287075-2025 - Ergebnis
Polen – Bauarbeiten – „Zagospodarowanie przestrzeni Rynku w Kostrzynie wraz z układem komunikacyjnym w centrum miasta”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Zagospodarowanie przestrzeni Rynku w Kostrzynie wraz z układem komunikacyjnym w centrum miasta”
Beschreibung: 1. Zamówienie zostało podzielone na cztery części: - część I zamówienia – Modernizacja Rynku wraz z przebudową ul. Poznańskiej w Kostrzynie. - część II zamówienia – Przebudowa ul. Dworcowej i budowa ciągu pieszo-rowerowego oraz rozbudowa jezdni w ul. Estkowskiego w Kostrzynie. - część III zamówienia – Budowa ul. Rzeźnickiej w Kostrzynie w formule zaprojektuj i wybuduj. - część IV zamówienia – Przebudowa ul. Średzkiej w Kostrzynie (droga powiatowa w granicach miasta). Wykonawca może złożyć ofertę na wszystkie albo na wybraną część zamówienia. Zamawiający nie ogranicza liczby części, na które zamówienie może zostać udzielone temu samemu Wykonawcy. 2. Przedmiot zamówienia: A. Część I zamówienia – Modernizacja Rynku wraz z przebudową ul. Poznańskiej w Kostrzynie. Przedmiotem inwestycji jest projekt modernizacji Rynku w Kostrzynie. Zadanie obejmuje również przebudowę jezdni dróg gminnych i drogi powiatowej o nawierzchni z kostki granitowej wokół płyty rynku, przebudowę skrzyżowań z innymi drogami publicznymi, budowę i przebudowę zjazdów zwykłych, budowę drogi dla pieszych o nawierzchni z płyt granitowych i kostki granitowej, budowę stanowisk postojowych, budowę płyty rynku wraz z budową fontanny, budynku handlowo-usługowego, budowę obiektów małej architektury, systemu nawadniania, budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę i przebudowę oświetlenia drogowego, przebudowę i zabezpieczenie kolidujących urządzeń obcych, wycinkę i nasadzenia zieleni. UWAGA: w obrębie ul. Poznańskiej jest zlokalizowana stacja paliw ,,ORLEN”. Zgodnie z zapisami umowy zostanie ona zlikwidowana najpóźniej w IV kw. 2026r. W związku z powyższym Wykonawca będzie zmuszony udostępnić swój plac budowy na czas jej rozbiórki. Ponadto, tak skoordynować swoje roboty, aby odc. od biblioteki do skrzyżowania z ul. Hallera realizować po rozebraniu w/w stacji paliw. B. Część II zamówienia – Przebudowa ul. Dworcowej i budowa ciągu pieszo-rowerowego oraz rozbudowa jezdni w ul. Estkowskiego w Kostrzynie. Przedmiotem inwestycji jest projekt rozbudowy ulicy Dworcowej w Kostrzynie na odcinku od ul. Poznańskiej do skrzyżowania z ulicą Szymańskiego. W ramach tego opracowania projektuje się przebudowę jezdni drogi gminnej nr 328011P (ul. Dworcowa) o nawierzchni z kostki granitowej, przebudowę skrzyżowań z innymi drogami publicznymi, budowę i przebudowę zjazdów zwykłych, budowę drogi dla pieszych o nawierzchni z płyt granitowych i kostki granitowej, budowę stanowisk postojowych, budowę obiektów małej architektury, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę i przebudowę oświetlenia, przebudowę i zabezpieczenie kolidujących urządzeń obcych oraz projekt nasadzeń. C. Część III zamówienia – Budowa ul. Rzeźnickiej w Kostrzynie w formule zaprojektuj i wybuduj. Przedmiotem zamówienia jest zadanie polegające na wykonaniu dokumentacji projektowej oraz realizacja budowy ulicy Rzeźnickiej w Kostrzynie wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach infrastruktury należy przewidzieć wykonanie kanalizacji deszczowej dla odprowadzenia wód opadowych i roztopowych z projektowanych nawierzchni, przebudowę istniejącego oświetlenia ulicznego, budowę nowej linii oświetleniowej wraz z dedykowanym doświetleniem przejść dla pieszych, budowę kanału technologicznego, zagospodarowania zieleni oraz wykonania dokumentacji geologiczno - inżynierskiej. Zadanie