286692-2025 - Ergebnis
Dänemark – Dienstleistungen des Hotel- und Gaststättengewerbes und des Einzelhandels – Kantinedrift - Odense Katedralskole
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kantinedrift - Odense Katedralskole
Beschreibung: Udbuddet omfatter drift af kantine på Odense Katedralskole. Opgaven omfatter produktion og salg til elever og ansatte. Udover drift af kantine for elever og ansatte, omfatter opgaven levering af mødeforplejning, arrangementer mv.
Interne Kennung: 2024/40
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres i henhold til Udbudslovens afsnit 3 (LOV nr. 10 af 6. januar 2023), som et offentligt udbud. Udbudsforretningen kan gennemføres med forhandlingsrunde i henhold til udbudsbetingelsernes punkt 6.4. Efter modtagelse af første tilbud, kan en forhandlingsrunde finde sted, herefter kan tilbudsgiver sende fornyet endeligt tilbud. Forhandlingsrunden er begrænset til 1 forhandlingsrunde med de 3 tilbudsgivere (forudsat der er 3 egnede tilbud), der har afgivet de 3 mest fordelagtige indledende tilbud. Ordregiver vil i så fald fremsende skriftlig opfordring til de 3 udvalgte tilbudsgivere om at deltage i forhandlingsmøder, samt afgive fornyet og endeligt tilbud. Ordregiver yder ikke vederlag til deltagerne i forhandlingsmøderne. Bemærk dog at Ordregiver forbeholder sig retten til at tildele på baggrund af første tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55000000 Dienstleistungen des Hotel- und Gaststättengewerbes und des Einzelhandels
Zusätzliche Einstufung (cpv): 55510000 Dienstleistungen von Kantinen, 55512000 Betrieb von Kantinen
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Der er af ordregiver efterspurgt priser på diverse tilkøbsydelser/optioner, de efterspurgte optioner fremgår af udbudsmaterialet.