2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Kompleksowa dostawa energii elektrycznej wraz z usługą dystrybucji do Gminy Zaniemyśl w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów wymienionych w Załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r. wynosi: 1 308 850 kWh (zamówienie podstawowe). 2. Zamawiający posiada zainstalowaną mikroinstalację oze – panele fotowoltaiczne. Dokładny zakres danych oraz wykaz ppe znajdują się w załączniku nr 1 do SWZ. 3. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ. 4. Sprzedawcą rezerwowym jest: Enea S.A. 5. Wymagania (obowiązki) stawiane Wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu Wykonawcy pełnomocnictwa. 6. Obowiązujące umowy kompleksowe z dotychczasowymi sprzedawcami energii elektrycznej dla punktów poboru energii elektrycznej zawartych w Załączniku nr 1 SWZ zawarte są na czas określony, a dokładny opis dla każdego z punktów PPE znajduje się w kolumnie o nazwie „Okres obowiązywania umowy/ okres wypowiedzenia”. 7. W Załączniku nr 1 SWZ informacyjnie wskazano aktualne parametry (grupa taryfowa/moce umowne), które mogą podlegać zmianie w trakcie trwania umowy energii elektrycznej. 8. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości energii elektrycznej zamówienia podstawowego (dostawa energii wraz z usługą dystrybucji) w zakresie do +/-20%: 8.1. zwiększenie ilości energii elektrycznej zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Zasady, zakres i sposób skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zostały opisane w Dziale I ust. 2 pkt 3 Projektowych postanowień umowy wg Załącznika nr 2 do SWZ, 8.2. zmniejszenie ilości energii elektrycznej zamówienia nastąpi na zasadzie, w zakresie i sposobie opisanym w Dziale I ust. 2 pkt 4 Projektowych postanowień umowy wg Załącznika nr 2 do SWZ. 4.9. Zamawiający ma prawo, w okresie obowiązywania Umowy do zmiany grup taryfowych, mocy umownej dla poszczególnych PPE określonych w załączniku nr 1 do Umowy (załącznik nr 1 do SWZ) po uprzednim uzgodnieniu warunków technicznych dokonania tych zmian z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, zwanym dalej OSD. Zmiany w Umowie następować będą na pisemne zgłoszenie Zamawiającego do Wykonawcy począwszy od dokonania zmiany przez OSD. Powyższe zmiany będą przeprowadzone na zasadach określonych w taryfie operatora systemu dystrybucyjnego odpowiedniego dla Zamawiającego i będą dotyczyły, w szczególności zapewnienia danemu obiektowi poprawnego funkcjonowania (zgodne z jego przeznaczeniem) i/lub obniżenie kosztów na usłudze dystrybucji. Zmiana grup taryfowych może się odbyć w obszarze grup taryfowych wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 640167-2024
Interne Kennung: RI.271.35.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest dostawa energii elektrycznej do obiektów wymienionych w Załączniku nr 1 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r. wynosi: 1 308 850 kWh (zamówienie podstawowe). 2. Zamawiający posiada zainstalowaną mikroinstalację oze – panele fotowoltaiczne. Dokładny zakres danych oraz wykaz ppe znajdują się w załączniku nr 1 do SWZ. 3. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w Załączniku nr 1 do SWZ. 4. Sprzedawcą rezerwowym jest: ENEA S.A. 5. Wymagania (obowiązki) stawiane Wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu Wykonawcy pełnomocnictwa. 6. Obowiązujące umowy kompleksowe z dotychczasowymi sprzedawcą energii elektrycznej dla punktów poboru energii elektrycznej zawartych w Załączniku nr 1 SWZ zawarte są na czas określony, a dokładny opis dla każdego z punktów PPE znajduje się w kolumnie o nazwie „Okres obowiązywania umowy/ okres wypowiedzenia”. 7. W Załączniku nr 1 SWZ informacyjnie wskazano aktualne parametry (grupa taryfowa/moce umowne), które mogą podlegać zmianie w trakcie trwania umowy energii elektrycznej. 8. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia ilości energii elektrycznej zamówienia podstawowego (dostawa energii wraz z usługą dystrybucji) w zakresie do +/-20%: 8.1. zwiększenie ilości energii elektrycznej zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Zasady, zakres i sposób skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji zostały opisane w Dziale I ust. 2 pkt 3 Projektowych postanowień umowy wg Załącznika nr 2 do SWZ, 8.2. zmniejszenie ilości energii elektrycznej zamówienia nastąpi na zasadzie, w zakresie i sposobie opisanym w Dziale I ust. 2 pkt 4 Projektowych postanowień umowy wg Załącznika nr 2 do SWZ. 4.9. Zamawiający ma prawo, w okresie obowiązywania Umowy do zmiany grup taryfowych, mocy umownej dla poszczególnych PPE określonych w załączniku nr 1 do Umowy (załącznik nr 1 do SWZ) po uprzednim uzgodnieniu warunków technicznych dokonania tych zmian z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego, zwanym dalej OSD. Zmiany w Umowie następować będą na pisemne zgłoszenie Zamawiającego do Wykonawcy począwszy od dokonania zmiany przez OSD. Powyższe zmiany będą przeprowadzone na zasadach określonych w taryfie operatora systemu dystrybucyjnego odpowiedniego dla Zamawiającego i będą dotyczyły, w szczególności zapewnienia danemu obiektowi poprawnego funkcjonowania (zgodne z jego przeznaczeniem) i/lub obniżenie kosztów na usłudze dystrybucji. Zmiana grup taryfowych może się odbyć w obszarze grup taryfowych wskazanych w opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym Załącznik nr 1 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2 do SWZ).