jest realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. Zamówienie obejmuje część projektową; – sporządzenie projektu branżowych wraz z kompletem wymaganych uzgodnień, – sporządzenie projektu zagospodarowania zieleni, – uzyskanie pozwolenia na użytkowanie na podstawie uzyskania zezwolenia na realizację – inwestycji drogowej (decyzja ZRID), – sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robot dla wszystkich branż, – opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, – sporządzenie projektu stałej organizacji ruchu i organizacji na czas wykonywania robot z kompletem wymaganych uzgodnień, – w celu sprawdzenia podłoża należy wykonać dokumentację geotechniczną, – ustalić zakres i rodzaj badań archeologicznych wraz z przygotowaniem wniosku o wydanie pozwolenia na prowadzenie badań archeologicznych – jeżeli dotyczy. W zakres budowy drogi wchodzi m.in.: – wykonanie wzmocnienia podłoża gruntowego, – budowa konstrukcji nawierzchni jezdni o warstwie ścieralnej z betonowej kostki brukowej – na podbudowie z betonu, – budowa chodnika z betonowej kostki brukowej, – budowa ścieżki dla rowerów z betonowej kostki brukowej, – budowa miejsc postojowych z betonowej kostki brukowej, – budowa zjazdów z betonowej kostki brukowej, – budowa urządzeń bezpieczeństwa ruchu, – oznakowanie pionowe i poziome, – budowa kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami i wpustami drogowymi, – przebudowa istniejącego oświetlenia na odcinku od ul. Wrzesińskiej do ul. Garncarskiej, – budowa nowej linii energetycznej wraz z oświetleniem drogowym na odcinku od ul. Garncarskiej do ul. Kuśnierskiej, D. Część IV zamówienia – Przebudowa ul. Średzkiej w Kostrzynie (droga powiatowa w granicach miasta). Przedmiotem inwestycji jest projekt przebudowy ulicy Średzkiej w Kostrzynie na odcinku od Rynku do ul. Szymańskiego. W ramach tego opracowania projektuje się przebudowę jezdni drogi powiatowej nr 2441P (ul. Średzka) o nawierzchni z kostki granitowej, przebudowę skrzyżowań z innymi drogami publicznymi, budowę i przebudowę zjazdów zwykłych, budowę drogi dla pieszych o nawierzchni z płyt granitowych i kostki granitowej, budowę stanowisk postojowych, budowę obiektów małej architektury, przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę oświetlenia, przebudowę i zabezpieczenie kolidujących urządzeń obcych oraz projekt nasadzeń. 3. Przedmiot zamówienia dla części I, II i III podlega dofinansowaniu w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
Vorherige Bekanntmachung: 705383-2024
Interne Kennung: ZI.271.1.16.2024.IN
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45233140 Straßenarbeiten, 45100000 Baureifmachung, 45112210 Mutterbodenabtrag, 45112330 Wiederurbarmachung, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45112730 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Verkehrsbegleitgrün, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45112450 Erdaushubarbeiten für archäologische Grabungen, 45122000 Aufschlussbohrungen, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45232300 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Fernsprech- und Fernmeldeleitungen, 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71243000 Planentwürfe (Systeme und Integration), 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I zamówienia – Modernizacja Rynku wraz z przebudową ul. Poznańskiej w Kostrzynie.