See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi związane z wycinką drzew stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa na terenie ZZ Żywiec
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: W zakresie części 1: usługa polegająca na interwencyjnej (awaryjnej) wycince oraz przycince pielęgnacyjnej drzew rosnących na skarpach rzek, czaszy zbiorników, w pobliżu zabudowań, dróg, budynków użyteczności publicznej, użytków rolnych (stanowiących zagrożenie bezpieczeństwa) oraz usuwanie złomów, wywrotów, krzaków i zakrzaczeń. W zakresie części 2-4 wykonanie prac związanych z wycinką drzew na rzekach i potokach, stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa dla ludzi i mienia w zakresie części 2-4. Ponadto przed rozpoczęciem prac wskazanych w umowie wykonawca przedłoży dokumenty potwierdzające kwalifikacje osób sprawujących nadzór przyrodniczy. Szczegółowy zakres i rodzaj prac przewidzianych do wykonania przedmiotu zamówienia, warunki realizacji oraz obowiązki Wykonawcy zawierają: • projekt umowy - Załączniki Nr 1.1 do SWZ dla części 1 zamówienia oraz Załącznik nr 1.2 do SWZ dla części 2-4 zamówienia, • opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części – Załącznik Nr 2.1-2.4 do SWZ.
Interne Kennung: K.ROZ.270.2.16.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211400 Fällen von Bäumen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 - Usługi interwencyjne związane z wycinką drzew stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa na terenie działania Zarządu Zlewni w Żywcu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na interwencyjnej (awaryjnej) wycince oraz przycince pielęgnacyjnej drzew rosnących na skarpach rzek, czaszy zbiorników, w pobliżu zabudowań, dróg, budynków użyteczności publicznej, użytków rolnych (stanowiących zagrożenie bezpieczeństwa) oraz usuwanie złomów, wywrotów, krzaków i zakrzaczeń. W ramach przedmiotowego zamówienia Wykonawca będzie realizował usługi: 1) Wycinki drzew 2) Przycinki pielęgnacyjnej drzew 3) Usuwania złomów i wywrotów 4) Usuwanie krzaków i zakrzaczeń Wykonawca będzie zobowiązany wykonywać usługę na nieruchomościach należących do PGW WP oraz innych wskazanych nieruchomościach z terenu działania Zarządu Zlewni w Żywcu. Granice poszczególnych jednostek Wód Polskich wraz z siecią hydrograficzną są dostępne pod adresem internetowym https://wody.isok.gov.pl imap_kzgw/?gpmap=gpSIGW Szczegółowy zakres prac stanowiących przedmiot umowy określają: - Wzór umowy – Załącznik nr 1.1 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami – Załącznik nr 2.1 do SWZ Strony ustalają następujący termin realizacji przedmiotu umowy: • rozpoczęcie: z dniem podpisania umowy • Zakończenie do dnia 14.12.2026 r.
Interne Kennung: Część 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji, polegającej na zwiększeniu maksymalnego wynagrodzenia umownego. Maksymalna wartość opcji to 100% wartości wynagrodzenia brutto, określonego w § 5 ust. 1 lit. a). 2. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od pozyskania środków finansowych na realizację zamówienia w ramach prawa opcji. 3. Realizacja zamówienia w ramach opcji odbywa się na zasadach właściwych dla zamówienia podstawowego i obejmuje ten sam zakres prac. Od momentu skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, do przedmiotu zamówienia udzielanego w ramach opcji odnoszą się wszystkie zapisy umowy bezpośrednio regulujące kwestie opcji oraz regulujące sposób wykonania umowy oraz obowiązki Wykonawcy w sposób ogólny. 4. Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji ze wskazaniem terminu od którego obowiązują wszystkie zapisy dotyczące zamówienia realizowanego w ramach opcji. 5. Rozliczenie przedmiotu umowy objętego zakresem zamówienia podstawowego oraz w ramach prawa opcji nastąpi na podstawie cen określonych w ofercie wykonawcy. 6. Prawo opcji stanowi wyłączne uprawnienie Zamawiającego, a Wykonawcy nie służy roszczenie o wykonanie przez Zamawiającego tego prawa. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. 7. Wykonawcy nie przysługuje prawo rezygnacji z realizacji opcji i nie może składać oferty jedynie w zakresie zamówienia podstawowego. Wykonawca jest obowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia w pełnym zakresie tj. zarówno zamówienia podstawowego, jak i objętego prawem opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Wycinka drzew na terenie działania Nadzoru Wodnego w Kętach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac związanych z wycinką drzew na rzekach i potokach, stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa dla ludzi i mienia. Zakres usług dla zakresu podstawowego i opcjonalnego obejmuje : • Wycinkę drzew i pielęgnację metodą tradycyjną oraz w warunkach utrudnionych przy użyciu podnośnika montażowego lub metodą alpinistyczną, zgodnie z załączonym kosztorysem ofertowym • Wywózkę pozyskanego materiału drzewnego na plac składowy w Porąbce (lewy brzeg poniżej dolnego stanowiska ZW Porąbka) • Porządkowanie terenu po wycince, Zamawiający zaznacza, że wycinka drzew może być prowadzona w miejscach trudno dostępnych (skarpy cieków w pobliżu zabudowań, dróg, mostów, użytków rolnych, linii energetycznych i telekomunikacyjnych, ogrodzeń itp.) wymagających użycia specjalistycznego sprzętu, w tym technik alpinistycznych. Drzewa podlegające wycince mogą być także częściowo uszkodzone. Prace tymczasowe i towarzyszące Do prac towarzyszących należą: utylizacja zrębków, ochrona przed działaniem wód (z opadów atmosferycznych, gruntowych, powierzchniowych płynących) w trakcie realizacji prac, drogi technologiczne, zjazdy technologiczne, opracowanie projektu organizacji ruchu na czas trwania prac. Teren pod składowanie materiałów wykonawca organizuje we własnym zakresie, a koszty z tym związane uwzględni w kosztach zadania. Koszt prac towarzyszących ponosi wykonawca i winien uwzględnić je w kosztach zadania. Szczegółowy zakres prac stanowiących przedmiot umowy określają: - Wzór umowy – Załącznik nr 1.2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami – Załącznik nr 2.2 do SWZ Strony ustalają następujący termin realizacji przedmiotu umowy: • zakres podstawowy: Rozpoczęcie: od dnia przekazania terenu zakończenie – do 50 dni od przekazania terenu • zakres opcjonalny: rozpoczęcie: od dnia doręczenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji Zakończenie: do 40 dni od dnia rozpoczęcia, tj. dnia doręczenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji
Interne Kennung: Część 2
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji, polegającej na zwiększeniu maksymalnego wynagrodzenia umownego dla części 2 Maksymalna wartość opcji to 50% wartości wynagrodzenia brutto, określonego dla części 2 w § 3 ust. 1 umowy. 2. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od pozyskania środków finansowych na realizację zamówienia w ramach prawa opcji. 3. Realizacja zamówienia w ramach opcji odbywa się na zasadach właściwych dla zamówienia podstawowego i obejmuje ten sam rodzaj prac. Od momentu skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, do przedmiotu zamówienia udzielanego w ramach opcji odnoszą się wszystkie zapisy umowy bezpośrednio regulujące kwestie opcji oraz regulujące sposób wykonania umowy oraz obowiązki Wykonawcy w sposób ogólny. 4. Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji ze wskazaniem terminu od którego obowiązują wszystkie zapisy dotyczące zamówienia realizowanego w ramach opcji oraz wskazaniem konkretnego zakresu w ramach pozycji i cen wskazanych w kosztorysie ofertowym dla części podstawowej. Sumaryczna wartość zlecanego zakresu w ramach opcji nie może przekroczyć wysokości wynagrodzenia wskazanego w § 3 ust. 2. 5. Rozliczenie przedmiotu umowy objętego zakresem zamówienia podstawowego oraz w ramach prawa opcji nastąpi na podstawie cen określonych w ofercie wykonawcy. 6. Prawo opcji stanowi wyłączne uprawnienie Zamawiającego, a Wykonawcy nie służy roszczenie o wykonanie przez Zamawiającego tego prawa. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. 7. Wykonawcy nie przysługuje prawo rezygnacji z realizacji opcji i nie może składać oferty jedynie w zakresie zamówienia podstawowego. Wykonawca jest obowiązany do wykonania przedmiotu
Los: LOT-0003
Titel: Część 3 - Wycinka drzew na terenie działania Nadzoru Wodnego w Wadowicach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac związanych z wycinką drzew na rzekach i potokach, stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa dla ludzi i mienia. Zakres usług obejmuje : • Wycinkę drzew metodą tradycyjną oraz w warunkach utrudnionych przy użyciu podnośnika montażowego lub metodą alpinistyczną, zgodnie z załączonym kosztorysem ofertowym • Wywózkę pozyskanego materiału drzewnego na plac składowy w Porąbce (lewy brzeg poniżej dolnego stanowiska ZW Porąbka) • Porządkowanie terenu po wycince, Zamawiający zaznacza, że wycinka drzew może być prowadzona w miejscach trudno dostępnych (skarpy cieków w pobliżu zabudowań, dróg, mostów, użytków rolnych, linii energetycznych i telekomunikacyjnych, ogrodzeń itp.) wymagających użycia specjalistycznego sprzętu, w tym technik alpinistycznych. Drzewa podlegające wycince mogą być także częściowo uszkodzone. Prace tymczasowe i towarzyszące Do prac towarzyszących należą: utylizacja zrębków, ochrona przed działaniem wód (z opadów atmosferycznych, gruntowych, powierzchniowych płynących) w trakcie realizacji prac, drogi technologiczne, zjazdy technologiczne, opracowanie projektu organizacji ruchu na czas trwania prac. Teren pod składowanie materiałów wykonawca organizuje we własnym zakresie, a koszty z tym związane uwzględni w kosztach zadania. Koszt prac towarzyszących ponosi wykonawca i winien uwzględnić je w kosztach zadania. Szczegółowy zakres prac stanowiących przedmiot umowy określają: - Wzór umowy – Załącznik nr 1.2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami – Załącznik nr 2.3 do SWZ Strony ustalają następujący termin realizacji przedmiotu umowy: • zakres podstawowy: Rozpoczęcie: od dnia przekazania terenu zakończenie – do 50 dni od przekazania terenu • zakres opcjonalny: rozpoczęcie: od dnia doręczenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji Zakończenie: do 40 dni od dnia rozpoczęcia, tj. dnia doręczenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji
Interne Kennung: Część 3
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Prawa Opcji, polegającej na zwiększeniu maksymalnego wynagrodzenia umownego dla części 2 Maksymalna wartość opcji to 100% wartości wynagrodzenia brutto, określonego dla części 2 w § 3 ust. 1 umowy. 2. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od pozyskania środków finansowych na realizację zamówienia w ramach prawa opcji. 3. Realizacja zamówienia w ramach opcji odbywa się na zasadach właściwych dla zamówienia podstawowego i obejmuje ten sam rodzaj prac. Od momentu skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, do przedmiotu zamówienia udzielanego w ramach opcji odnoszą się wszystkie zapisy umowy bezpośrednio regulujące kwestie opcji oraz regulujące sposób wykonania umowy oraz obowiązki Wykonawcy w sposób ogólny. 4. Zamawiający złoży Wykonawcy pisemne oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji ze wskazaniem terminu od którego obowiązują wszystkie zapisy dotyczące zamówienia realizowanego w ramach opcji oraz wskazaniem konkretnego zakresu w ramach pozycji i cen wskazanych w kosztorysie ofertowym dla części podstawowej. Sumaryczna wartość zlecanego zakresu w ramach opcji nie może przekroczyć wysokości wynagrodzenia wskazanego w § 3 ust. 2. 5. Rozliczenie przedmiotu umowy objętego zakresem zamówienia podstawowego oraz w ramach prawa opcji nastąpi na podstawie cen określonych w ofercie wykonawcy. 6. Prawo opcji stanowi wyłączne uprawnienie Zamawiającego, a Wykonawcy nie służy roszczenie o wykonanie przez Zamawiającego tego prawa. Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego w przypadku gdy Zamawiający z prawa opcji nie skorzysta. 7. Wykonawcy nie przysługuje prawo rezygnacji z realizacji opcji i nie może składać oferty jedynie w zakresie zamówienia podstawowego. Wykonawca jest obowiązany do wykonania przedmiotu
Los: LOT-0004
Titel: Część 4 - Wycinka drzew na terenie działania Nadzoru Wodnego w Wadowicach
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac związanych z wycinką drzew na rzekach i potokach, stwarzających zagrożenie bezpieczeństwa dla ludzi i mienia. Zakres usług dla zakresu podstawowego i opcjonalnego obejmuje : • Wycinkę drzew metodą tradycyjną oraz w warunkach utrudnionych przy użyciu podnośnika montażowego lub metodą alpinistyczną, zgodnie z załączonym kosztorysem ofertowym • Wywózkę pozyskanego materiału drzewnego na plac składowy w Świnnej Porębie • Porządkowanie terenu po wycince, Zamawiający zaznacza, że wycinka drzew może być prowadzona w miejscach trudno dostępnych (skarpy cieków w pobliżu zabudowań, dróg, mostów, użytków rolnych, linii energetycznych i telekomunikacyjnych, ogrodzeń itp.) wymagających użycia specjalistycznego sprzętu, w tym technik alpinistycznych. Drzewa podlegające wycince mogą być także częściowo uszkodzone. Prace tymczasowe i towarzyszące Do prac towarzyszących należą: utylizacja zrębków, ochrona przed działaniem wód (z opadów atmosferycznych, gruntowych, powierzchniowych płynących) w trakcie realizacji prac, drogi technologiczne, zjazdy technologiczne, opracowanie projektu organizacji ruchu na czas trwania prac. Teren pod składowanie materiałów wykonawca organizuje we własnym zakresie, a koszty z tym związane uwzględni w kosztach zadania. Koszt prac towarzyszących ponosi wykonawca i winien uwzględnić je w kosztach zadania. Szczegółowy zakres prac stanowiących przedmiot umowy określają: - Wzór umowy – Załącznik nr 1.2 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia wraz z załącznikami – Załącznik nr 2.4 do SWZ Strony ustalają następujący termin realizacji przedmiotu umowy: Rozpoczęcie – od dnia przekazania terenu Zakończenie – do 60 dni od przekazania terenu
Interne Kennung: Część 4
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau