2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wdrażanie energooszczędnych technologii oświetlenia na terenie miasta Kolbuszowa” -etap: Przebudowa części szaf oświetlenia ulicznego, związana z przystosowaniem oświetlenia do pełnego monitorowania i sterowania oświetleniem ulicznym oraz do zainstalowania kompensatorów mocy biernej, generowanej przez oprawy ledowe i sterowniki.
Beschreibung: Część I. Wyniesienie szaf oświetlenia ulicznego na zewnątrz stacji transformatorowych. Zadanie obejmuje dostawę 12 szt. szaf oświetlenia ulicznego SOU, które zastąpią istniejące szafy oświetlenia ulicznego, znajdujące się w pomieszczeniach stacji transformatorowych, w tym cztery w stacjach napowietrznych słupowych, przebudowę jednej istniejącej SOU przy stacji „Kolbuszowa 22” oraz rozbudowę istniejącej SOU, stojącej obok stacji transformatorowej „Kolbuszowa 30”. Szafy te będą przystosowane do wdrożenia pełnego sterowania oświetleniem ulicznym w mieście Kolbuszowa. W okresie przejściowym będzie służył dobudowany w każdej SOU dodatkowy obwód sterowany sterownikiem oświetlenia typu NEMA 5/7 pin. Szafy będą się składać z odrębnej części pomiarowej (zabezpieczenie przelicznikowe i licznik energii elektrycznej) oraz części rozdzielczej z odpowiednią ilością pól odpływowych trójfazowych i jednofazowych oraz sterowaniem oświetlenia. Wszystkie kable zasilające SOU oraz odpływy do istniejących sieci oświetleniowych, należy wykonać kablem ziemnym YAKXS 4x35 mm2. Wyjście kabli z rozdzielni głównych – RG stacji transformatorowych zasilających nowe SOU, należy wyprowadzać na zewnątrz istniejącymi kanałami kablowymi, które należy później dokładnie uszczelnić i zabezpieczyć, w uzgodnieniu z przedstawicielem PGE Dystrybucja. Na skrzyżowaniach z istniejącą infrastrukturą lub z przejazdami, należy stosować odpowiednie rury ochronne φ 75 mm. Wszystkie nowe SOU muszą posiadać skuteczne uziemienie ≤ 10 Ω, połączone z istniejącym uziemieniem stacji. W miejscach, gdzie nie można wykonać takiego połączenia, należy wykonać uziemienie szpilkowe. W wykopach należy układać bednarkę FeZn 25x4 mm., po przedłużeniu kabli należy ją również przedłużyć. Kable w SOU należy trwale opisać na oznacznikach, w miejscu wprowadzania do SOU oraz przy mufach, jak również przy wyjściu z RG. Usytuowanie szaf SOU zostało przedstawione na załączonych rysunkach, jako załącznik nr 2. Wszystkie SOU muszą być dodatkowo wyposażone w ograniczniki udaru prądowego każdej fazy w momencie załączania oświetlenia – Soft-starty. Część II. Zabudowa aktywnych kompensatorów mocy biernej z redukcją harmonicznych w formie szafowej zewnętrznej. Zadanie obejmuje dostawę i montaż 25 szt. dynamicznych kompensatorów mocy biernej w formie szafowej oraz jednego do zabudowy wewnątrz przebudowanej SOU przy stacji „Kolbuszowa 22”. Kompletne szafy kompensacyjne będą zabudowane obok wolnostojących SOU, z wyjątkiem zasilania z SOU przy stacji ‘Kolbuszowa 19”. Ten kompensator będzie usytuowany obok słupa oświetleniowego nr 19/1/9. Usytuowanie kompensatorów przedstawione jest w załączniku graficznym nr 2. Kompensatory mocy biernej muszą posiadać możliwość redukcji harmonicznych min. do 13 harmonicznej i symetryzacji obciążenia między fazami (w sieci trójfazowej), muszą być w wersji szafowej (oprócz SOU nr 22) wraz z oprzyrządowaniem i zabezpieczeniami na warunki zewnętrzne. Muszą być dobrane na moc opraw ledowych istniejących oraz po wymianie sodowych na ledowe, z zapasem + 25 %. Kompensator powinien zapewnić kompensację mocy biernej tak, by tg ϕ mieścił się w granicach 0 – 0,4 (ind), przy ściemnianiu opraw od 100% do 30%. W okresie gwarancji inwestycji, kompensatory będą podlegały konserwacji i regulacji przez Wykonawcę, tak by spełniały swoją rolę. Kompensatory muszą mieć możliwość przesyłania informacji do Zamawiającego, poprzez stronę internetową lub w formie SMS-ów, alarmów i komunikatów dotyczących bieżących stanów ich pracy. Zestawienie mocy dla poszczególnych SOU przedstawia załącznik nr 3. Ponieważ dostawa kompensatorów mocy biernej jest związana z wymianą opraw sodowych i metalohalogenkowych na oprawy ledowe, ostateczna regulacja kompensatorów może nastąpić po całkowitej wymianie opraw, która jest objęta innym zamówieniem. Zamawiający wymaga, by instalowane kompensatory mocy biernej były produkcji jednej firmy. Odstępstwo jest możliwe jedynie w zakresie podziału na kompensatory trójfazowe i jednofazowe. Zamawiający wymaga bezpłatnych rocznych przeglądów kompensatorów wraz z ewentualną korektą nastaw oraz w razie niewłaściwego ich działania, w całym okresie udzielonej gwarancji. Z przeprowadzonych kontroli będzie sporządzany protokół i potwierdzany przez Zamawiającego. Kompensatory będą ustawione przy SOU (wyjątek nr 19 oraz 22) w lokalizacjach uwidocznionych w załączniku nr 2.
Interne Kennung: ZP.271.1.1.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31527200 Außenbeleuchtungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45315600 Niederspannungsarbeiten, 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Wdrażanie energooszczędnych technologii oświetlenia na terenie miasta Kolbuszowa” - etap: Przebudowa części szaf oświetlenia ulicznego, związana z przystosowaniem oświetlenia do pełnego monitorowania i sterowania oświetleniem ulicznym oraz do zainstalowania kompensatorów mocy biernej, generowanej przez oprawy ledowe i sterowniki.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45317300 Elektroinstallationsarbeiten für Stromverteilungsanlagen, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45315600 Niederspannungsarbeiten