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: A. Część I zamówienia – Modernizacja Rynku wraz z przebudową ul. Poznańskiej w Kostrzynie. Przedmiotem inwestycji jest projekt modernizacji Rynku w Kostrzynie. Zadanie obejmuje również przebudowę jezdni dróg gminnych i drogi powiatowej o nawierzchni z kostki granitowej wokół płyty rynku, przebudowę skrzyżowań z innymi drogami publicznymi, budowę i przebudowę zjazdów zwykłych, budowę drogi dla pieszych o nawierzchni z płyt granitowych i kostki granitowej, budowę stanowisk postojowych, budowę płyty rynku wraz z budową fontanny, budynku handlowo-usługowego, budowę obiektów małej architektury, systemu nawadniania, budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę i przebudowę oświetlenia drogowego, przebudowę i zabezpieczenie kolidujących urządzeń obcych, wycinkę i nasadzenia zieleni. UWAGA: w obrębie ul. Poznańskiej jest zlokalizowana stacja paliw ,,ORLEN”. Zgodnie z zapisami umowy zostanie ona zlikwidowana najpóźniej w IV kw. 2026r. W związku z powyższym Wykonawca będzie zmuszony udostępnić swój plac budowy na czas jej rozbiórki. Ponadto, tak skoordynować swoje roboty, aby odc. od biblioteki do skrzyżowania z ul. Hallera realizować po rozebraniu w/w stacji paliw. Przedmiotem inwestycji jest projekt rozbudowy ulicy Poznańskiej w Kostrzynie na odcinku od Rynku do skrzyżowania z ulicą Kościuszki. W ramach tego opracowania projektuje się przebudowę jezdni dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej, przebudowę skrzyżowań z innymi drogami publicznymi, budowę mini ronda, budowę i przebudowę zjazdów zwykłych, budowę drogi dla pieszych o nawierzchni z płyt granitowych i kostki granitowej, budowę stanowisk postojowych, budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu, budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę i przebudowę oświetlenia drogowego, przebudowę i zabezpieczenie kolidujących urządzeń obcych, wycinkę i nasadzenia zieleni.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45233140 Straßenarbeiten, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten
Los: LOT-0002
Titel: Część II zamówienia – Przebudowa ul. Dworcowej i budowa ciągu pieszo-rowerowego oraz rozbudowa jezdni w ul. Estkowskiego w Kostrzynie.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: B. Część II zamówienia – Przebudowa ul. Dworcowej i budowa ciągu pieszo-rowerowego oraz rozbudowa jezdni w ul. Estkowskiego w Kostrzynie. Przedmiotem inwestycji jest projekt rozbudowy ulicy Dworcowej w Kostrzynie na odcinku od ul. Poznańskiej do skrzyżowania z ulicą Szymańskiego. W ramach tego opracowania projektuje się przebudowę jezdni drogi gminnej nr 328011P (ul. Dworcowa) o nawierzchni z kostki granitowej, przebudowę skrzyżowań z innymi drogami publicznymi, budowę i przebudowę zjazdów zwykłych, budowę drogi dla pieszych o nawierzchni z płyt granitowych i kostki granitowej, budowę stanowisk postojowych, budowę obiektów małej architektury, przebudowę kanalizacji deszczowej, budowę i przebudowę oświetlenia, przebudowę i zabezpieczenie kolidujących urządzeń obcych oraz projekt nasadzeń. Budowa ciągu pieszo-rowerowego oraz rozbudowa jezdni w ul. Estkowskiego w Kostrzynie. Przedmiot inwestycji polega na wykonaniu ciągu pieszo – rowerowego z betonowej kostki brukowej płukanej bezfazowej. Częścią tej inwestycji jest również wykonanie dwóch kładek dla pieszych i rowerzystów nad istniejącymi ciekami wodnymi wraz z oświetleniem całego odcinka. Zakres prac obejmuje również: wykonanie odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej, zagospodarowanie terenów zielonych oraz wykonanie kanału teletechnicznego. Uwaga: I etap inwestycji jest obecnie w trakcie realizacji tj. odcinek od ul. Powstańców Wlkp. do projektowanej kładki. Przedmiotowe zamówienie dotyczy pozostałej części projektu, zgodnie z zakresem wskazanym na dokumentacji. Załączone do postępowania przedmiar oraz kosztorys stanowią jedynie narzędzie pomocnicze.
Los: LOT-0003
Titel: Część III zamówienia – Budowa ul. Rzeźnickiej w Kostrzynie w formule zaprojektuj i wybuduj.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: C. Część III zamówienia – Budowa ul. Rzeźnickiej w Kostrzynie w formule zaprojektuj i wybuduj. Przedmiotem zamówienia jest zadanie polegające na wykonaniu dokumentacji projektowej oraz realizacja budowy ulicy Rzeźnickiej w Kostrzynie wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W ramach infrastruktury należy przewidzieć wykonanie kanalizacji deszczowej dla odprowadzenia wód opadowych i roztopowych z projektowanych nawierzchni, przebudowę istniejącego oświetlenia ulicznego, budowę nowej linii oświetleniowej wraz z dedykowanym doświetleniem przejść dla pieszych, budowę kanału technologicznego, zagospodarowania zieleni oraz wykonania dokumentacji geologiczno - inżynierskiej. Zadanie jest realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj. Zamówienie obejmuje część projektową; – sporządzenie projektu branżowych wraz z kompletem wymaganych uzgodnień, – sporządzenie projektu zagospodarowania zieleni, – uzyskanie pozwolenia na użytkowanie na podstawie uzyskania zezwolenia na realizację – inwestycji drogowej (decyzja ZRID), – sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robot dla wszystkich branż, – opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, – sporządzenie projektu stałej organizacji ruchu i organizacji na czas wykonywania robot z – kompletem wymaganych uzgodnień, – w celu sprawdzenia podłoża należy wykonać dokumentację geotechniczną, – ustalić zakres i rodzaj badań archeologicznych wraz z przygotowaniem wniosku o wydanie pozwolenia na prowadzenie badań archeologicznych – jeżeli dotyczy. W zakres budowy drogi wchodzi m.in.: – wykonanie wzmocnienia podłoża gruntowego, – budowa konstrukcji nawierzchni jezdni o warstwie ścieralnej z betonowej kostki brukowej – na podbudowie z betonu, – budowa chodnika z betonowej kostki brukowej, – budowa ścieżki dla rowerów z betonowej kostki brukowej, – budowa miejsc postojowych z betonowej kostki brukowej, – budowa zjazdów z betonowej kostki brukowej, – budowa urządzeń bezpieczeństwa ruchu, – oznakowanie pionowe i poziome, – budowa kanalizacji deszczowej wraz z przykanalikami i wpustami drogowymi, – przebudowa istniejącego oświetlenia na odcinku od ul. Wrzesińskiej do ul. Garncarskiej, – budowa nowej linii energetycznej wraz z oświetleniem drogowym na odcinku od ul. Garncarskiej do ul. Kuśnierskiej,
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45100000 Baureifmachung, 45112210 Mutterbodenabtrag, 45112330 Wiederurbarmachung, 45112710 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Grünanlagen, 45112730 Landschaftsgärtnerische Bauleistungen für Verkehrsbegleitgrün, 45113000 Baustelleneinrichtung, 45112450 Erdaushubarbeiten für archäologische Grabungen, 45122000 Aufschlussbohrungen, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45232300 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Fernsprech- und Fernmeldeleitungen, 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71243000 Planentwürfe (Systeme und Integration), 71244000 Kalkulation und Überwachung der Kosten, 71245000 Genehmigungsvorlagen, Konstruktionszeichnungen und Spezifikationen, 71247000 Beaufsichtigung der Bauarbeiten, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
Los: LOT-0004
Titel: Część IV zamówienia – Przebudowa ul. Średzkiej w Kostrzynie (droga powiatowa w granicach miasta).
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia: D. Część IV zamówienia – Przebudowa ul. Średzkiej w Kostrzynie (droga powiatowa w granicach miasta). Przedmiotem inwestycji jest projekt przebudowy ulicy Średzkiej w Kostrzynie na odcinku od Rynku do ul. Szymańskiego. W ramach tego opracowania projektuje się przebudowę jezdni drogi powiatowej nr 2441P (ul. Średzka) o nawierzchni z kostki granitowej, przebudowę skrzyżowań z innymi drogami publicznymi, budowę i przebudowę zjazdów zwykłych, budowę drogi dla pieszych o nawierzchni z płyt granitowych i kostki granitowej, budowę stanowisk postojowych, budowę obiektów małej architektury, przebudowę kanalizacji deszczowej, przebudowę oświetlenia, przebudowę i zabezpieczenie kolidujących urządzeń obcych oraz projekt nasadzeń.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45233140 Straßenarbeiten, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen