obligatoryjne podstawy wykluczenia mają zastosowanie zgodnie z art. 108 ust. 1 ustawy Pzp. Obejmują one w szczególności prawomocne skazania za określone przestępstwa, zaległości z tytułu podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne potwierdzone prawomocnym orzeczeniem albo ostateczną decyzją, zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne, porozumienia mające na celu zakłócenie konkurencji oraz zakłócenie konkurencji wynikające z wcześniejszego zaangażowania wykonawcy w przygotowanie postępowania. Fakultatywne podstawy wykluczenia mają zastosowanie zgodnie z art. 109 ust. 1 pkt 1–5 oraz 7–10 ustawy Pzp. Obejmują one w szczególności naruszenia obowiązków dotyczących płatności podatków lub składek, naruszenia przepisów z zakresu ochrony środowiska, prawa pracy lub prawa socjalnego, likwidację, upadłość lub podobną sytuację wykonawcy, poważne naruszenie obowiązków zawodowych, istotne lub długotrwałe nienależyte wykonanie wcześniejszego zamówienia, wprowadzenie zamawiającego w błąd, bezprawny wpływ na czynności zamawiającego lub pozyskiwanie informacji poufnych oraz przedstawienie informacji wprowadzających w błąd. Wykluczenie ma również zastosowanie na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 1–3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Dotyczy to w szczególności wykonawców objętych środkami sankcyjnymi oraz podmiotów powiązanych z takimi osobami lub podmiotami. Wykluczenie ma również zastosowanie na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Obejmuje to w szczególności wykonawców rosyjskich, podmioty kontrolowane przez takie podmioty oraz podwykonawców, dostawców lub podmioty udostępniające zasoby, jeżeli przypada na nie ponad 10% wartości zamówienia. Wykonawca może zostać wykluczony na każdym etapie postępowania. Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania procedury samooczyszczenia (self-cleaning) zgodnie z art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, w zakresie przewidzianym w SWZ.